Děcka jsou v pohodě (2010)

V půlce jsem se sám sebe ptal, proč se vyhýbám filmům o lesbičkách a gayích. To se film ještě tvářil vtipně a odlehčeně. Pak se to ale přehouplo do žánru „drama“ a nakonec jsem dostal přesně takovou propagandu, jaké jsem se na začátku děsil aneb „Lesbičky jsou v pohodě“. Zkrocené hoře se budu ještě nějakou dobu vyhýbat. Jiný než politický důvod pro nominaci na Oskara nevidím.

Černá labuť (2010)

90% Nikdy by mě nenapadlo, že „baletní“ film mě dostane víc než třeba předchozí režisérův Wrestler. Jeden z mé top ten roku 2010. A proč vlastně? Proto! Spadá do kategorie filmů, které by se neměly řešit hlavou. Prostě buď chytne nebo smůla.

Muž v ohni (2004)

Scénář béčko z 80. let, vizuál naopak plně patřící do 21. století. Výsledek - kočkopes. Škoda, že se to bere tak vážně. Mohlo to být prima retro. Jo a Bůh a rodina jsou nejvíc, ááááno :-)

Pozemšťan (2007)

Kéž by bylo víc filmů, které by dokázaly taky tak šikovně nastartovat fantazii. Přitom se to skoro nehne z jedné místnosti. Když je ale kreativní scénárista…

Králova řeč (2010)

Moje chyba, že lezu na film s námětem, který mi přijde na celovečerák slabý. A taky, že byl.

Top Gear (1978) (pořad)

Kdysi to byl pořad o autech. Teď už je to spíš komediální seriál, postavený kolem alfasamce Clarksona. Za to ale první třídy!