Noc hrůzy (2011)

Tam, kde by většina filmů s upíří tématikou skončila, jde Fright Night ještě dál. Akční, vtipné, jiné a nečekané. Velice neprávem opomíjený film! Líbil se mi a nestydím se za to :D

Amazing Spider-Man (2012)

Možná jsem hipster, ale tento film mě naprosto zklamal. Hudba nefuguje jak má, ba dokonce otravuje. Režie průměrná. U filmů ráda a snad brečím, ale pro strýčka Bena ani slza neukápla. Obecně bych emoce postav popsala jako "neprobrané", byť to určitě není vina úžasné Stone a skvělého Garfielda, který ukázal, že dokáže skvěle předvést i vtipné kousky. Obecně bych pak filmu pochválila právě humor a fakt, že narozdíl o neschopné Mary Jane z předchozí trilogie je Gwen Stacy konečně plnohodnotnou hrdinkou a důležitým společníkem hlavního hrdiny, což je víc než příjemná změna. Jináč nuda, čéče.

Méďa (2012)

Rukopis Setha MacFarlana zcela znatelný, takže jestli máte rádi Family Guy, tohle vás nezklame!

Červená Karkulka (2011)

Režie nudná až divná, hudba nudná, příběh nudný, postavy nudné. Ale kvůli něčemu jsem se se dodívala - proto ta 1*. Byly to hezké ksichty, nebo snad kulisy? Nevím.

Jump street 21 (2012)

Tohle jsem absolutně nečekala! Smála jsem se od začátku do konce, byla jsem v křečích, topila jsem se čajem. Něco naprosto nečekaného po všech stránkách - hlášky, děj vůbec, propečené vedlejší postavy a že bude Tatum vtipnější než Hill?! REPETE!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Narozdíl od původní Švédské verze, tahle je jiná v mnoha ohledech. Dotaženější. Ani přes děsivou 150minutovou stopáž se nezačnete nudit, ale budete v napětí, vyděšení, znechucení, budete hlavní dvojici fandit. Nepříjemného "švédského Blomkvista" vystřídal sympaťák Craig. Postava Lisbeth byla pojata zcela jinak: dostala lidskou tvář, je zranitelnější. Možná ji její důvtip a "vyšinutost" nevěříte tak jako Rapace, ale zato vám přiroste k srdci. Obě představitelky stejnou postavu ztělesnili jinak, ale která je lepší - to se nedá posoudit, protože obě jsou jiné. Musím přirznat pár zbytečných scén, které možná mají mít význam do budoucna, to mi však vynahradila režijní vytříbenost podtrhlá trefnou hudbou.

Hulk (2003)

Dobře udělané s příjemným komiksáckým stylizováním. Líbí se mi příběh, akce, animace. Rozhodně lepší, než jeho nástupce s Nortonem.

Pokémon (1997) (seriál)

190. nejoblíbenější seriál a 34 %? Tak tady něco nehraje. A jo, to zas někdo hodnotil něco, co z principu nesnáší. Tak to pak jo. Neobjektivní kritika je neobjektivní.

Pokémon: První film (1998)

Lidi, co nenávidí Pokémony z principu tento film ani neměli hodnotit. Osobně jsem si z nostalgie pustila Pokémony po více než 12 letech. Nikdy jsem nebyla extra fanouškem jako moji tehdejší desetiletí vrstevníci, ale i tak jsem si seriál znovu zamilovala, ať už pro jeho fantazii, humor nebo naivitu. Po první sérii jsem si našla i film, na který jsem tehdá byla v kině. A víte vy co? Já u něho i brečela (zároveň jsem se celé té situaci teda smála, ale brečela jsem).

Avengers (2012)

Bála jsem se, jak tolik výrazných postav dokážou narvat do jednoho filmu, s přijatelným dějem jsem ani nepočítala. Ale sakra, oni to zvládli! A ne jen dobře, VÝBORNĚ! Postavy si film rozdělily více než spravedlivě a ani děj nevypadá jen jako hloupá záminka pro vydělání peněz. Ono to fakt funguje! Ve dvou čtvrt hodinách jsem ani jednou nezívla, ale dokonce jsem se nahlas smála (a se mnou celé kino). Tohle si koupím na DVD a už se sakra těším, až do toho vrazím prachy!