Saw 3D (2010)

Epické zakončení horrorového sériálu ve 3D a taky řádné zklamání. Část děje je zkouška lháře, pak je tu pár vedlejších pastí a nakonec dopilování a ucelení celé série v ohromné finále, které není ničím překvapivé a ke všemu ani nemusí být finální.

Ve jménu krále (2007) odpad!

Fantasy velkofilm podle Uwe Bolla. Nechutné, nasmyslnné a nudné. Škoda herců, kteří se pro tohle upsali.

Ďábel (2010)

Komorní atmosférický horror se zajímavým nápadem, lehce fádní pointou, ke které pozorného diváka nasměruje několik indicií, ale pořád se jedná o kvalitně odvedenou práci. Velice zajímavý úvod a i depresivní hudba, která provází celý snímek se mi zaryly do podvědomí. A taky poměrně inteligentní jednání veškerých protagonistů.

Kajínek (2010)

Překvapivě zdařilá rekonstrukce nejsledovanější kauzy. Už jen proto, že film není typicky přehnaným ve stylu "podle skutečné události", prostě vypráví příběh a odhuluje zmanipulované skutečnosti. I přesto že je počáteční tempo poněkud vlažné a v některých momentech se zdál film podivně sestříhán, rozhodně si zaslouží pozornost. Jen škoda, že v samotném závěru je divákovi vnuceno podezření, kdo skutečně spáchal Kajínkův údajný zločin.

Vládce temnot (1987)

Úchylnost je pro tohle slabé slovo. Pamatoval jsem si film mlhavě z dětství, zvláště díky využítí kola jako vražedného nástroje.

Bitch Slap (2009)

Asi nerozumím hlavnímu lákadlu, 3 nadržené lesby v časově zamotaném příběhu, kdy je vše zakončeno rádobyšokující pointou. Bohužel jsem se zase nudou začal zaobírat aspektem filmu a nakonec jsem nijak překvapen nebyl.

Klub sráčů (2000)

Dlouho jsem se tomuto snímku vyhýbal a když už nastal okamžik, byl jsem připraven na dva dementní puberťáky, nevkusné vtipy a paraztování na úspěchu jiných. Není to nějak zásadní komediální kousek, ale má své chvíle.

Greenberg (2010)

Nehorázně nudný film téměř o ničem, bez nějakého vývoje nebo pointy. Ben Stiller se po mnoho komediálních rolí ujímá vážné, ve stylu Billa Murrayho nebo Jima Carreyho, ale zvolil si tu nejhorší a nejméně zajímavou roli.

Mise na Mars (2000)

Gary Sinise se neumí smát, abych mu to věřil a mimozemšťan zase brečet.