Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Krásné kostýmy, výborné obsazení a skvělý nápad. To je všechny mé komplimenty, zbytek bylo jen zklamání. Nelíbila se mi kamera ani hudba. Psychedelické scény "za zrcadlem" měly sice nápad a potenciál, avšak z velké části byly uboze zrealizovány. Žádná z postav se vám nedostane pod kůži, jejich osudy jsou až na pár výjimek takřka lhostejné. Postavy zůstaly v jakési fázi "obrysu", na nějaké příkrasy a dokreslení se už však pozapomnělo. Po dlouhé době film, u kterého jsem se dívala, kolik minut mi ještě zbývá. Velké zklamání.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Oproti předchozím dílům výrazné zlepšení. Opět o trochu lepší efekty, lepší soundtrack než byl ve dvojce. Dokonce ubylo i trapnosti - tedy méně trapných hlášek a ŽÁDNÉ prvoplánově rádoby-sexy sundané triko... Nutno poznamenat, že postavy se mi už nezdály tak povrchní a i celkový příběh byl o hodně lepší, komplexnější a propracovanější. Akce dost dobrá. A mám-li být objektivní (tedy nepohrdat současným teenagerovským hitem), tak mě to vlastně i bavilo! Stále však zůstaly nejrůznější neduhy, nelogičnosti a nedotaženosti, ale to kvůli snaze scénáristů být věrni předloze. 3,5*

Dost (2002)

Tenhle film mám ráda. Možná proto, že jsem hrdá ženská, co by si nenechala jen tak dávat přes držku (aspoň si to o sobě ráda myslím). Jennifer Lopez mi nepřijde vůbec tak špatná herečka, jak o ní všichni říkají. Průměrná, to možná, ale určitě ne špatná. Film který neurazí. 3,5*

Ghost Rider (2007)

Nuda a trapas. Opravdu páni filmaři mysleli, že jim uvěříme, že Nicolas Cage je stejně starý jako o 10 let mladší Eva Mendes (vypadají ve filmu asi o 20 let mladší než Cage)?! Tohle je jen přehlédnutelný detail, o ostatních trapnostech se nebudu ani zmiňovat.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Pohled na zvěrstva války ze strany ovlivnitelných dětí, které dospělákům tolik věřily. Příjemná kamera i režie, uvěřitelný scénář a velice silný příběh.

Po životě (2009)

Příjemný film, režisérky docela dobře zvládnutý. Příběh to snad ani nemá, je to spíš jakási meditace o "životě" po životě, smrti a životě samotném.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Jak už to v dobrodružných filmech poslední doby bývá, potenciál námětu byl absolutně nevyužit na úkor spousty počítačových efektů, akce a prvoplánových scén, které dotlačily scénáristu/režiséra ke zktratkovitosti a nedotaženosti scén a situací. Výsledkem je pak sice koukatelná a ne úplně nudná podívaná, avšak plná nelogičnosti a WTF momentů, se kterými se spokojí nenáročné publikum, v čele se třináctiletým "nerdem".

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Je to skoro neuvěřitelné, ale tenhle film mě bavil jako pětileté děcko a i o patnáct let později. Pro každého je v něm něco a já se něj vždycky ráda znovu podívám.

Bohové musí být šílení (1980)

Postavy se často pohybují jako v němé grotesce a vlastně celý film je taková groteska. Srdcovka, na kterou se ráda podívám při kařdé repríze.

Kurýr 2 (2005)

Tenhle film se opravdu nedá brát vážně. Typické akční béčko - spousta za vlasy přitažené a fyzikální zákony igorující akce, slaboduchý scénář a nějaký ten "příběh", jen aby se neřeklo. Možná to tak z předchozích vět nevyznívá, ale já jsem se docela pobavila! Hlavně ta vrahounská blondýnka s drsňáckým výrazek a sexy spodním prádlem byla "klenot", fakt mě její absurdní postava pobavila. Když se Vám nechce/nemůžete přemýšlet, tohle si pusťte.