A-Team: Poslední mise (2010)

Buddy movie ideálně konzumovat asi v odpovídajícím prostředí - tedy s bandou kámošů a nějakým pitivem. Já při sledování A-teamu neměl zrovna k dispozici ani jedno a smál jsem se jak malej. Fakt škoda finále, které dává slovu "přepálený" úplně nový rozměr.

Sváteční oběd (2008)

Typický "milý" film, který povyšuje prostředí Itálie, samotná premisa a hlavně to, že se nebudete jenom uculovat, jak to u těchto filmů bývá, ale i opravdu smát:)!

Catfish (2010)

Slibný trailer a recenze? ha, naletěli jste!

Quantum of Solace (2008)

Poprvé se mi film příliš nelíbil(aby ne, v CAM kvalitě v nějakém debilním sestřihu z pirátské kopie v shlédnuté v thajském baru). Hodnocení i komentář tedy vychází z druhého shlédnutí na přijatelnější úhlopříčce a samozřejmě v HD. Zaprvé: Přidávám se ke skupine "kam kua koukáte, že vám akční scény přijdou nepřehledné" - oni někdy nepřehledné jsou, ale vždy jen na zlomek času, pak přijde záběr, který vše zpřehlední (pozice aut, kudy kdo kam běží apod.). Zadruhé: nejenže nejsou nijak zvlášť nepřehledné, jsou hlavně NAPROSTO KULERVOUCÍ - byl jsem doslova "on the edge of my seat" a říkal jsem si co sakra ten Forster sjíždí, že nám poskytuje takový náser jako např. úvod v Sieně nebo ikonickou scénu v Opeře...well done! Ale Bournem to zavání, o tom žádná... Zatřetí: scénář je poměrně chytrý a točí se okolo zajímavého tématu, nicméně Bondovo chování, apatičnost a destruktivnost a přišla přehnaná a vysloveně mě vadila - přece jen je to kladný hrdina a scéna s Mathisem pro mě překročila linii. To, že Bourne, pardon Bond, je nasraný, bych pochopil i jinak. Celkově 4*

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Těšim se na to půl roku, jsem jasné target audience a nakonec je to takhle slabé??? Žádný děj, jen smíchanina pár geek vtipů, vizuálních hrátek, brutálního digitálního inferna a hlavně naprosto tragické a nedůvěryhodné romance (největší kámen úrazu). Kde se stala chyba? 2 a 1/2*

Počátek (2010)

1. Za mě, 4,5. Promyšlenost naprosto geniální, mrzí mě zbytečně moc akce (s nesmrtelnými hrdiny). Film mohl být teoreticky komorní jak Memento. /// 2. Poslední záběr filmu a komentář uživetele(ky?) kiddo je za 6*:D /// 3. komentář POMA = lol. "keby osudovosť a naliehavosť čerpal z príbehu a nie iba z koule-rvoucně-robustnej Zimmerovej hudby"-hustší příběh a chytřejší film jsem snad nikdy neviděl. /// 4. Říkal jsem to u traileru a říkám to znova, co má sakra Nolan pořád s Modern Warfare 2?:D To mi tam přijde trochu nalepený...celá sněžná část je poměrně slabá.

Zelená zóna (2010)

Isherwood=lol. Každopádně film se sice nezastaví a zrežírované je to precizně, ale tematicky to klouže po povrchu, postavy jsou černobílé a hlavně bez uchopitelné motivace (s vyjímkou Freddyho) a koncept neohroženého akčního hrdiny z Bourna do aktuálního a realistického kontextu vůbec nesedí. V podstatě jsem zapomněl o čem to bylo ještě dřív, než film skončil. 5/10

Jak vycvičit draka (2010)

Jo, jo, jo, je to plné nářezové akce, s výbornou hudbou a pár vtípky...ale největší deviza je, že jakmile se podíváte do očí drakovi, jste prostě jeho... Čisté 4* P.S.: Skladba "Forbidden Friendship" je za 6*...nádhera

Krvavý diamant (2006)

Akční popcorn meets něžná lovestory meets angažované drama - Holywood at its best a pro mě naprosto neočekávaný zážitek. Po většinu délky má film našláplé tempo a výborně pracuje s prostřihy kde např.spojuje ačkně-dobrodružnou linii s tou politicko-dokumentární (rozuměj, ukazuje zvěrstva a problémy), která je taky správně nekompromisně brutální (některé věci opravdu stojí za to a jinde je neuvidíte - výcvik dětí, bitva v hlavním městě a víceméně cokoliv, kde figuruje RUF).Přidejte si k tomu opravdu famózního Lea, stoprocentně přesvědčivého Djimona Honsou, krásnou a vyčuranou Jennifer Connelly a třeba i charismatického plukovníka v podání Arnolda Voslooa a máte nářez, který vám fakt nedá vydechnout. A to se nerozepisuji o precizních akčních scénách a uvěřitelné romantické linii (které pomáhá i to, POZOR SPOILER, že je nenaplněná). 9/10

Hodný, zlý a divný (2008)

Neustálé střílení a drsně, resp.naprosto indiferentně se tvářící metrosexuální padouch a přiblbe se tvářící "komická figurka" (která zas tak komická není) ještě dobrý film nedělá. Po precizně provedné vlakové scéně na začátku už děj pořádně negraduje, opakuje se v podstatě jen to samé pořád dokola - zběsilé úniky "divného", neohrožné akce "hodného" a stále dálší důkazy o 100%ní krutosti "zlého" (které z něj dělají až absurdně předvídatelnou a nudnou postavu). Avizovaná přestřelka na pláni není špatná ale je strašně dlouhá a občas prostorově nepřehledná (kdo kam odkud jede, střílí apod.). Konec se s "originálem" naprosto nedá srovnávat zejména patetickým trashtalkingem = trapné (srovnej s legendárním suchým humorem Clinta ve stylu "There are two kinds of people in this world my friend: those with loaded guns and those who dig"). Celý film je moc dlouhý, není zas tak vtipný a děj nemá veškerý žádný. 5/10, zaokrouhleno nahoru za tu vlakovku...