Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Celkový dojem naprosto kladný. Děj se rozplétá dost "nelineárně", občas se to samozřejmě drobilo, ale ne tolik jak by se k okolnostem produkce dalo čekat a hlavně zápletka jako taková byla překvapivě srozumitelná a pragmatická. Herci byli skvělí všichni, souhlasím s Troyerem a Waitsem jako vrcholy, ale i Ledger neměl chybu a Lily Cole byla roztomilá a netradičně hezká ženská. A nenudil jsem se, protože jsem byl většinu času zvědaf, co přijde dál... Jinak film to měl těžký vzhledem k traileru - nastavil si laťku moc vysoko, traileru bych dal tak 12/10, snad nejlepší co jsem kdy viděl (viděl jsem ho víc než 10x:)). Skoda, že film nemá taky tak výbornou hudbu.

Lítám v tom (2009)

Ve zkratce: spousta super vtípků, sympatické postavy, velice velice uvěřitelný příběh a scénář jako ze života... Pošilhávám po páté *...

Avatar (2009)

V podstate jsem chtěl napsat to samé co Blizzard. Podívaná je prostě uchvacující a pohlcující, ale za sebe nemůžu dát 5* kvůli až příliš jednoduchému a klišovitému (ale musím uznat, že krystalicky čistě a vybroušeně) příběhu a absenci pořádné hudby (vykradená a ještě k tomu nezajímavá), jakou by si epos, který občas skutečně atakuje jak Star Wars, tak LOTRa, zasloužil. 8,5/10 (viděno na půlnoční přemiéře v IMAX 3D).

Battlestar Galactica: Plán (2009)

Edward Olmos je pravděpodobně lepší herec než režisér, nicméně také by nesměl dostávat tak doslova strašné scénáře. Půlka filmu jsou záběry ze seriálu (včetně původní hudby) a neustálé přeskakování dějů, aniž by se opravdu něco dělo připomíná masturbaci, která k ničemu nevede:-P. Prostě takové frustrující uuuughuu:(. Ani herci toho moc nepředvedou až na jednu novou variantu six, která má i jednu z mála zapamatovatelných scén (s Cavillem a flaškou). Jinak opravdu slabé a bohužel naprosto zbytečné, váhal jsem mezi 2 a 3*. P.S.: Triky jsou bohužel horší než v Xeně...no škoda mluvit, tenhle pokus rychle vydělat peníze se nepovedl, snad radši nechte Galacticu spát.

BrainStorm (2008) (TV film)

Čisté 4* za příjemný a originální film s "hřejivě" lidským rozměrem. Herci jsou skvělí, role uvěřitelné, libůstka je suchý až absurdiní humor (zejména ve spojení s tatínkovou "úlevou"). Škoda, že to nešlo do kin...

District 9 (2009)

Souhlasím s rebely. Těšil jsem se jak malé děcko na originální scifi a new scifi classic atd. (viz. komentáře a recenze) a...? Nejdřív našláplý rozjezd dokumentárním stylem přesně ve stylu traileru, který se pak změní v těžkopádnou (pauzy mezi posuny děje - utíká a schovává se, jde se prostřílet, 2xho chytnou a on uteče...) ale zároveň až infantilně přímočarou akci . Nelogičností je hafo - nejvíce mě štvalo, že scénaristovi došli nápady na tolik, že získání tekutiny podal opravdu tak, že se ti 2 prostě prostříli do strážené budovy megakorporace se zbraněmi v centru města. To je až moc blbé. Tato přímočarost, kdy hlavní hrdina je jak postava ze videohry a všechno mu projde úplně tím nejelmentárnějším způsobem (utíká, když ho hledá celé město a projde mu to, prostřílení se do MNU - viz. výše., atd. atd.) mi přijde jako urážka inteligence. Další nelogičnosti, jako neschopné komando, kam zmizeli všichni emzáci apod. bylo zmíněno. Rovněž byla zmíněna pozdější samoúčelnost a zbytečnost doku stylu. Čekal jsem nějaký epičtější rozměr (tady asi zafungoval rozpočet) + více zříravé sociální studie, kterou naznačoval trailer. Po této stránce teda mega zklamání, ale na debut a rozpočet stále dobré(neměli si nabíhat tou kampaní), proto 3*.

Piráti na vlnách (2009)

Totálně do dokonalosti vybroušený casting, hafo originálních a vypointovaných fórků, super atmosféra - tohle je film, na který je čirá radost se koukat!

Duše Paula Giamattiho (2009)

Pointa filmu ani většiny "vtipů" (popř. dialogů) neexistuje, totální nevyužití vtipné zápletky ani dobrých herců (sorry, ale Giamatti mě nezaujal svými rádoby Allenovskými výlevy, které ovšem nikam nevedou, nebaví...). Normálně nudný a špatný film.

Wrestler (2008)

Dokumentaristický styl, improvizační postupy při natáčení, bezchybní herci - 4,5*.

Strážci - Watchmen (2009)

Watchmeni nejsou o příběhu, ale o revolučním využití komixového média a postavách. Snyder se zaměril právě na otrocké zobrazení příběhu a postavy zobrazil věrně, ale sžít jsem s nimi mohl stěží. Jsou tam sice všechny flasbacky, ale to je spíš na obtíž - bylo by bývalo chytřejší to celé nějak zkompaktnit. Vizuální forma je samozřejmě precizní, využití hudby taktéž a herci jsou skvělí. Předpokládám, že o J.D.Morganovi alias Eddiem Blakeovi ještě uslyšíme... Úvodní titulky za 6*.