Místa (2014)

K filmu musím napsat, že se mi v podstatě líbil, herecky mi právě přišel originální a příjemně zahraný, ale nemuselo to padat do té gangsterské zápeltky, ač byla dobře zahraná, tak tomu prostě já nevěřím. Prostě furt mi to moc neladí v tom českém prostředí. Prostě nežijeme na Sicilii. Ač Pouta byla úplně jiná bašta i tento snímek není na hanbu. Doufám ovšem, že se Špaček příště představí s větší šlehou (jako např. Najbrt, kterýmu to prostě jde). 65%

Romeo, Julie a tma (1959)

Ač covám úctu k Polasnkému pianostovi, tohle je skutečný majstrštyk na dané téma. Bezchybná záležitost ! 10 /10

Zkrocená hora (2005)

"Šoustajícím kovbojům" jsem se opravdu dlouho vyhýbal. Ač proti jinak orientovaným nic nemám, ale požaduji, aby to nedělali přede mnou. Tak jsem se jednoho dne rozhodl, že na to prostě mrknu a musím říct, že mě snímek bavil a příběh zdál se originální. Překousnul jsem ty scény, které bych nechtěl točit (klobouk dolu před herci, pokud nejsou stejné orientace). Vyníkající výkon Heatha Ledgera RIP, dobrá atmosféra filmu. 80%

Kolja (1996)

Ač mě film neurazil, tak na světlová ocenění si dovedu představit úplně jiné snímky, ale člověk už nějakou dobu ví, že světová i ostatní ocenění jsou úplně na hovno

Backfire! (1995)

Tenkrát jsme se u toho nasmáli...

Tenkrát v Americe (1984)

Jeden z nejlepších filmů všech dob opravdu nepotřebuje komentář. Člověk jej selduje s otevřenou pusou od začátku dokonce. Skutečné mistrovské dílo, které snad ani nelze hodnotit jinak 10/10 - skvělí herci, skvělá hudba, brilantní režie - filmový klenot.

Poslední vlak (2006)

Jeden z nejlepších filmů s touto tématikou, jaký byl natočen. Originální a netradiční příběh, skvělé režiseréské zpracování Vilsmaiera a Vávrové (RIP). Jedná se prostě o silnou záležitost, kterou mohu jenom doporučit. 90%

Iluzionista (2010)

Po delší době animace, která mě opravdu zaujala a užíval jsem si každý záběr. Velice pěkný mělancholicý nerealizovaný scénař Tttiho se dočkal jedné z nejkrásnějších podob, jaké se jí mohlo ztvárnit. Pro mě jeden z nejlepších anime za poslední dobu.

Četa (1986)

Ne jenom jeden z nejlepších a nejsilnějších válečných filmů. Já si troufnu i napsat, že se jedná o nejlepší film o válce ve Vietnamu. Na tomto veledíle není co vytknout ani jedním procentem: 100%

Země bez zákona (2012)

Pecka - výborný a poutavý děj, skvělá hudba a poctivé herecké výkony garantují silnou záležitost, kterou člověk sleduje od začátku dokonce a nemůže se od něj odtrhnout. Mohu jen a jedině doporučit.