Můj život v ruinách (2009)

Milá a pohodová komedie se sympatickýma postavama, se kterými se sžijete. Nebudete se sice lámat smíchy, ale ztráta času to taky není.

Veronica Mars (2004) (seriál)

Série "ze střední" mi přijde docela trapná, ale "na výšce" se to zlepší. Dialogy pod taktovkou Veronicy jsou pak velice povedené. rozhodně to však není záležitost, kterou bych nemohla nechat uniknout, ale jako výplň času docela ujde.

Vodní svět (1995)

Film, který předčil dobu, nadčasový. Líbí se mi originální příběh, režie, scénář a hodně i výprava. A tohle že je už víc jak 15 let staré?! Nevěřím! Asi se budu muset kouknout znova.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Míň pozemské než SG1 (což bylo poslední 3 řady otravné), více uvěřitelné než Atlantis (viz zrezivěla mezigalaktická kocábka). Seriál má zvláštní komorní a stísněnou atmosféru. Epizodní zbytečné příběhy tu nenajdete, vše do sebe zapadá. Více než předešlé SG série se pak věnují psychologii postav. Moc mimozemských potvor tu není. Tvůrci si uvědomili, že nikoho pseudovědecké tlachání stejně nezajímá, tak seriálový hlavouni říkají jen jakousi "kostru" problému a hlavně co to vlastně znamená - proslovy jako měl Rodney v SGA nebo Carterová v SG1 tu moc nezaslechnete. Dost postav je tu vyloženě nesympatických, avšak ne humorným způsobem ála Rodney McKay, jsou vám prostě protivní, což podle mě přidává na realističnosti. Vytknout bych asi mohla relativně pomalé tempo. Po SG1 ten nejlepší sequel.

Pařba ve Vegas (2009)

Dokonalé! Jak se od komedie očekává (avšak není to vždy pravidlem), vtipné je to od začátku až do konce titulků. Žádná hluchá místa, sympatičtí hlavní představitelé, tempo, úžasné dialogy a spousta absurdích situací, které prostě baví. Dítě Carlos/Tyler, tygr v koupelně, šílený Číňan či zpěvák na svatbě... - všechny postavy, na které čtveřice v průběhu zapomenutého večera narazila Vás prostě dostane. Tohle je jediná kocovina, kterou s radostí projdu znovu.

Darkman (1990)

Efekty, scénář, režie, kamera, herecké výkony - ty všechny mají po jedné *. Tak směšné to bylo.

Zlatý kompas (2007)

Námět měl potenciál, avšak film samotný pak selhal hlavně kvůli nedotaženému scénáři, kdy příběh chvílemi prostě nedává smysl (kde na to ta Lyra sakra chodí?!). Digitální efekty průměrné, výprava včetně kostýmů nádherná a herecké obsazení je silné, až na protivnou hlavní představitelku Lyry. Osobně bych pak dala naději našlápnutému - a zatím neexistujímu - druhému dílu, který by konečně dopověděl to, co tady bylo načato (vlastně celý film je spousta nezodpovězených otázek).

JCVD (2008)

Asi jako každého, i mě tento film velice překvapil! Kamera, režie, scénář, příběh, ale i samotný JCVD byli úžasným překvapením, které bavilo i fascinovalo. Herci působí všichni velice přirozeně. Jako thriller dobré, jako satira na filmový průmysl výborné. Opravdu film doporučuju, a to nejen fanouškům Van Damma, ale hlavně i těm, co se mu vysmívají.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Celkem nuda. Ani krásné botičky a šatičky na mě nezabraly, to asi funguje jen v Sexu ve městě. Komedie je to velice průměrná a neříkejte mi, že někdo uvěřil, že by Joan Cusack mohla být matkou Isly Fischer (to by jí musela mít ve 14 letech)?!

Pýcha a předsudek (2005)

Je až neuvěřitelné, co se Joeu Wrightovi podařilo! Dokázal stvárnit neupřímnou dobu s prkenným vystupováním věrně, ale navíc s tak okouzlujícím způsobem, až se z toho tají dech. Krásná a sugestivní režie a kamera vás prostě strhnou! Navíc se mu povedlo věrně reprodukovat předlohu, což určitě ocení ti, co knihu od Jane Austenové četli. Dokonce mi ani nevadila hlavní představitelka, které obvykle vyčítám její přehrávání - roli Elizabeth Bennetové zvládla na jedničku. Já ten film prostě miluju!