Halloween II (1981)

Tento film jsem viděl před drahnými lety a rozhodně jsem nebyl naladěn na film s nerealistickým vraždícím monstrem, které kdyby se vrátilo z budoucnosti a mělo za úkol zavraždit matku... tak by to alespoň dávalo smysl. V poslední době jsem si ale řekl, že když se ty filmy točí pořád a pořád dokola, tak na tom asi něco musí být, a rozhodl jsem se, že si to musím celé pustit, abych se přesvědčil, zda byl můj úsudek správný. Vlastní studijní úkol prokousat se hodinami slasherů byl nakonec úspěšný a v mém mozku něco přeskočilo (nebojte se nic mě nenutí nikoho zabíjet, snad jen čas) a vyvražďovačky se mi zalíbily jako takový vhodný večerníček. Místo Křemílka a Vochomůrky si teď pouštím Michaela a Jasona. Díky tomu jsem pronikl do taje žánru a musím přiznat, že dvojka Halloweena je vážně klasa. Nejlepší vyvražďovačka, co mé krví nasáklé oči během těch hrůzných nocí viděly. Chápu dávat tomu pět hvězdiček, stejně jako Shawsanku, Pianistovi, Gallipoli a mnoha dalším (nehodlám dál vzpomínat, vybírat se dá namátkou) může vypadat jako naprostá neúcta, ale Jágr je taky pětihvězdičkový hokejista a to neznamená, že by Sáblíková nemohla být pětihvězdičkovou rychlobruslařkou.

Halloween (1978)

Kdysi dávno jsem viděl Halloween 2, a protože mi to přišlo jako blbost, neb to útočilo na můj smysl pro realitu, nepovažoval jsem film za hodný obdivu. Nedávno jsem někdy po půlnoci viděl na jedné nejmenované komerční stoce béčkovou vyvražďovačku a nálada tomu chtěla, že jsem si řekl, že si doplním "vzdělání" a tu kultovní dušičkovou sérii si musím prohlédnout. Po prvním shlédnutí jsem tomu tady dal tři hvězdičky, neb to nebylo zas tak špatně uděláno, i když blbost to zůstala. Ovšem jak jsem do žánru s přibývajícími tituly (pustil jsem se i do kolegy Jasona) nořil a nořil, pochopil jsem, že i když je to stále tatáž blbost, je to dobrá blbost. Budvarku a Moravanku také neposlouchám, ale neberu jim, že hrát umí. A proto jsem se rozhodl, že nebudu hodnotit svým zaujatým zbytečně příliš kritickým pohledem fanouška realistických příběhů a zhodnotím film v rámci žánru, do kterého jsem již hodinami a hodinami krve a bezuzdného násilí (větší jatka nebyla ani v Katyni) pronikl. A tak musím říct, že film je jednoznačně nadprůměrný. Je to klasika žánru, která se od té doby tisíckrát omílá do zblbnutí, ale zde je stále ještě svá a vcelku děsivá.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Dlouho jsem se na to nechtěl podívat, protože jsem se bál, že to bude ubohá novácká napodobenina Koženého slunce. Už to herecké obsazení po srovnání volá. Ale nakonec jsem odvahu našel a rozhodně toho nelituji. Některé díly byly slabší, ale celkově jsem se bavil nadprůměrně. Po druhém zkouknutí přidávám hvězdu.

Královský omyl (1968)

Dobře plynoucí historické drama se skvělými hereckými výkony.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Zatímco většina bondovek s Moorem se mi trochu plete, Muž se zlatou zbraní tímto problémem netrpí. Řádný padouch vyzve 007 na souboj muže proti muži. Kdo by odolal?

Jen pro tvé oči (1981)

Blíží se nám další zimní olympiáda a agent 007 je žhavým kandidátem hned v několika disciplínách. Jen hokeji by se měl asi vyhnout, neboť by celý zápas proseděl na trestné lavici. Slušná bondovka, moorovsky nadsazená, ale řekl bych lehce nad průměrem.

Moonraker (1979)

Nebýt té vesmírné bitvy na konci, tak by to byly poctivé tři bondovské hvězdičky, protože většina filmu byla klasická bondovka s Moorem v hlavní roli, tj. trochu nadsazená, ale koukatelná, ale za tu ptákovinu na konci... to už bylo moc i na bondovku.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Tak trochu parodie sama na sebe. Nakonec to není tak špatné a některé scény a hlášky si pamatuji lépe, než z "běžných" bondovek, které se mi už dost pletou. A teď jdu zneškodnit všechny volné radikály.

Sejmi je všechny (2007)

Byla to strašná bejkárna, ale asi mám dobrou náladu nebo nevím, prostě mi to dneska nějak sedlo a líbilo se mi to. Čekal jsem, že to bude hrozná konina, ale to jsem se mýlil. Konina to sice byla, ale ne hrozná. O filmu se nedá říct, že by obsahoval akční scény, ale že film občas obsahuje i jiné scény (pouze nezbytné minimum). Akce je tam tolik, že člověk nemá ani příležitost lámat si hlavu nad tím, jestli ten děj, co má ty scény spojovat, dává smysl. Samotná akce už není ani přitažená za vlasy, ta zdravý rozum přímo skalpovala, takže si člověk ušetří i povzdechy nad případnou "nerealističností". To už je tak nějak samo sebou. Zkrátka asi to funguje, protože mě se to líbilo.

Soudce a vrah (1976)

Spíše taková studie mnohými lidmi tolik idealizovaného konce století na pozadí příběhu masového vraha.