Předtucha (1947)

Predtucha nedosahuje kvality predchadzajucich a hlavne buducich Vavrovich filmov najmä tych z 60-tych rokov.Na filme sa už podpisal zub času a z dnešneho pohladu je dost naivny.V Predtuche je par naozaj dobrych scen a zaberov ale vo vysledku je to sotva priemerny film so slabym scenarom.

matka! (2017)

Matka je rozporuplny film ktory polarizuje divakov aj kritikov.Matka ma tažko uchopitelny dej a vela veci vo filme nedava zmysel.Medzi pozitiva filmu patri herecky vykon Jennifer Lawrence ktora v ulohe matky exeluje a aj vedlajšie postavy Harris a Pfeiffer su dobry ,hoci prva polovica filmu nikam nevedie okrem starozakonneho podobenska na Kaina a Abela.Divak si može udalosti vo filme interpretovat ako len chce (vyhodu maju ty čo poznaju stary zakon).Posledna polhodina sa zmeni na prejavy totalneho nasilia a na rôzne parafrazi stareho zakona ,nechyba ani drasticky pôrod a nasledny kruty osud novorodenca ktoreho sfanatizovany dav roztrha a zje.Atmosfera filmu je artova,surrealisticka a na konci naturakisticka ale o horor v žiadnom pripade nejde.Filmu by možno pomohlo keby Aronofsky nebol tak do seba zahladeny a nesnažil sa toho vo filme tak vela povedat a prave matky vzhladom na to čo sa vo filme deje môže znechutit a nie len ich.7/10

Loganovi parťáci (2017)

Kvalitna kriminalna komedia na ake sme si u Soderbergha zvykli.Nechybaju absurdne sceny a postavy luzrov,väznov a kolotočovych zabavačov ktory sa spolu chystaju na originalnu lupež.Pochvalit treba aj soundtrack Davida Holmesa a hercov ktory si svoje role luzrov a buranov uživaju.Film ma velmi dobre tempo a niekolko vtipnch scen.Vydarena zlodejska komedia s sympatickymi postavami ktorym divak fandi..

Cuky Luky Film (2017)

Typicky slovensky humor ktory je viac trapny ako vtipny.Povrchny film ktory asi chcel zabavnym spoôsobom ukazat slovensky showbiznis čo sa mu velmi nepodarilo.Hlupučka komedia kde je najlepši Lasica zo svojou hlaškov.

Lesní duch (2013)

Dost brutalny film v krorom nechybaju hektolitre krvi,odrezane končatiny a dalšie "lahôdky".Postavy sa vo filme chovaju niekedy dost hlupo a nelogicky čo filmu podraža nohy.Neznami herci podavaju dobry vykon v ramci možnosti.Evil Deadˇ=slušny horor plny krvi.

Druhá strana naděje (2017)

Režiserov svojsky rukopis je čitatelny už od po par minutach kde si postavy vystačia aj bez slov.Kaurismäki sa vo svojom najnovšom filme venuje aktualnej teme a tou su utečenci.Z filmu citit režiserove porozumenie k postavam a k ich rozhodnutiam.Režiser si pomaha typicky škandinavskym humorom a skvelimi dialogmi.Druha strana nadeje je kvalitny film ktory aj o važnych veciach dokaže hovorit s nevtieranim humorom,hoci hrdinovia tohto filmu to nemaju lahke.Vyborny film.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Kingsman dokonale funguje ako klasicka Bondovka aj ako dobra parodia.Film ma užastneho hrdinu(neopozerany Egerton) ktory začina z ulice a ma aj sušlajuceho zaporaka ktory nenavidy nasilie ale to mu nezabrani pokusit sa zlikvidovat čast svetovej populacie.Akčne sceny nie su obyčajne ale naopak plne napadov.Film ani chvilu nenudi.Aj ked to nie je môj žaner tento film sa vydaril.