Etiketa (2004) (seriál)

Zdravení, něco ve stylu: "Dobrý den" "Dobrý den" "Pozdrav pánbů" "Dejžto pánbů" "Dobrý den, pane mluvčí" "Už nejsem mluvčí" :)))

Snowboarďáci (2004)

Nevím...rozpačitost. Ten film má něco do sebe, ale spousta trapných scén je do očí bijící, i když asi očekávatelná a ani by to bez ní nešlo. Na druhou stranu je dobře, že film takého "moderního" ražení vzniká i u nás. Zaměření je jasné. Být 14letý pubescent, jsem asi v sedmém nebi a řeknu, že ten film "byl fakt v pohodě"... P.S.: Lepší než Perníková věž to ale ROZHODNĚ není.

Troja (2004)

Čistě technicky to není až tak špatné. Ale i když odhlédnu od x-krát zmíněné absenci bohů a dalších kiksů (kdybych se o to jako dítě nezajímal, znal bych to alespoň od tý pitomý matury!!!), tak tomu prostě chybí šťáva. Je to úplně suché, plné prázdných řečí, není moc komu fandit (Hector stejně umře) bez duše, nápadů, které např. právě tady vykrádaný LOTR nepostrádal. Tak 50%.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Film, který jsem si v 15 letech postavil (možná trochu pozérsky) na piedestal. Možná proto, že byl to byl snad první nezávislý flim, který jsem shlédl... Ale od té doby jsem ho viděl nejméně ještě 2x, možná 3x a vůbec se svému já z minulosti nedivím. Opravdu zajímavá a neotřelá kombinace hip-hopové hudby, výborných nápadů (francouzský zmrzlinář, cartoons) samozřejmě výkon Foresta v hlavní roli...Krása.

Kate a Leopold (2001)

Shlednuto o Vanocích 2005 na ČT1 a takhle to byla příjemná pohoda. Sednul jsem si nacpanej a odpočatej k telce a bylo. Kdybych ovšem musel obětovat nějaký čas nebo nedej bože peníze (jako jít do kina nebo uspořádat filmový mejdan), asi bych nebyl tak smířlivý. Nenáročná podívaná.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Vcelku klasické, ale vyjímečně máme také možnost vidět padoucha načínat své plány v odhalené brutalitě (alespoň podle mě). Christopher Walken je vskutku mrazivý a také jsem konečně pořádně docenil ruského generála. Je skvělý!!!

Telefonní budka (2002)

Tenhle film je VELICE originální a ke všemu každá jeho minuta je nadupaná a udrží vás přikované až do konce. Skvělý výkon Kiefera Shuterlanda ("Hey Stu!":))... No dobře, Farella taky.

Kruh (2002)

Jeden z nejděsivějších filmů, který jsem kdy viděl. V momentě, když to sleduju, nekoumám nad tím, že atmosféra je budovaná uměle a sem tam vyplavou na povrch některé nelogičnosti v ději. Proto 4*.

Fantom Paříže (2001) odpad!

Vizuálně i scenáristicky přepísknutá kravina. Jinak to nazvat prostě nejde!

Dr. No (1962)

Co člověk může dodat ke klasice takového formátu jako Doktor No?!?!