Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Skvělé zakončení cest Přibáně a spol, kde si opět kameramani o něco více pohráli s vizuálem, který nabízí opravdu krásné záběry na krajinu a ani ten typický trabantovský humor tu samosebou nechyběl. Za mě se jedná asi o třetí nejlepší díl a určitě vám doporučuji návštěvu kina, protože podobné projekty si zaslouží každičkou vydělanou korunu. 80%

Umbrella Academy (2019) (seriál)

1. série - Už od prvního dílu se mi The Umbrella Academy prezentovalo jako velké letošní seriálové překvapení a tento status si s přehledem drží až do konce série. Má to naprosto peckový soundtrack, který si s chutí pouštím i ve volném čase, skvělou eRkovou akci a sympatické postavy, které se jeví jako naprosto odlišné, ale i přes to mezi nimi funguje slušná chemie a zároveň jsem neměl problém si je oblíbit. Co bych jinak vynechal nebo vylepšil, tak to by byly určitě některá rozhodnutí a chování určitých postav, které se tak bohužel zachovávaly kvůli scénáři a dost to bilo do očí. Plus bych se také zaměřil na trikovou část, která hlavně ke konci nebyla zrovna moc kvalitní. Když ale opomenu tyto mínusy, tak jde o velice příjemnou záležitost a těším se na již oznámenou druhou sérku. 80%

Umbrella Academy - Série 1 (2019) (série)

Leon (1994)

Za mě naprosto splněná očekávání. Leon totiž nabízí vysoce kvalitní podívanou, kde mimo povedené kamery, akce a kolikrát i hudby maximálně vyčnívají zaprvé výborné herecké výkony Jeanea Rena, pro kterého to byl dost možná i jeden z jeho nejvýraznějších a mladičké Natalie Portman, které zde v jejích cca 12 letech nastartoval kariéru. No a zadruhé se režisérovi povedlo naprosto bravurně vybudovat neobyčejný vztah právě mezi dvěma hlavními postavami, díky čemuž jsem si jejich dialogy a vzájemnou interakci dokázal skvěle užívat a nebál bych se je označit za ten vůbec největší klad. Mimochodem díky tomu emočně zafungoval i závěr snímku, který si u mě jenom sám o sobě urval několik těch procent navíc. Takže za mě 90%.

To (2017)

Ačkoliv horory nesleduji takřka vůbec, tak i přes to jsem se dokopal k tomuhle filmu. A to hlavně díky tomu, že mám opravdu rád tvorbu Stephena Kinga a i když jsem zatím nečetl To, jakožto knížku, tak jsem zkrátka věřil, že u mě zaboduje. No a to se mu povedlo, protože teď, čerstvě po dokoukání, jsem naplněn pocitem spokojenosti a má očekávání byla splněna. Jsem rád, že tvůrci z It nechtěli dělat "pouhý" horor, který by cílil jen na nenáročné diváky, ale že se drželi předlohy (alespoň předpokládám) a kladly velký důraz na mystično okolo samotného Pennywise (jehož mimochodem opravdu skvěle ztvárnil Bill  Skarsgard) a rovněž na hlavní dětské postavy, jejichž vzájemná chemie, uvěřitelné a přirozené dialogy a velice sympatičtí představitelé zde dle mého tvoří takřka polovinu úspěchu. Čeho jsem si také na sobě všiml, že i když u hororů obvykle bývám podělaný až za ušima, tak tady jsem se prakticky nikdy vyloženě nevyděsil, což spousta diváků filmu vyčítala, ale já to spíše uvítal, takže u mě se strhávání bodů z tohoto pohledu nekoná. Asi největším mínusem je teď pro mne fakt, že se do snímku nedostal dostatek dodatečných informací nejen o původu Pennywise a jeho konání, ale i třeba o samotných dětech, o kterých jsem chtěl zjistit více, ale omezenost filmové stopáže tomu bohužel zabránila. Samozřejmě že od toho je tu knížka (na kterou mám jinak po filmu obrovskou chuť), ale i tak si myslím, že třeba deset minut navíc čistě o bližším představení postav by filmu neuškodilo, ba naopak. Abych to tedy nějak shrnul, tak má očekávání od této Kingovky byla naplněna a už teď vřele vyhlížím blížící se druhou část, jenž uvidíme v září tohoto roku. 80%

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

I když mě seriál nebavil tolik, jako většinu diváků a čekal jsem od něj více, tak nakonec úplně zklamaný nejsem a nezdráhám se ho označit za fajnovou, leč neskutečně šílenou komedii, jejíž nejsvětlejším bodem jsou herci z Dejvického divadla, kteří zde hrají sami sebe a viditelně si to užívají plnými doušky. 65%

Hra o trůny (2011) (seriál)

1. série - Během první poloviny první série Game of Thrones jsem po celou dobu přemítal o tom, že tohle asi nenaplní má obrovitá očekávání. Děj se rozjížděl možná až moc pozvolně a například ani postavy jsem si hned z fleku neoblíbil. To se ale v druhé půlce změnilo, protože bylo znát, že tvůrci výrazně zvýšili tempo, prakticky každý díl končil velmi napínavě, já jsem s chutí hltal každou novou epizodu a i když jsem si osobně představoval lepší zakončení, tak pět hvězd si ode mne první série i tak zaslouží. 85% 2. série - Tak a konečně mám za sebou i druhou řadu GoT, která mi ale bohužel v porovnání s první nepřipadá jako ta lepší. Hlavně z toho důvodu, že ve většině dílů se tvůrci nesnažili protlačit více zvratů či strhujících momentů a dávali přednost komornějšímu přístupu s pomaleji se vyvíjejícím dějem a plným dialogů a prokreslování postav. To samozřejmě nebyl vyloženě špatný tah, nicméně některé z epizod s příběhem takřka vůbec nehýbaly a tudíž se tato série místy až zbytečně vlekla, což jsem v sérii první ve výsledku moc nezaznamenával. Mimo to se ale po celou dobu tvůrci snažili postupně lákat na velkolepou finální bitvu, od které jsem si sliboval mnohé, ale nakonec jsem s ní moc spokojen nebyl. Dle mého si v ní tvůrci lehce podrazili nohy tím, že slibovali obrovské věci, na které ale ve finále nemohli vzhledem k jistým omezením dosáhnout a tudíž vytoužený pocit velkoleposti mě minul značným obloukem. Každopádně hned poté v 10. epizodě si alespoň u mě scénáristé napravili renomé a díky ní jsem perfektně naladěn na následující sérii. Každopádně tato série si ode mne nakonec odnáší 4* a upřímně věřím a doufám, že se v budoucnu půjde s kvalitou o poznání výše. 80% 3. série - I po třetí sérii mohu s klidem prohlásit, že si Hra o trůny (alespoň u mě) drží laťku kvality stále vysoko a i když jsem zatím nehodnotil výše, než 9 body z deseti, tak jsem s průběhem seriálu opravdu spokojen. Abych ještě přiblížil můj dojem z této série, tak oproti předchozí nabídla nejeden díl, u kterého jsem si říkal, jestli se nejedná o jeden z nejlepších vůbec. No a tento "titul" od teď bude dozajista nosit devátá epizoda, protože po jejím shlédnutí jsem se už dlouho necítil tak moc šokovaný a vykolejený z filmového či seriálového zážitku. Spolu s tím bych chtěl vyzdvihnout scenáristy a hlavně taky autora předlohy George R. R. Martina, kteří díky takto nečekaným rozhodnutím, jako byly právě v předposlední epizodě dělají z Hry o trůny tak jedinečné dílo, které se opravdu ničeho nebojí a právě díky těmto momentům jí také taková spousta lidí miluje. Já jsem tohoto stádia zatím nedosáhl, ale věřím, že v budoucnu nebude chybět moc k tomu, abych jej snadno dosáhl. Prozatím tedy hodnotím 90% a stejně jako na konci druhé série se už nemohu dočkat té následující.

Hra o trůny - Série 3 (2013) (série)

John Wick 2 (2017)

Pokračování Johna Wicka nijak neriskuje, sází na jistotu, a tak jsem si stejně jako u prvního dílu mohl kochat fantastickou akcí, které nechybí výtečná choreografie a je takřka dokonale nasnímaná (potvrzuje to hlavně pasáž odehrávající se v zrcadlovém bludišti). Bohužel si ale tentokrát musím rejpnout do příběhu, od kterého jsem samozřejmě nic nečekal, ale v některých scénách (a že jich nebylo málo) je strašně cítit jeho banalita a nesmyslnost, což jsem třeba v jedničce zas až tak nevnímal. Stejně tak už mi místy vadilo to, jak John zkrátka nemůže kvůli scénáři umřít, kvůli čemuž mi byl občas docela otravný. No, teď jsem tu celkem dost kritizoval, ale i přes to Johna Wicka 2 ohodnotím kladně, protože i když bych mohl stále více hnidopišsky rejpat, tak se stejně jako v případě prvního dílu jedná o výborně řemeslně zvládnutý akčňák, který jsem si i přes ty zmiňované mínusy užil a nakonec mu dávám 75%. || Po druhém shlédnutí musím víceméně souhlasit s mým názorem, avšak oželel bych kritiku scénáře, který mi tentokrát tolik nevadil a naopak jsem si i celkem užíval budování zabijáckého světa nejen okolo Hotelu Continental. Takže finální známku zaokrouhluju na 80%.

Kmotr (1972)

Dnes již legedární drama mapující několik let z pohledu mafiánských rodin ze 40. a 50. let, jehož úspěch takřka z poloviny tvoří nezapomenutelné herecké výkony jak vedlejších, tak hlavně ústředních herců v čele s naprosto fenomenálním Marlonem Brandem, který mě dokázal usvědčit v tom, že jeho výkon je po právu považován za jeden z nejlepších v historii kinematografie. Mimo to bych tvůrcům pochválil skvělé dobové kulisy a hudbu, jenž dokázaly navodit parádní atmosféru tehdejší doby. Zvratů a pořádně dramatických scén, tu je taky habaděj a i díky nim mohu náležitě ocenit práci scénáristů. Jednoduše jde o jedinečnou kultovku, kterou bych sice na základně svých prvotních pocitů neohodnotil čistou desítkou, ale po opětovném shlédnutí a dlouhém rozmýšlení v ní zkrátka nemohu najít chybu, a tak mi nezbývá nic jiného, než jí ten plný počet po zásluze dát. 100%