300: Bitva u Thermopyl (2006)

Od filmu jsem nic nečekal a taky se mi od něj nic nedostalo. Rádoby cool zpomalené bojové scény mi přišly nudné, postavy nevýrazné, atd. Jediné plus závěrečné animované titulky.

Bitva na kopci (1987) (TV film)

Herecký koncert Čepka a Navrátila. "Ať odvolá..."

Cesta draka (1972)

Od vzniku Cesty draka už uteklo hodně vody, ale nemění to nic na tom, že jsem se u něj dobře pobavil. A u skalpování Chuckova hrudníku mi nezůstalo smíchy oko suché :-)

Once (2007)

Jsem trochu na rozpacích jak Once hodnotit. Soundtracku bych dal bez rozmýšlení alespoň 6* se samotným filmem je to už o něco horší. Once jsou pro mě klipy, které jsou vyplněny dějem. Nicméně tento děj má také své kouzlo např. procházka s vysavačem, nebo pro Glena nesrozumitelné vyznání na útesu. Po druhém shlédnutí to možná vytáhne i na tu poslední hvězdičku. Uvidíme.

Ospalá díra (1999)

Horor? Tak to ani náhodou. "Burtonovská" pohádka pro dospělé? Zcela určitě.

Krvavá laguna (2007)

Tento film jsem si pouštěl s tím, že půjde o nějaké "hororové béčko" a ejhle: This film is based on true events. Byl jsem mile překvapen jak mě atmosféra filmu okamžitě vtáhla a já celou hodinu a půl nespustil oči z obrazovky. Snímek skutečně působí poměrně nezávisle a minimalisticky, ale to mu v žádném případě na kráse neubírá, ba naopak.

Pokoj 1408 (2007)

Na to, že námět k tomuto filmu byla původně jen ukázka jak správně psát povídku se tenhle film opravdu vydařil. Hodnocení uvízlo někde mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že je to horor, který má po dlouhé době, alespoň pro mě, poměrně slušnou atmosféru, tak to musím zaokrouhlit na 4.

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál) odpad!

Zábavný a naučný seriál, u něhož je stupeň zábavy a poučení roven-slovy-nule. Naprostá zhovadilost.

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Skvělý dětský seriál. Jako malý jsem ho hrozně žral a netrpělivě čekal na další díl. Škoda, že už se takové věci netočí. Navíc úvodní melodii si pamatuji do dneška :-)

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Kdo by si nepamatoval sobotní odpoledne na Nově strávené ve staré francouzské pevnosti? Tygři, Paklíč, otec Fura, hledání indicií a závěrečné vynášení mincí vážně nemělo chybu.