Kubo a kouzelný meč (2016)

Originálně odvyprávěný příběh s origami, se kterým rozhodně nezabloudíte.

Zimní příběh (2014)

Zimní příběh, který rozehřál mé srdce a rozproudil krev emocemi. O mých očích nemluvě. Příběh s poselstvím, kdo ví, jak vzdáleným od našich každodenních životů. Nebo jak blízkým?

Toni Erdmann (2016)

Je to jako by se kouslo sem, tady a tady, a nechalo se tak. Dál už si ten filmový koláč musíte dojíst sami. V jádru tak zůstává to hlavní a tím je vztah otce s dcerou, nic víc, nic míň. Dcera není možná tak šťastná, jak by si otec přál, ale zná otec recept na šťastný život? Zahřeje svou civilností a hereckým ztvárněním dcery Sandrou Hüller. Stopáž je dlouhá, zda oprávněně je na posouzení každého z vás.

Pasažéři (2016)

Pasažéři není špatný film, děj je dobře vystavěný, místy působí jako psychologický thriller, závěrečné vyústění však nakonec odhaluje prostou dějovou linku a bylo pro mě určitým zklamáním. Samotná záchrana lodi je tak trochu scifi s dobrým koncem. Za mě 3,5* a 0,5* za ty nádherné pohledy do vesmíru. A vůbec, kdo by nechtěl prožít hvězdný život po boku vysněné ženy? To stojí za všechny hvězdy světa :)

Jsem (2005)

Nenápadný snímek o malém chlapci, spíše emotivní než dějově bohatý. Jsem je o lásce, o jejím nedostatku, opuštěnosti a o vnitřní síle člověka žít, prostě „jen“ žít i za nepřízně osudu. Vnitřní smutek a obdiv ke všem, kteří se museli potýkat s nepřízní osudu již v dětském věku.

Příchozí (2016)

Film, který mění vědomí lidí obdobně, jako to udělal Avatar a Matrix. Film, na který jen tak nepřestanete myslet po jeho shlédnutí..

Interstate 60 (2002)

Začněme od píky s červenými piky. Příjemný film.

Tohle je náš svět (2016)

Naše mise: Žít. Jak nejlíp dokážeme. A až nastane čas, náš popel spláchnout do záchodu a žít dál.. Tohle je náš svět.

P.K. (2014)

Cesta k Bohu není přímá, alespoň na planetě Zemi zdá se, aneb kdo najde ovladač, může šupem domů. A při tom hledání nezapomeňte nosit žlutou přilbu! Pro mě další skvělý hluboký bollywoodský film v komediálním hávu. Wow (4,5* + 0,5* za způsob uchopení tématu náboženství)