• Pohádka
  • Rodinný

Trpaslík - Čtvrtek (2017) (epizoda)

Trpaslík mě baví víc a víc. Má to šťávu, lehký humor, ideální na pondělní večer. To beru :-) Škoda, že už jen dva díly :-(

Dům u jezera (2006)

Čím víckrát film vidím, tím víc ho miluju. Mně se to prostě trefilo do srdíčka, jak obsazením, tak námětem, zpracováním, i tou lehkou nesmyslností opravdického setkání...

Svět pod hlavou - Mrtvý lidi (2017) (epizoda)

Pořád čekám, jak se to vrátí zpátky. Ale dnes to retro bylo naprosto úžasný...Politická angažovanost, soudruzi!

Temný Kraj (2017) (seriál)

Uff. Konečně to skončilo a týden budeme čekat? Nechci po prvním vlastně půldíle hodnotit škaredě, ale nuda, nuda, nuda...

Počestné paní pardubické (1944)

Kujme pikle,kujme pikle, správné pikle lidi zvikle. Kujme pikle, pikle kujme, spekulujme, intrikujme.. Toto se mi honilo hlavou celý film. Nádhera,jak pravdivé... takové filmy už se netočí. A jak je obsah nadčasový! Navíc přihlédneme-li k době, kdy vznikal, byla až drzost ho natočit. Velký dík za něj!

Baťa - rodina, která chtěla obout celý svět (2003) (TV film)

I nad rámec tohoto dokumentu se průběžně seznamuji s principy a prací Tomáše Bati i jeho syna. Je dobře, že takový dokument vznikl, ikdyž by mě zajímalo, jak to s potomky vypadá po dalších 13 letech od jeho vzniku.

Občanský průkaz (2010)

Kdo nezažil, nepochopí.... Od scény s novým jízdním kolem spolužáka Pačesa, záběrů ze SRPŠ, posezení s čůčem, ne-výletu k moři, negramotný příslušník Vlach, Plastici.. nemá smysl popisovat děj filmu. Ale nostalgicky jsem si připomněla slogany poplatné době, nábytek, oblečení, muziku, obušky... . Celá partička hrála výborně, Martin Myšička po zblbnutí suprovej.. a vlastně i ten konec je tak nějak dobovej.

Tři bratři (2014)

Mě teda tahle muzikálově laděná pohádka bavila od začátku do konce. Byl to nápaditě a vkusně sladěný mix pohádek, vstupy pana Svěráka byly vtipné, včetně virtuálních dětí. Herci výborní. Od Kluse, Kaisera, Lábuse, Piškuly, přes Dyka a Norisovou, po holuba Lišku. Pátá hvězda není za skřehotající Karkulku a vlka, kterým jsem fakt místy nerozuměla.

Kocour v botách (2011)

Zoufalá zběsilost. Nemám ráda kočky. 2 hvězdy jen za přímluvu dětí.