House of the Dead (2003) odpad!

Už jak jsem si přečetl jméno režiséra, hned jsem věděl, že se z toho vyklube něco příšerného! Bohužel, jsem fanda této šílené střílěčky od SEGY, takže má povinnost byla shlédnout tento film. K mému překvapení vůbec nedošlo, protože to, co jsem od filmu čekal, jsem dostal. Jedním výstižným slovem - KATASTROFA!

Sám v temnotě (2005) odpad!

Bože, nechápu, proč mu dovolí stálé ztvárňování herních předloh do podoby "filmů". Sice se říká, že to má jednou vyjít, ale v jeho případě to neplatí. Velice trapný přiběh, režie, prostě celý film. Odpad.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nejlepší z nejlepších! Vynikající britský sitkom, který nikdy neomrzí. Ještě žádný seriál mě nedonutil smát se za každou pronesenou větou všech hlavních postav! Netřeba více komentovat... Jednoznačně za 5 hvězdiček.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Žádné dosavadní parodie nedosahují dostatečných kvalit, aby se přiblížily alespoň něčím k této ničím nepokořené, mistrovsky natočené parodii. Ch. Sheen byl schopen se do filmu na tolik ponořit, že jsem mu to hraní i věřil. Při sledování jsem se luxusně bavil od začátku až do konce titulek filmíku. Scénky byly bravůrně sehrané, každou chvíli nějaká ta akce atd. Má nejoblíbenější pasáž z filmíku ja ta, jak Ch. Sheen a B. Bakke jedou limou k ní domů:) Mno, nemůžu jinak, než dát 99%.

Californication (2007) (seriál)

Něž jsem shlédl pilotní díl, říkal jsem si, že hlavní postava D. Duchovny, tak jak ho znám především ze sci-fi "Akta X" by mohl hrát v porno - komediálním seriálu, prostě tahle role mně na něj dost neseděla. Omyl! Po shlédnutí pilotního dílu jsem nevěřil svým očím. Ztvárnění postavy Hanka Moodyho mu dokonale padla. Musel jsem doslova "hltat" díl za dílem, v každé chvíli nevázaný sex s krásnými děvčaty, mazané vtípky přikořeněné trocha více agresivity a sex-appealu, např. "Vyhlašuju Džíhád tvý kundě". Musím říct, tak skvěly výkon jsem ješte u D. Duchovny neviděl. Pro mě osobně jeho nejlepší, nejúspěšnější a nejvydařenější dílo. Nekompromisně 90%!

Pravdivé lži (1994)

No, během sledování této akční - komedie jsem se smál snad každou chvíli! Zde Árny dokazuje, že umí zahrát opravdu vše! Parádně vymyšlený děj, každou chvíli akce, skvělé obsazení herců. Musím zde zmínit scénu, kdy Curtisová předvádí povedený striptýz (musel jsem si tuhle pasáž pouštět neustále dokola :-). Jeden z nejlepších Árnyho filmů vůbec!

Komando (1985)

Akční klasika 80. let. Árny ve skvělé kondici ničí všechny, kteří mu stojí v cestě za svou unesenou dcerou. Jako dítě jsem tenhle film miloval, proto z nostalgických důvodů hodnotím za 5 hvězdiček.

Vetřelci (1986)

A je to tady, další ze série filmů, které prostě nikdy neomrzí a člověk má touhu si je neustále pouštět dokola. Už jako malý jsem musel rodiče přemlouvat, abych se mohl podívat na ty černé, prskající, zlé bestie, které mají místo krve kyselinu. Pro mě jednoznačně nejlepší díl ze všech vetřelců vůbec. Přiběh byl natolik chytlavý, že jsem se vůbec nenudil a doslova "hltal" každou vteřinu. J. Cameron opravdu dokázal překonat 1. díl Vetřelce od R. Scota. Bravurní herecké ztvárnění postav - důstojnice Ripleyová, desátník Hicks a mnoho dalších skvělých postav. Jednoznačně si tenhle film zaslouží 5 hvězdiček!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Opět J. Cameron dokazuje, že to prostě umí. Po zjevně nepřekonatelném prvním díle Cameron překvapil, předčil všechna očekávání fanoušků a natočil ještě povedenější příběh, ve kterém jsou herecké výkony ještě bravurnější, a co se týče vizuálních efektů, je to naprostá bomba i v současnosti. A ještě musím zmínit velmi výraznou roli záporáka T1000 (tekutý kov), kterého perfektně ztvárnil Robert Patrick. Pro mě silně nostalgicky působící film. Nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček!

Terminátor (1984)

Ve své době nepřekonatelný sci-fi film. Jedná se přesně o ten typ filmu, který mě nikdy neomrzí. Herercké výkony jsou bravurní, Árny ve skvělé formě, vydařená role pro M. Biehna a hlavně velice povedený příběh, ve kterém každou chvíli běhá mráz po zádech. Jedna z životních rolí Árnyho, která ho dostala na vrchol své kariery. Tomuhle mistrovsky natočeném filmíku se nedé vůbec nic vytknout, a proto dávám 5 hvězdiček.