Umbrella Academy - Série 1

(série)
USA, 2019, 9 h 9 min (Minutáž: 45–60 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Hudba:

Jeff Russo

Aidan Gallagher, Tom Hopper, Robert Sheehan, Elliot Page, Adam Godley, Colm Feore, T.J. McGibbon, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Sheila McCarthy (více)

Epizody(10)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znovu setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Spiker01

Jeden z těch seriálů, jež jsem začal krátce po premiéře, nicméně mě extra nechytl a po čtyřech dílech jej na celý rok odložil a dal mu druhou šanci až s blížící se premiérou řady druhé. Navždy pro mě bude mít Umbrella Academy auru toho komiksového seriálu, co nahradil špičkového Daredevila...a k mé nespokojenosti mnohem více uspěl. Je to pro mě vlastně takový opak guilty pleasure kdy vím, že ten seriál je kvalitní, má zajímavou premisu a výpravu; ovšem mě zkrátka nebavil a občas jsem se musel vyloženě nutit jej dokoukat, jelikož jsem kompletista a chtěl jsem to mít z krku. Dám ještě šanci druhé řadě, která je dle mnohých lepší (a jelikož poslední dva díly se slušně rozjely) a zabalím to případně pak...6/10 ()

Lachtaan

Aktuální poprask ohledně nově výchozí druhé řady loni vskutku populárního seriálu donutil i naši domácnost zkusit zase o dost jiný pohled na svět hrdinů se superschopnostmi a já se musím přiznat, že jsem měl po většinu celé sezóny problém přistoupit na celou hru a pochopit, o co vlastně v Umbrelle primárně kráčí. Nemilosrdně jsem na svém druhém profilu házel dílu za dílem pouhopouhé 3 hvězdy, a tak trochu naivně doufal, že se něco konečně změní. Zlom naštěstí přišel asi 3 díly před koncem, já jsem si dokázal konečně dát 5 a 5 dohromady a hlavně finále vytrhlo celičkou sérii z prokletí průměru. [viděno na Netflixu] ()

ScarPoul

Veľmi svieže a zábavné. Seriál stojí na postavách, ktorých disfunkčnosť je sympatická. Snaha o hľadanie si toho svojho miesta v živote a zároveň sa vysporiadať zo všetkými detskými traumami je vždy vítaný spôsob ako z niekoho spraviť hrdinu. Umbrella Academy má robotov, hovoriacich šimpanzov, cestovanie časom, konšpiračné organizácie, niečo z detektívky, úchylku na plastové figuríny, skvelý soundtrack, romancu, vtip a niekoľko wtf momentov. Skvelo namiešaný guláš prvkou, ktoré ale fungujú a vzájomne koexistujú, bez toho, aby pôsobili prepálene alebo absurdne. V rámci sveta ktorý obývajú, dávajú kupodivu dokonalý zmysel. Striedma prítomnosť akčných scén je dokonca vítaná. Teším sa na druhú sériu. Prvá séria - 100%. ()

nash.

Nadchl mě vizuál, ale obsahově to u mě zpočátku skřípalo. Snad čtyři díly jsem měl chuť to vzdát. Dokud to byl hlavně humor na téma několika podivínů tak nic moc, ale jakmile šel humor stranou a začaly se rozplétat osudy jednotlivých postav, najednou to sedlo a díl od dílu to bylo lepší. Poslední dva díly už byly parádní jízda. ()

FrankSusta

Nebýt ratingu R, byl by to úplně průměrný rádoby extrachytrý megagiga Netflixovský seriál - nebo-li byla by to úplně stejná sračka jako téměř cokoliv z dětského profilu, co si hraje na takovéhle uvědomělé počiny, které opravdu ocení jen emo--náctky, které se po takové podíváné cítí asi líp (co já vim jak se cejtěj, nejsem emo--náctka). Ale ono to je jiný! Náhle ty trapnovtipy naberou jiného rozměru, postavy začnou mít hloubku, záběry začnou díky komiksové předloze dávat smysl, a náhle to je přeci jen o trochu chytřejší. Bohužel ale!: tyto fakta nastoupí a vzestanou na vaší mysli až po několika epizodách, a pak už je s hodnocením trochu pozdě. Navíc, i když se to sem tam problýskne, pořád tam je silně patrná známka takovéhle dětinské stylizace a jaksi to tam zkrátka nesedí. A to je na tom ta největší chyba! Snad se to postupem sérií zlepší, ale na úvod docela slabé. ()

• Název epizody Run Boy Run je také stejnojmenná píseň od Woodkida, která hraje na začátku, když číslo 5 (Aidan Gallagher) cestuje v čase. (LUKICKK)
  • Skladba, kterou na začátku epizody hraje Vanya (Elliot Page) na housle, pochází z muzikálu „Fantom opery“. (Nevka)