Carrie (2013)

Páčila sa mi kniha a páčil sa mi aj film. Hororové mi teda neprišlo vôbec takže sa nenechajte zmiasť. Herci boli super na čele s Chloe, ktorá sa mi páči čím ďalej tým viac. Avšak bola oveľa krajšia než ako bola Carrie vykreslená v knihe. Scéna na plese bola skvelá a krvavá. Hodnotím na solídne 4*

Lidská společnost (2019) (seriál)

Tak je to v podstate teenage seriál. No jeden z tých lepších. Má to tajomnú atmosféru, slušných hercov a dobrý dej. Vedľajšie postavy sú podľa mňa ďaleko zaujímavejšie ako tie hlavné. A tiež musím podotknúť, že je tam strašne veľa postáv, čiže ich mená som k tváram vedela priradiť asi až vo 4 časti. Tiež, páriky mi skôr prišli ako v dlhoročnom manželstve, než ako pár mesiacové teenage vzťahy. Nevadí. Celkovo to hodnotím veľmi dobre a cliffhanger na konci má veľmi navnadil na ďalšiu sériu. Naj postavy - Kelly, tá tehotná, Grizz a psycho Campbell. Odporúčam pozrieť, ak sa v nudíte v karanténe hah.

Hledání Aljašky (2019) (seriál)

Knihu som nečítala. Teda aspoň zatiaľ. Seriál má vtiahol do deja hneď a nemohla som prestať pozerať. Mám rada tieto young adults filmy, seriály a knihy čiže som vedela, že toto bude niečo pre mňa. Malo to humor, drámu, emócie, ale aj veľa pekných momentov. Herci boli podľa mňa famózni na čele s Kristine Froseth, ktorá sa mi páčila už v Sierre Burgess (hoci ten film nebol žiadna sláva). Veríte im všetko. Hlavná dvojka mala medzi sebou úžasnú chémiu a úprimne, na tej toho veľa stálo. Musím sa priznať, že dej bol možno trocha predvídateľný, no aj tak ma ten koniec dohnal k slzám. Nemôžem inak ako za 5* a knihu si určite prečítam.

Outsider (2020) (seriál)

Zo začiatku skvelé, naozaj. Avšak postupne sa to len ťahalo a ťahalo až ma to nudilo. Koniec chabý. Atmosféra však vynikajúca. Ťažko hodnotiť, ale asi pôjdem zlatou strednou cestou.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Tak po prvé, nebolo to dokonalé a malo to svoje chyby. No to nemení nič na fakte že ma to neskutočne bavilo. Bála som sa, že Harley neutiahne jej samotný film no mýlila som sa. V podaní Margot bola dokonalá a príbeh samotný bol fajn hoci občas som sa strácala v deji. Film ako celok na mňa urobil skvelý dojem, čo sa týka farieb, ktoré boli úžasné, bojových scén, ktoré mali veľmi dobrú choreografiu a neuškodilo by ak by ich bolo o čosi viac, a v neposlednom rade vynikajúci soundtrack! Vedľajšie postavy sa mi páčili tiež, najmä little Cass bola rozkošná. Záporáci boli správne zlí, hoci mohli byť o čosi horší, no to sú len detaily. Mne osobne sa film veľmi páčil, aj napriek rozporuplným recenziám. Určite si ho pozrite, najmä ak si chcete oddýchnuť alebo len tak vypnúť. Za mňa 5*

Roztříštění (2019)

Napínavé od začiatku, šľapalo to dobre, moja obľúbená Lily tradične super. Jediné čo tomu vytknem je predvídateľný koniec a Sam Worthington, ktorý tu nebol vyložene zlý, no on ako herec nie je moja šálka kávy a je trochu drevo. Inak slušné 4*

Drive (2011)

Vizuálna lahôdka okorenená božským Ryanom a dokonalým soundtrackom. Čo viac si priať.

Sing Street (2016)

Feel good movie, ktorý má parádnych hercov, nejaký ten humor a samozrejme dobrú hudbu. Určite film ku ktorému sa budem vracať.

Z for Zachariah (2015)

Aj napriek tak nízkemu hodnoteniu a negatívnym komentárom, sa mne tento film páčil. Minimalistický s troma hercami a v samote. Rozhodne to nebola nuda, hoci to má po celý čas pomalé tempo. Margot to tu zaručene ťahala, no aj obaja páni boli skvelí. PS. Určite sa nenechajte odradiť hodnotením, nie každý má rovnaký vkus.

Jméno (2012)

Skvelá konverzačka, ktorá nenudí a humoru je tam tam akurát. Herci perfektní nie je o čom. Veľmi podobné filmy sú Carnage a Dokonalí cudzinci. Toto je vlastne skôr niečo medzi tým. Ak si mám vybrať jeden naj tak sú to Dokonalí cudzinci najmä kvôli príbehu a koncu, no Meno je taktiež vrchol konverzačných filmov. Dávam 5* bavilo ma to veľmi. PS. Francúzi sú náramne hluční.