• Western

Mildred Pierceová (1945)

Mírně nadhodnocený snímek a pro mě menší zklamání. Snad ve všech směrech. Režie jen rutinní a Joan Crawford? Prosím vás, Bette Davis nebo Barbara Stanwyck je úplně jiná liga. Muži nevýrazní. Jedinou výraznou kreaci tak předvedla mladičká Ann Blyth, coby rozmazlená dcera. A s film-noir bych to nespojoval. V rámci žánru jen za 3,5.

Wyoming Outlaw (1939)

Sociálně-kritické drama ze života zemědělské chudiny na západě. Aby člověk zajistil rodině potravu k přežití, je nucen krást a stát se psancem před zákonem. No je tu ještě společenská mašinérie, před kterou není úniku... Ne, nebojte se. Stále jsme ve westernu. Snímek je o něco málo pitomější, než jiné filmy Johna Wayna z tohoto období, ale pochvala to není. Scéna honu na člověka za asistence přímého rozhlasového přenosu tomu dává tu správnou korunu. V rámci žánru za 2.

Dva tygři (1966)

Podle hodnocení jsem čekal nějakou šílenou hloupost, i když s Lipským mi to nešlo dohromady. A vida! Docela vtipná komedie s výborným Lipským, Ferbasovou a Prachařem. Hodnotit by se měl samotný film, jeho jednotlivé složky a nevnášet do recenze svoje osobní předsudky a fobie. Aspoň si to tak představuji. V rámci žánru za 3,5.

Kdyby... (1968)

Mírné zklamání. Je sporné, jestli si tenhle snímek vysloužil renomé pro svoji tematiku nebo pro svoje zpracování a kvalitu. Teď, když vášně odvál čas, zůstal nám (ne)příběh, ne moc invenčně natočen a tak chladný, jak anglické počasí. Přísnou známku kvality tak dosahuje pouze Malcolm McDowell. V rámci žánru za 3.

Frankenstein Must Be Destroyed (1969)

Pro mě nejslabší díl. Bez hradu, mlhy a atmosféry to nemá šťávu. Jako bych se díval na televizní inscenaci. Zbytečně dlouhé. V rámci žánru za 2.

Vyvolení (1974)

Přes odpor k filmům o politicích, šlo to skousnout. Ale závěr je nevěrohodný (No jo, Francouzi). V rámci žánru (slabé) 3.

Interstellar (2014)

Vizuální a esoterické orgie navěšené na 30 minutový příběh. Starší bratříček Villeneuveho Blade Runnera 2049 (2017). Častý to zlozvyk dnešního Hollywoodu. V rámci žánru za 3,5.

Blade Runner 2049 (2017)

Vizuální a esoterické orgie navěšené na 30 minutový příběh. Mladší bratříček Nolanova Interstellaru (2014). Častý to zlozvyk dnešního Hollywoodu. V rámci žánru za 3,5.