• Pohádka

Jak se dělá dobrá škola (2023) (seriál)

Nejlepší byl asi první díl o montessori škole. Zbytek epizod už se tak plus mínus opakoval v rámci alternativního školství. Oceňuji však že i v Ústeckém kraji o kterém není moc dobrá pověst je alternativní škola. Snad se jí jednou stane i ta naše do které jsem chodila. Má k tomu velký potenciál aby nastoupila generace která se již nebude vzájemně šikanovat. Za nás když měl někdo speciální vzdělávací potřeby jako já, tak nesměl být dle názoru žáků bez speciálních potřeb vidět a nesměl existovat. A to se snad během následujících let už bude měnit.

Můj soukromý měsíc (2009)

Pro ženy asi nic nového. Spíš muži by ho měli vidět protože řada z nich nikdy nedozrála k pochopení že je menstruace u žen normální věc. Já si v tomto dokumentu kladu otázku jestli jsou tam některé výroky pravda nebo lež. Třeba to když menstruující žena uchopí do rukou dítě a to dítě pak umře. O tom silně pochybuju. A říct že autoerotika potlačuje menstruační bolesti je hloupost. Alespoň mě se to neosvědčilo a křeče v břiše mám někdy při začátku strašné.

Pan Hračička (2007) (pořad)

Upřímně nechápu ty závistivce co tomu dávají nízké hodnocení. Navíc ještě kecy typu: Má rychlé tempo a děti mu nestačí. No, tak existuje něco jako stopnout si video a zrychlit si ho dle vlastních potřeb. Pokud jsou to lidi, kteří vůbec nepracují v oblasti pedagogiky, tak je jejich hodnocení těžce neobjektivní a být nimi tak nic nehodnotím a jdu se radši zahrabat. Mě to určitě pomůže abych ve školce z tohoto pořadu načerpala novou inspiraci, ať nemusím pořád čučet na pinterest.

Parta hic (1976)

Třetí hvězdičku dávám za tu písničku o mléku, která byla tak trapná až byla milá.

Lednice (2007)

Vyvedený minisnímek, který se snažil trochu napodobit toy story. Stačí aby se zavřely dveře lednice a už se dějí věci. Jen ta hudba k tomu se mi moc nelíbila.

Černé ovce (1992) (pořad)

Tento pořad jsem si zamilovala. Škoda že jsem k němu nedozrála dřív. Je tam mnoho vzdělávacích věcí a někdy i negativních překvapení o kterých nabýváme dojmu že jsou v pořádku.

Barbie (2023)

Z tohoto filmu mě upřímně hrabalo. Opravdu jeho merch je všude kam se člověk podívá a slečny mého věku na to slyší a chodí v barbie oblečení a působí to na nich dost lacině. A já jen: Wtf? Film asi splnil to co splnit měl, ale i tak mě přišel dost kýčovitý. Nicméně vím že jsem jedna z mála lidí kteří si to myslí protože mi bylo od mého otce vyčteno že jsem blbá, že se na tento film neumím dívat ze správného úhlu pohledu. 😂Ehm.. Mě ten film narovinu nic nedal neboť vím že dětský bezstarostný svět je zcela diametrálně odlišný od toho skutečného a nepotřebuju o tom vidět skoro dvouhodinový film.

Medvídek Pú: Krev a med (2023)

Exkluzivní duo které udržovalo přátelství po staletích. Jinak filmů na tyto motivy vzniklo sice milion, že nějáká skupinka odjede na opuštěné místo a každý pak nějákým způsobem přijde o život a jen jeden většinou přežije. A tady to samé. Avšak plusový bod dávám za púa s prasátkem kteří si tu mohli zablbnout trochu jinak než mlsáním medu a schováváním se pod postelí a hlavně jsem ráda že přežil Kryštůfek Robin. Myslela jsem že ho zabili hned na začátku a tím pádem není o čem mluvit, ale nakonec se režisér rozhodl že to jejich silné pouto změní na malinkaté.

Miloš Kopecký: Mackie Messer (1960) (hudební videoklip)

Klip nic moc. Předělávka originální písně se dá, ale originál je lepší.

Ústava (2016)

Postupem času už mě tyto ponuré, ukecané filmy s vážnou tématikou začínají nudit. Nicméně si vážím naší české ústavy a pokud zůstane do konce mého života stejná, což bohužel nepředpokládám, tak nikdy nebudu v opozici jako doposud.