Dunkerk (2017)

Vyborny historicky film z obdobia II. svetovej vojny - historicky okamih Dunkerk evakuacie o ktorej som nemala ani sajnu. Tento film bol skoro dokumentarny. Vyborne herecke vykony, ale hlavne vyborna vyprava a pocit reality taky ako keby clovek bol v centre diania. Po dlhom case vyborna vojnova drama (Mr. Nolan tlieskam). Kto nevidel a ma rad historiu a historicke / vojnove filmy - urcite odporucam. Tento klenot si kedykolvek rada znova pozriem aj ked ma v okamihoch mrazilo. Proste 100%. A zabudla som na super hudbu Hansa Zimmera - znova hudobny klenot!

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Strazcovia Galaxie I. ma bavili. Sequel vacsinou byva horsi, ale mna Strazcovia Galaxie II. bavili skoro viac ako 1. Proste Marvel story ako ma byt. Super scifi s mnoho vtipnymi hlaskami. A maly Groot (mini strom) ma proste bavil najviac. Proste 80%.

Milovník po přechodu (2017)

Latino lover - to som proste musela vidiet. Zaciatok filmu velmi vtipna satira, druha polovica filmu - skor rodinny film. Ale bavila som sa cely film a toto je film, ktory si kedykolvek mozem pozriet znova. 3 hviezdy znacia tak 70% hodnotenie. Vtipne, mile ale keby bolo viac zapletok - film by mohol vyniknut. Takto len pobavil.

Baby Driver (2017)

Tento film som musela vidiet lebo ma zaujala uputavka. Vyborny hlavny predstavitel Ansel Elgort (zrodila sa hviezda)! Dobry svizny scenar - vynikajuca prva polovica a solidna druha polovica filmu. Proste vyborny akcny sucasny film. Davam 80% (keby vyborne tempo a zapletka bola cely film tak ako na zaciatku, hodnotenie by bolo aj vyssie). A naviac soundtrack - hudba ktoru pocuval Baby Driver - proste to ma velmi bavilo!

Wonder Woman (2017)

Film som si pozrela nahodou a tato superhrdinka ma pobavila. Wonderwoman, ktora pride pomoct do sveta ktoremu nerozumie a preto vznikaju vtipne momenty. Okrem toho dobry akcny scenar a solidne herecke vykony. Proste komisk ako ma byt. Solidnych 80%.

Mumie (2017)

Tak tato mumia rozhodne nie je pokracovanie Mumie 1 a 2, po prve sa zmenili vsetky osoby aj obsadenie - mumia je zena tiez badatelia sa zmenili. Tato Mumia bohuzial ani zdaleka neprekvapila a nepobavila tak ako Mumia 1 a 2. Toto bol viac sci-film ako dobrodruzny film. Lebo tuto Mumiu ovladlo vela sucasnych technickych vychytavok. Co ma bavilo na tomto filme bol Russell Crowe v osobe Dr. Jekyll a Hyda a tiez fakt, ze hoci tato mumia ma nechytila za srdce, film mal svizny scenar, ze som sa pri dlzke filmu 110 minut vlastne nenudila. Ale 3 hviezdy za Cruisa a Mumiu aj tak nie je dost....

Hořící keř (2013) (TV film)

Film "Horici ker"som videla az 4 roky od priemery na dvd. A film si urcite zasluzil Ceskeho leva za rok 2013 v mnohych kategoriach. Proste vynikajuci scenar, vyborne herecke vykony (vsetky)!, vyborna rezia. 3 filmy som vsetky zhltla ako malinu a hoci tema bola velmi tazka (upaleny Palach a nasledne znevazenie cinu zo strany komunistov a z toho vyplyvajuci sudny spor - tento film by si mal urcite pozriet kazdy aby poznal aj tuto drsnu stranku nasej historie) - proste 3 filmy som si muzela proste pozriet v priebehu jedneho dna, lebo som nevydrzala ich nevidiet, ked som videla prvych par minut. Filmy ma proste vtiahli a urobili zo mna uzasnuteho a spokojneho divaka. Dlho som CS film nehodnotila 100% - ale toto proste inak hodnotit nemozem. Keby sa aplaudovalo po filme - tak toto by bolo "standing ovation"!

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

V kratkom case po sebe som videla 2 filmy z II. svetovej vojny. "Po strnisti bos"- film co ma bavil a "Zahradnictvi - rodinny priatel" - film co ma nudil. Film "Zahradnictvi - Rodinny priatel"mal nadhernu vypravu, krasne kostymy a vynikajucu Sabinu Remundovu (ktora v malej rolicke jedina bavila svojou zivelnostou). Inak ostatni hlavni predstavitelia cely film hrali velmi trpitelsky - ze som to nechapala. Aj smutny pribeh moze predsa zaujat - ale toto taky pribeh urcite nebol. Hrebejk / Jarchovsky - super tema, ale zapletka a trpitelsky pohlad na vec - nechapem - tak daleko od Peliskov uz tito pani dlho neboli.... Pre mna proste slabych 50% a to len kvoli super vyprave a krasnym kostymom! A Remundovej!

Po strništi bos (2017)

Druha ""Obecna skola to nebola (Obecna skola proste bola jedina a jedinecna = 100%). Ale film "Po strnisti bos" ma prijemne prekvapil a ukazal ze dvojica Sverak otec a syn stale skvele funguje. Vyborne herecke vykony - detske (vsetci) aj dospelacke (hlavne Oldrich Kaiser) . Film ma bavil svojou nostalgiou, a hlavne tym, ze detsky svet bol zazracny aj za vojny - co tento film krasne ukazal. Proste ma bavil najma pribeh Edy (syna) a je jeho kamaratov. Proste film, ktory ma po dlhom case pohladil na dusi, hoci sa odohraval vo vojnovom obdobi - proste skvelych 80% a 4 hviezdy. A co je "Po strnisti bos"? Chod na film a uvidis. Tento film si opakovane mozem kedykolvek a rada pozriet.....

Out (2017)

Vyborna tema - starsi muz, ktory strati zamestnanie si ide naivne hladat nove zamestnanie do cudziny podla svojho sna. Vyborne herecke vykony. V podstate velmi smutny pribeh, ale jedna cast filmu bola tak vtipna, ze som sa smiala tak ako dlho a hlasno ako davno nie (pozrite si film a budete vediet co myslim - len jedno slovo - ruska barbina...). Ale jednoducha zapletka a dost plochy, nerozvinuty pribeh preto pre mna 70% a 3 hviezdy.