Život Davida Galea (2003)

Veskrze nadprůměrný film, ale obávám se, že pointu filmu musel průměrně inteligentní divák aspoň o půl hodiny dřív, než hlavní postavy. 4*

Co čas nezahojil (2012) odpad!

A teď vážně, co se na tom filmu komu proboha líbilo? Mně nic. Celkově bych to přirovnal ke scéně s pálkařem bez pálky. Ten tam, stejně jako tenhle film, stál naprosto zbytečně. Odpad!

Bláznivá runway (1999)

Další z důkazů, že zvučné herecké obsazení ještě zdaleka nemusí znamenat kvalitní film.

Cesta do středu Země (2008)

Mám rád filmy, které dávají (alespoň dle nastavených mantinelů) smysl. Bohužel tenhle mezi ně v žádném případě nepatří. Hlavní postavy by dle mých výpočtů musely minimálně 5x zemřít nebo se alespoň velmi vážně zranit. Protože jsou to ale zjevně polobohové, tak si ani neroztrhnou košili, natož aby tekla alespoň kapka krve. Celkem 1* za snahu.

Patrola (2012)

No pro mě jeden z nejlepších filmů tohoto roku a nejlepší policejní film vůbec. Musím se přiznat, že policejní filmy nijak zvlášť nemusím a dlouho jsem váhal, jestli se na tohle mám vlastně podívat. Rozhodně jsem ale neprohloupil. Ústřední dvojice se výborně doplňuje a podle mě zatím nejlepší herecký výkon Gyllenhaala. Posledních dvacet minut je pak prostě úchvatných. Výborné.

Mother's Day (2010)

Jako tak ok, fajn film, 4*, ale... Už drahnou dobu sleduju, že, až na výjimky, není horor, ve kterém by "kladné" postavy měly v hlavě místo pilin i mozek. Možná to tak přijde jenom mně, možná jsem jenom nezkutečně bezcitný, ale když už konečně dostanu chlapa, který mě chce celou dobu zabít, do kolen, tak přece nebudu utíkat a prostě ho ku*va dorazím. Ale ty pilinové hlavy ne, radši se budeme chvilku honit, aby mě mohl zase chytit. Tomu prostě nerozumím. Co se týče chování "záporňáků", tak tam je to relativně bez výhrad.

Underworld: Evolution (2006)

No jednička byla bída, dvojka o chlup lepší (ale pořád hluboký podprůměr). Verdikt: s Underworldem končím. Dokud budou existovat aspoň o trochu lepší filmy, než je tohle, tak se na to nemá smysl dívat.

TableTop (2012) (pořad)

Prostě nejlepší magazín o deskových hrách, který znám :D

Blade Runner (1982)

Dobrý film by měl mít dvě věci - kvalitní scénář a poutavou atmosféru. Scénář tohoto filmu by se dal ale napsat během několika hodin. Pointa na několik minut roztahaná na skoro 2 hodiny u mě nemá šanci. Co se týče atmosféry, tak založit ji na dešti a tmě není zrovna inovativní. Dohromady je to 1*, ani Harrison Ford to nedokázal zachránit.

Bitevní loď (2012)

Ultimativní americký akční blockbuster, u kterého se nedá čekat nějaká hlubší pointa a příběh. Tyhle nedostatky jsem tomu ale s klidným srdcem ochoten prominout, protože jsem se královsky bavil. Akce střídala akci a dvě hodinky uplynuly jako voda. Jediné dvě věci, které mi vadili byly to, že Battleship se objevila až na posledních 15 minut, a to, že motiv emzáků pro napadení byl víc než nejasný. Normálně bych hodnotil 4*, ale vzhledem k tomu, že to tady lidi hodnotí tak slabě, tak dám slabších 5*.