• Pohádka
  • Rodinný

RRRrrrr !!! (2004)

Naprostou náhodou jsem více-méně byla nucena podívat se na tento film. Hned úvod mě vyděsil. Pak následovala hodina a půl skvělé zábavy, hlášek, které velice bavily a dovolily hodit všední starosti za hlavu. Nebudu popisovat děj a hlášky filmu. Prostě pobavil. Kamen.

Temný Kraj - Zjevení (2017) (epizoda)

Já tyhle polovičatosti prostě nemám ráda. Všichni víme, kdo je vrah a ať mi nikdo neříká, že je tak těžké si na něj počkat. Petr Kraj je léčený tajemnými drijáky, taky podivnost. Kdo venčí a krmí Egona? Ach jo...aspoň nás nekrmili záběrama z těch nechutných vražd. Jsem v očekávání závratného konce.

Řachanda (2016) odpad!

Tato pohádka předčila i ta nejhorší očekávání a děkuji všem svatým, že jsem na takovou kravinu nenechala dívat děti a poslala je spát. Když jsem si četla komentáře, říkala jsem si, že dozajista přehání. Bohužel, nepřeháněly. Jeden vedle druhého byly naopak velice mírné. Celou pohádku nezachránilo ni obsazení mých oblíbených herců, nic. Naprosto zoufalá a nesympatická princezna (i po proměně), uječená fúrie. Vypelichaný princ jakoby utekl z němého filmu. Avatarové a hejkal, že by se i zlobivé dítě leklo. Zoufalé,vykradené, nudné. Neusnula jsem jen proto, že jsem čekala, jestli aspoň na konci se něco nestane. Ikdyž psali, že se nic nestane. Nestalo. Nic. Vůbec. Znaménko. Tak to má být vrchol? Ach jo, nakonec jsem si přečetla, kdo byl vypravěčem, protože jsem toho pána poznat nemohla. Vždyť i ten vypravěč je ukradený...Hudba hrozná. Na konci snad dokonce připomínala Kamňák??! V půlce filmu jsem dala jednu hvězdu. Na konci jsem ji změnila na odpad. Ani půl hvězdy. Nic. Ztracený 2 hodiny času.

Četníci z Luhačovic - Dražba (2017) (epizoda)

Tento, bohužel poslední, díl splnil vše, co jsem čekala. I tady se odehrávaly dva příběhy, možná tři, s tím Cmíralem, ukázaly se lidské charaktery (šmejd Polívka), i humorná stránka života městského strážníka. Ohňostroj v boudě, to nemělo chybu :-) Překvapil mě důvod odstranění fabrikanta. Čekala jsem že Šína bude syn nějaké zavražděné dělnice, a ne prospěchářský šmejd, ale ono by mě to asi nebavilo, kdybych to tipla všechno. Rozseknutí dvojice Cmíral - Polívka. No to je ale teda podrazák, ten Polívka. Nejdříve chudáka Cmírala zblbne a pak mu takto vrazí kudlu do zad. Ty jeho malý kmitající oči - fuj. Ještě že je Cmíral takový kliďas, já bych mu asi spravila ciferník. Trochu by mě zajímalo, jaké mají v tom Švýcarském sanatoriu výsledky s léčbou :-) Ale je fakt, že to jako obvykle Gebrt vyřešil naprosto famózně. Ještě se mohla Láskovi vrátit Stáňa a byl by to hepáč úplný. Jestli jde fakt Gebrt do důchodu, tak už nemusí další díly být, protože tento moudrý a přitom mile breptající vrchní velitel je nenahraditelný :-)

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Co říct - zase rozpaky. Nesrovnatelné se šmrncem první řady. Zklamání. Nepřehledná nuda.

Temný Kraj - Jezinky pokračování (2017) (epizoda)

Tak za mě nejslabší díl. Nuda, nuda, nuda. Žádná akce, žádné drama. Nesrovnatelné s minulým dílem, kdy nechali vymřít půlku pojišťovny. Klečící Limr, trapné. Vražedkyně, která se rozzpovídá před policistkou a nevšimne si nevšední chuti čaje. Náhrobní deska s datem úmrtí.... Takže ve finále byl nejdramatičtějším okamžikem útěk Egona a líbačka Rašilova s Novákovou-Fuitovou.. zklamání. 1x*

Četníci z Luhačovic - Udavač (2017) (epizoda)

Ach jo, na mě to dnes působilo takovým roztříštěným dojmem. Jakoby autorům došel dech. Zavražděný doktor a celý jeho příběh byl dobrý, ale ten Vítek - nezdárný pacholek, Maďaři, zbraně, tatínek mlčící býk... no a pak ty lidské city, to už je fakt na hraně. Tady se přece dříve gájové ženili a měli děti, aby TO zamaskovali, a ne otevřeně otlapkávali svého parťáka, notabene před kamerou...Nová Hejkalka je dobrá, hlavně, že corpus delicti vyprala v tom hypermangánu. No, jsem zvědavá na grand finále...

Četníci z Luhačovic - Bestie (2017) (epizoda)

Tak seriál nám graduje. Odhalení spojení doktora s nevěstincem a představení jeho nové bordelmamá, naší staré známé, evidentně již přeléčené. Celkem smutný osud kastráta notáře Blažka, jenž o koule přišel jen pro zájem o jednu dívku. Snad se jeho paní už uklidnila. Napočtvrté vyšla velitelská funkce na pana Gebrta, ten Zedníček na tu roli sedí jak ušitej. No a pak ti Židé. Tak to byla síla. Asi každý tušil, že ty konzervy nebudou jen ze srny. Ikdyž to asi není ojedinělý případ lidojedství po válce... brrr. Škoda, že nás opouští manželé Hejkalovi. Má to na ty poslední dva díly ještě smysl? Dnes je to 5x*****

Četníci z Luhačovic - Dopis se záhrobí (2017) (epizoda)

Trochu lehčí díl seriálu, ale i tak měl jako obvykle jiskru a spád. Zedníčka miluju víc a víc, šla šla... Po tomto seriálu mi bude smutno, po Bismarckovi ne. Nemám ráda plazy, ale bylo mi ho líto, taková nevoňavá smrt. No, má pěkný hrobeček. Čekala jsem, jak se rozloučíme s Langmajerem a on jde pomalu s medailí za statečnost. Ale nakonec musím uznat, že až na tu závěrečnou scénu u vily, toho bláznivce zahrál dobře.

Svět pod hlavou - 1983 (2017) (epizoda)

Na mě to bylo moc dlouhý. Já totiž za těch 10 týdnů zapomněla, co se vlastně stalo a tak mi to dalo moc práce, poslepovat ty obličeje k postavám. Jinak Trojana mi bylo líto, jako že přežil. A pak nepřežil. No a nakonec to rozuzlení nebylo zase tak náročné. Prostě mi ten minulý díl připadal uspěchaný a dnes se řešilo, jak to honem uzavřít. Ale dívat se na to dalo. A nechodí on teď vlastně se svou dcerou?