• Pohádka

Ať žije nebožtík (1935)

Opět Hugo Haas předvedl brilantní výkon. Ožralost, převleky a vzniklo z toho šťastné manželství.

Zapomenutá hvězda Helena Bušová (2017) (TV film)

Je dobře že se rodinka rozhodla o ní udělat vzpomínací dokument. Zaslouží si ho protože opravdu uměla hrát, nepřehrávala, byla přirozená a působila sympaticky. Lída Baarová si z ní měla vzít příklad protože pouhá krása na filmovém plátně není všechno.

Planeta Česko (2017)

Myslím že autor tohoto dokumentu udělal maximum pro to aby to bylo dobře koukatelné. Bylo krásné vědět že ikdyž si myslíme že v přírodě děláme něco špatně, tak díky těmto činnostem zachraňujeme existenci mnoha subjektů. Jinak krásná kvalita obrazu a dobrý vypravěč.

Smích se lepí na paty (1986)

Nudný a nekonečný film. A Brodského v tomto filmu bylo nějak moc. A koho je moc, toho je příliš. Hynka Bočana mám ráda, ale zrovna tento film se nepovedl.

Před maturitou (1932)

Určitě to bylo dobré drama protože tam bylo hodně smutku a trápení. Ale ten konec byl prkotina. Někdo komu vůbec nejde tak těžká matematika se na jiném gymnáziu nemůže tak podezřele vytříbit. To bych potom mohla i já mít z matematiky samé jedničky jako těžký diskalkulik a to přece nejde.

Hříchy mládí (1971) (pořad)

Krásné vzpomínky na mládí herců. Jejich písně nikdy nezestárnou a vzhledem k tomu že miluji oldies hity, tak tomu musím dát plné hodnocení.

Expres z Norimberka (1953)

Přiznám se že socialistické propagandy úplně nesnáším, ale u této jsem se vyjímečně ani minutu nenudila a hrají tam kvalitní herci. Proto musím dát čtyři hvězdičky ikdyž bych to chtěla ohodnotit stejně jako Za volantem nepřítel. Jenomže ten byl narozdíl od tohoto filmu strašně nudný. A ještě mě bavila ta slečna která měla strašné deprese z toho že by socialistická zem mohla zaniknout. No, jde vidět že neměla svůj názor a rudé právo ji vymývalo mozek. Ale samozdřejmě tímto byla pro muže tak přitažlivá.

Falešná kočička (1937)

Obyčejné prvorepublikové filmy které mě něčím neobohatily dávám běžně tři hvězdičky. Ale hlavně trvají přijatelnou dobu. Tento film je naprostá ptákovina a toto co se tam děje se v normálním životě vůbec nemůže stát. Ale hlavně ně vadilo že to trvalo strašně dlouho a bylo to tak nudné. Když přitom každý už od začátku musí vědět jak to dopadne. Takže jednu hvězdičku uděluji Ferbasové a druhou hvězdičku za to, že režisér měl snahu něco natočit.

Mrňousci (2006) (seriál)

Roztomilá počítačová animace a moc se mi líbilo, že tady hmyz měl lidské myšlení. Škoda jen, že neuměli mluvit. To by bylo ještě hezčí kdyby komunikovali s lidmi.

Pavouk se smaragdovýma očima (1986) (TV film)

Pěkná pohádka, kde mladší sestřička zachrání celé království. Ale hlavně oceňuji loutkové zpracování toho pavouka. Mě samotné by dělalo problém vycpat ponožku vatou a přišít mu nohy. Ale za pomocí někoho bych to asi zvládla.