Spalující touha (1999)

Snad jediný film od Kubricka, který mi nepřijde nadčasový, ale tak nějak poplatný době (kupodivu hlavně soundtrackem) a u Cruise mám pocit, že do toho na stará kolena Kubricka snad uhnal..

Olověná vesta (1987)

Má to vynikající a úžasné momenty, ale nikdy mě to nevzalo jako celek. To taková Apocalypse Now funguje jako vyobrazení absurdity války tisíckrát lépe.

Barry Lyndon (1975)

Nádherně odvyprávěný ale především vyobrazený(!) příběh. Co záběr to barokní malba. Pastva pro oči. Neuvěřitelný..

Stezky slávy (1957)

Konflikt lidskosti s nelidskostí, přesný a zdrcující.

Mladý papež (2016) (seriál)

Holy shit! Sorrentino je bůh. Dokonalá dvojjedinnost obrazu a obsahu. Zjevení mezi seriály. Hříšná fikce.

Příchozí (2016)

Absolutní zážitekt. A musím to vidět znovu. Napoprvé se mi to celé vstřebat nepodařilo. Už dlouho jsem se tak netěšil na druhou projekci.

Jason Bourne (2016)

Hamižnost je největší průser lidstva.. Mohla to být pěkná trilogie, hezky uzavřená.. je z toho divná pentalogie..a tenhle díl je tak strašně vycucanej, až to to skoro komické. Natočené je to samozřejmě skvěle, ale ta zbytečnost to sráží..

Černé zrcadlo - Muži pod palbou (2016) (epizoda)

Dokonale vymyšlený systém motivace vojáků. Trochu připomnělo Krajní meze. Drží si to myšlenkovou kvalitu ostatních dílů, ale po předchozí epizodě (San Junipero) je to spíš šedivka.. Svým zobrazením budoucnosti se seriál začíná opakovat, akorát je vždy použit trochu jiný model, kterým je to demonstrováno. Asi proto ten pocit krajních mezí..

Černé zrcadlo - San Junipero (2016) (epizoda)

Tvůrci se zde vydali pro tento seriál atypickým směrem. Jak obsahově, tak formou. Nechci spoilerovat a tak jen napíšu, že dost dlouhou dobu jsem měl pocit, že se dívám na úplně jiný seriál. A na konci vlastně taky. Přitom asi nejsilnější epizoda 3.série.. 5*