Kukuřičné děti (1984)

Kingova četba má tolik adaptací, ale pramálo kvalitních. Děti kukuřice patří do většiny nepovedených, zvláště co se týče nadmírou úprav od předlohy.

The Final (2010)

Kdyby se film držel své myšlenky a šířil poselství o ublížovaných, kteří obrátili svůj hněv proti mučitelům, bylo by to jistě zajímavé. Bohužel film postrádá náboj, impulz, který by vtáhnul úplně do děje a držel až do konce, což je škoda. Ale mluvící Marc Donato v plynové masce má mé uznání.

TACHO (2010)

Ploché a emocionálně vyprahlé. Pochopil jsem, o co se autorce jedná, ale nijak mě to nezasáhlo. Občas jsem se pobavil.

Alenka v říši divů (2010)

Nenechte se mýlit, název filmu je nevhodný. Buď Alice in Wonderland 2 a nebo Return to Wonderland. Je zvláštní, že se Burton odhodlal natočit pokračování navazující na kreslený film, starý přes 50 let. To nebyl až takový problém, kdyby nebyl film natřískám nechutnou 3D onanií, která většinou ani není zapotřebí.

Legenda o sovích strážcích (2010) odpad!

Pohádka pro děti nebo dospělé? Netuším. Největším problém je zmatenost v postavách, skoro všechny sovy vypadají stejně a když už se trochu orientuji v první skupině, objevují se další a další. Film obsahuje několik klasických a též stupidních 3D efektů, naštěstí to není tak zlé. Nejhorší to je s již zmíněnou přehledností. Celkově se jedná o neskutečně naivní nudu, kterou bych nepustil ani dětem.

Město (2010)

Remake Heat bez sympatických herců. Průměrná gangsterka.

Já, padouch (2010)

Přesně jako pohádka na dobrou noc o třech koťátkách, tohle muselo napsat dvouleté dítě. Je to neskutečně naivní, infantilní, minimálně zábavné a navíc neskutečně předvídatelné. Klišé animovaných filmů pro děti nemá obdoby.

Ďábel v Amityville (1989) (TV film)

Zlo má tendence přesouvat se různými způsoby, ale v takto ohyzdné lampě? Zdá se mi to neo ani na sebe díly nenavazují? V předešlém byl přece dům srovnán se zemí.

Zahulíme, uvidíme (2004) odpad!

Infantilní zábava pro vypreparované diváky. Demence střídá debilita a tak je to pořád dokola.

Transformers Prime (2010) (seriál)

Od scénáristů Bayformers přichází seriál o Transformers. Zaměření na mladší publikum je bohužel znát a jen málo nárážek uspokojí fanouška. Od Beast Wars se jedná o druhý CGI seriál s velice povedou animací, která není tak kostrbatá jako třeba v Clone Wars, ale to je tak vše ohledně pozitivních částí seriálu. Největším zádrhelem, který bude nejspíš Prime provázet až do trpkého konce je absence hlavní linie, která by skrze celou jednu sérii pokračovala, občas ustoupila epizodní vedlejší linii a opětovně se vrátila. Kromě několika dílů na pkračování se děj každou epizodou uzavře a následně pokračuje nově, občas s minimální a nepatrnou návazností. Mnoho dílů je tímto naprosto zbytečných. Dalším negativem jsou charaktery. Je jich až neskutečně málo a po několika přínosných dílech omrzí. Stav sérií: 1. řada: obsah 26ti dílů je spíše k smíchu, protože podstatný děj se odehrává ve zlomové polovině a některé epizody zachraňuje akce a cokoliv s roboty spojené. Dějově se navazuje pouze zlehka a nakousnuté události jsou v následují epizodě vyřešeny 2. řada: Naprosto příšerná řada. Obsah epizod tentokrát lépe navazuje, ale děj je příliš roztahaný a situací je rozehráno příliš, takže jejich uzavírání pak vyšumí do prázdna. Nejhorší epizodou je jednoznačně 2x09 Grill, jakési retrospektivní shrnutí dosavadního děje, naprosto nepřínosné. Zajímavý byl nápad s rozdělením pátrání po čtyřech relikviích, kdy se každý člen z týmu Autobotů a Decepticonů vydal získat prastarý artefakt. Bohužel naivnost seriálu jasně směřuje k předvídatelnému závěru. Za pozornost stojí Out of the Past, nahlédnutí do minulosti na Cybertronu. Opravdový zlom začíná s epizodou Alpha/Omega. Ještě 3 epizody, ale celá řada mohla mít v klidu maximálně 10 dílů.