Džusový román (1984)

Vůbec to neni zlá parafráze na zlaté filmy z 60.tých let. Proti tomu, co se točí dnes, je to perla. Takové hold pokračování (pro někoho rozkrádačka) filmu lásky jedné plavovlásky. Ale film rozhodně má své kvality a dobře i vykresluje atmosféru doby. 80%

Sanitka 2 (2013) (seriál) odpad!

Renči ty ses už asi úplně posral !!!

Past (1950)

Martin Frič to prostě s filmem uměl a tenhel film je toho dalším důkazem. Úchvatně gradující drama si bez obav zadá se zrající hollywoodskou tvorbou 50.let a má v sobě takvou tu klasickou film noir atmosféru. Vyníkajcí Chramostová, neméně zdatná Tomášová a dokonale "bezcitný nácek" Miloslav Holub. Prostě další film, který se právem řadí mezi zlatý fond české kinematografie. 85 %

Gravitace (2013)

Po delší odlmce kvality v současným trendu 3D filmu, je tu další, který určitě stojí za shlédnutí. Ač jsem snímku moc nevěřil, tak musím uznat, že se jedná o kvalitně odvedenou práci, která dokonale vystihuje atmosféru práznoty vesmíru. FIlm člověka vtáhne a graduje a hlavně má přiměřenou stopáž (viď Del Toro!!). Pár typicky "hollywoodksých" scén jsem toleroval i u Avataru, tudíž jich toleruji zde. Filmařsky úchvatné řemeslo, které mohu určitě doporučit a v současné produkci vyníká svoji originalitou. 9/10

Třetí muž (1949)

Prostě další z klasických Filmů-Noir, pro které já mam prostě slabost...

V Bruggách (2008)

Velice originální film s neotřelým příběhem, který graduje, zraje jako víno do tvrdého a nekompromisního vyústění. Krom toho obsahuje mnou velice vyžadovaný atribut a to atsmoféru, kterou má parádní. Film Vás v podstatě vtáhne do svého prostředí ve společnosti mírně bizraních postav. Vřele doporučuji. Člověk, který umí ocenit fimařskou práci a není samolibým pózrem, s velkou pravděpodobností nebude litovat.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Přiznám se, že když jsem šel na tento film, tak jsem nevěděl, že režijní takotovku drží Gulillermo del Toro, o to víc jsem byl překvapen, že zrovna on stoj za tímto filmem, jelikož jsem se domníval, že do filmu dává trošku něcé více. Tohle já vidím jako typicky hollywoodskou drahou bezduchou slátaninu s nepromyšleným příběhem s totální přemírou akčních scén, z kterých mě akorát bolela hlava a absencí čehokoliv "filmového". Režiséři blockbusterů mají asi komplex z Camerona, který jí to "opravdovým a propracovaným" 3d filmem natřel a na který si myslím dlouho nikdo mít nebude. 2d verze 30% 3d verze 55%.

Mladí muži za pultem (1994)

Sympatická záležitost ve stylu Jarmuschovských filmů, která je proti němu trošku více ukecená a možná peprnější. Velmi zábavná a vtipná záležitost, která dokáže osvěžit večer. Vhodná volba, pokud člověk nechce pouštět nic zvlášť složitého ale zase ne úplně pitémého. 85%

Poslední pokušení Krista (1988)

Aboslutní špička! Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších filmů s tématikou nového zákona. Viníkající hudba, kterou skompnoval Peter Gabriel dokonale podtrhuje sugetsivní dílo jednoho z nejlepších režisérů všech dob. 10/10

Smrt pedofila (2003) (TV film)

Film nabízí to co má a to slušně natočené krimi s dobrými hereckými výkony i vydařenou technickou stránkou. Nenalezl jsem tedy důvod, proč mu nedat plný počet, když v žádném z těchto ohledů nepokulhává.