• Krátkometrážní

Rány (2019) odpad!

Půlka filmu užvaněná v hospodě a napětí, o které se snaží jenom hudební podkres ve výsledku k ničemu nevede.

V pasti (2018)

Nejpoutavější momenty celého filmu byly ty, kde Sandra Bullocková má přes oči šátek společně s dětmi. Napětí pak zničily vstupy scén, které se odehrávaly retrospektivně.

Dark Light (2019)

Hlavní průšvih tohoto filmu? Nelogické chování postav. A začne to hned na začátku: ve starém domě cosi je, dům někdo obchází a na každém rohu je cítit nebezpečí, ale co, je noc a jdeme si zahrát na honěnou do kukuřičného pole. Další případ: v domě cosi je, dcera pořád někam mizí, mám o ní strach - prdím na to, na noc dám wifikameru do jejího pokoje - nebudu přece spát se svou dcerou v jednom pokoji. A dalo by se pokračovat.

Ve vysoké trávě (2019)

Nápad dobrý, výsledek hrozný. Lidé se ztratí ve vysoké trávě a pak v ní bloudí několik dní a několik nocí. Nepotřebují jíst, nepotřebují pít, nepotřebují spát a jsou pořád fit. Buď u toho někdo nepřemýšlel, a nebo jsem jen blbej.

Ad Astra (2019)

Je to taková sbírka nápadů/situací, které si lze dnes představit. Ale tak jako film nemá prakticky začátek, nemá ani konec. Je to jako když hodíte listí do řeky.

Noční můry z temnot (2019)

Taková fajn puberťákovina. Vyloženě neděsí, ale sledovat se to dá s relativně příjemným očekáváním. Taková Husí kůže pro středoškoláky.

Noc v Mariandu (2019)

Působivá kamera a hypnotizující herecké výkony. Nakonec mě vlastně pobavilo Bjelacovo shrnutí děje. Pravdivé ale vlastně fascinující pro odvyprávění 20ti minutového filmu.

#martyisdead (2019) (seriál)

Dobré po technické stránce. Děj rozvleklý do osmi dílů už nic moc.

Trash Town (2019) (studentský film)

Zbytečně dlouhé se zbytečným scénářem. Hvězdy dávám za kostýmy, masky a rekvizity. Samozřejmě za fakt, že se jedná o amatérský film. Horší už to je herecky. Prakticky se opakuje totéž, co u amatérského seriálu Dračí prsten, filmu Dračák, nebo Srdce zóny a jim podobných. Často mladí hrdinové si hrají na věkem otřískané otrlé zlouny a nikdo z diváků jim to zkrátka nevěří. Každý nemůže hrát všechno. Ani ten, komu narostou vousy nespadá automaticky do kategorie drsňáků. Vousy se dají vždycky přilepit. Mimiku musí herec umět, a když nemá hlas, musí být předabován někým hlasově zdatnějším. Když nejsou ostří herci, je nepřirozeně ostrý obraz. Kamera bez uvážení natáčí všechno, co vidí a při té záplavě informací se ani pořádně nesoustředí na kompozici. Divák dovede do určité míry omluvit horší obraz, ale co omluvit nelze je potom kvalita zvuku, který je stále a stále opomíjen. Byla tu snaha vytvořit megalomanský projekt, což vnímám opět jako jednu z typických chyb již zmíněných snímků. Někdy méně, je více. Možná, kdyby autoři sáhli po kratší stopáži, pochopili by, že je zapotřebí děj. Ideálně trochu originální. Nabízí se říct, pokud něco miluji, nemusím to hned běžet točit. Autorům bych doporučil a zároveň popřál trochu pokory a klidu.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2019) (pořad) odpad!

Každá dobrá pohádka potřebuje dobrého záporáka. Ten tu je - ohyzdný, zlý, nabručený, lakomý, zkrátka padouch, jak má být. Bohužel absence kladného hrdiny z tohoto snímku dělá trochu jednonohou zábavu. Kamera nic nového nepřinesla. O režijním rukopisu se nedá ani mluvit. Lokalita zajímavá ale nedostává se jí dostatečný prostor. Namísto toho se tu hlavně hodně mluví, nebo pije. Vizuál potom nezachrání ani zakouření scény. Myslím, že tudy cesta nevede. Ocenil bych trochu barevnější a veselejší pojetí... když jsou ty svátky.