The Daily Show (1996) (pořad)

Stewart bol nielen výborným moderátorom, ale keď bolo treba, vedel klásť hosťom aj nepríjemné otázky. Zábavná a počas Bushovej administratívy aj veľmi dôležitá relácia. V tomto videu, zosmiešnil reláciu CNN natoľko, že ju museli zrušiť: https://www.youtube.com/watch?v=aFQFB5YpDZE Tu zase vidno ako ako tajné služby ovplyvňovali významných amerických reportérov, aby písali pozitívne o intrevencii do Iraku: https://www.youtube.com/watch?v=924DT22tSWE

Ktosi je za dverami (1978) (pořad)

Úžasný humor. Satinský s Lasicom pre slovenský humor spravili hádam najviac. Vtipné aj na druhý či tretí krát.

Show Jerryho Seinfelda (1989) (seriál)

No hugs, no kisses! Banálne situácie a uletené zápletky. Najbritskejší americký sit-com.

Slovensko 2.0 (2014)

Tento film ma vyslovene nasral a to jednak po stránke formálnej ako aj optikou, ktorou sa díva na Slovensko. Po formálnej stránke film celkom zlyháva v komplexnej dramaturgii. Poviedky nemajú žiaden jednotiaci element a žijú si svoj vlastný život. Ak by sa jednalo o televízny cyklus, moje hodnotenie by bolo milosrdnejšie, ale od poviedkového kinofilmu očakávam určitú konzistentnosť. Najviac sa mi páčil Herzov a Kerekesov počin. Silnou osobnou výpoveďou ma zasiahol Suchý. Liovej tvorba nie je mojou šálkou kávy, ale inak v poriadku. Rudavský sa ako jediný pokúsil splniť zadanie a ponúkol pohľad na Slovensko vo väčšom časovom intervale. K zvyšku sa vyjadrovať nechcem. 10 poviedok od 10 slovenských tvorcov a väčšina z nich sú sebaľútosťou presiaknuté žvásty, ktoré posúvajú Slovensko niekde na úroveň stredoafrických republík. Slovensko je krajina, z ktorej mnoho mladých ľudí uteká(prečo o tomto nebola poviedka?), ale inak je to z globálneho hľadiska úspešná a bohatá krajina. Fakt. Mala to byť ostrá kritika súčasného Slovenska, ale viac je to "freudian slip" slovenskej filmovej tvorby. Zlý film a kolosálny vlastný gól. Navyše za peniaze daňových poplatníkov(Srdečné pozdravy do AVF!).