Banán (2010)

Roztomilý a vtipný kraťas. BA-NA-NÁÁÁ...

Bengálský tygr (2010)

Ačkoli napětí stálo za to a nápad je taky velice zajímavý, tak to bylo docela hloupé a hlavně konec byl trapný. Film těží hlavně z napětí. Některé momenty stojí opravdu za to a naháněčky po domě jsou do určitého okamžiku fajn. Postupem času se ale nabalují další scény stejného rázu a film začne ztrácet. Přehlédnu-li několik nelogických situací, musím zdrbat hlavně konec, který byl úplně mega ujetý, předvídatelný a plný tradičních klišé. Fuj. Naopak ocenit můžu ty dvě kočky, nový objev Brianu Evigan a dobrého známého ze zoo, tygra ussurijského. 45%

Bez soucitu (2010)

Děj chabý a o ničem, to beze sporu. Ovšem akční scény stojí za to a John Travolta aspiruje na nějakého superhrdinu. Oddychový akšní kousek. Pokud dáváte přednost ději před akcí, tak ruce pryč. Pokud je tomu naopak, s chutí do toho. 65%

Brutal Relax (2010)

Brutální masakr. Vtipné a efektní.

Captifs (2010)

Dobrý thriller s několika nepěknými momenty a slušnou tísnivou atmosférou. Česká slova od Fraňka potěší a rozesmějí. Nejpeprnější sérka ovšem příjde právě v moment, kdy film graduje, takže to je spíš k smíchu než abych byl v napětí. :-D 55%

Casa Carnivora (2010) (amatérský film)

Skvělé a né že né. Mysteriózní kousky, ať už se jedná o profi film Nolana nebo amatérský film Blažka, budou vždy mými oblíbenými. Dobrá ponurá hudba, tajemná díra a solidní herecké výkony. Za sebe můžu říct, že se mi to líbilo, fajn originální nápad. Po konci můžeme jen dumat o co vlastně šlo a sami si můžeme příběh domyslet. Bravo.

Cat Shit One: The Animated Series (2010)

Tak toto bylo vtipné i velmi napínavé a akční zároveň. Přece jenom králíci Packy a Botasky versus velbloudi to je hodně ulítlý nápad, ale musím říct, že velmi povedený. Zpracování nemá chybu, ty bojové scény by mohl závidět kde jaký válečný film. Bravo. 90%

Cemetery Junction (2010)

Žádná bomba se sice nekonala, ale i tak se mi film docela líbil. Taková průměrná romantická komedie. Některé vtipy jsou fajn, ale některé se moc nepovedly. Chvílemi je to i docela nuda. Některé momenty ovšem stály za to a film jako celek působí taky velmi dobře. Na červenou barvu ale tento film podle mě nemá. 60%

Centurion (2010)

"Komentář obsahuje spoilery." Filmy podobného rázu mám rád. Na film jsem se velmi těšil. Srovnání s filmem Král Artuš je na místě a bohužel musím říct, že Centurion se moc nevytáhl. Téma bojovníků za nepřátelskou linií, kteří utíkají před drsnými domorodými pronásledovateli je sice skvělé, ale Marshallovo podání je v mnoha momentech naprosto hloupé až debilní. Nedokázal jsem se do děje dostat především proto, že tam bylo X nelogických situací a scén. Bojovou vřavu s 3000 muži jsem si taky představoval jinak, než minutovou nepřehledně natočenou bitku, která vypadala jako boj 30 mužů. Konec tomu nasadil korunu: "Huráá. Čáu kámoši. Dokázal jsem to. Čůs. Stavíte zeď? Ahoooj." Trapas!! Některé scény byly dobré, ale bohužel těch OMG momentů bylo až moc. Vychrápem se na sněhu, 200 metrů vedle je tráva a les, ale tam by nám byla moc zima. Borka stopařka cítí nepřátele na míli daleko, ale když jsou dva metry od ní, tak nemá šanci. Olga Kurylenko je skoro tak cool jako Keira Knightley, škoda že jí tvůrci naložili takovou dardu nesmyslů. To jí radši měli dát jazyk, abychom si ji poslechli... Ocenit můžu ještě krásnou přírodu, krásnou Imogen Poots a bitku v pevnosti ke konci. 60% víc ani ň. Král Artuš je mnohem lepší, to mi teda věřte! ;-) 60%

Corporate Occult (2010) (hudební videoklip)

Šíený úlet, který se v závěru snaží diváka překvapit a vyděsit, ale moc to nefunguje...