Modré stíny (2016) (seriál)

No asi jsem moc velká konzerva, ale co měla znamenat ta kamera? To byly záběry jak od mojí babičky. A ono i jinak to bylo slabší než předchozí Případ pro exorcistu.

Kobry a užovky (2015)

Film je postavený na skvělých hereckých výkonech bratří Hádků. Je to náhoda, že dva hadí bratry hrají Hádci?

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Vynikající herecké výkony a z mého pohledu částečně poučeného laika i dobře vystižené dobové reálie. Roden je jako Masaryk až překvapivě uvěřitelný. Ale hlavní úlohu tu nemá. Krásná ukázka toho, co dokáže stádovitost.

Muž zvaný Kůň (1970)

Jako etnografická studie jistě úžasné, ale jako film mě to příliš neoslovilo, i když tam bylo pár silných míst.

Fleming (2014) (seriál)

Nikdy bych nevěřil, že mě bude série o autorovi Jamese Bonda nudit, ale stalo se. S hodnocením si počkám na další dva díly. ... Od třetího dílu mě to bavilo víc. Ovšem na bondovku je to moc reálné a na špionážní drama málo dramatické. Asi je to tedy životopisný seriál.

Horko (1984)

Tolik mrtvol a přitom taková blbost. Opravdu mi to celé nějak neseďělo od předrsnělého dítěte po jeho úchylnou tetičku.

Zpráva o Europě (2013)

Překvapivě pěkná podívaná. Sci-fi bez velikých efektů, ale zato s pěknou atmosférou. Pobavil mě hudební odkaz na 2001: Vesmírná odysea. Celkově velmi povedené.

Ranhojič (2013)

O úrovni lékařské vědy počátku 11. století toho opravdu moc nevím, i když bych asi měl, takže věrohodnost filmu rozhodně kritizovat nebudu. Film je výpravný, napínavý, romantický a dopadne dobře (relativně).

Nedotknutelní (2011)

Není to žádná řachanda, na kterou jsem od francouzských filmů zvyklý, ale příjemná, i když místy lehce patetická podívaná plná černého (nechci být politicky nekorektní, tak afroevropského) humoru. Lidé z předměstí prý nemají soucit a to je přesně to, co člověk ochrnutý od krku dolů potřebuje. I když pravda je, že ve skutečnosti potřebuje spíš velkou hromadu peněz, protože jinak by ten život asi opravdu stál za velké...