Iron Man (2008)

Na podívání dobrý. Určitě toho nelituji, jako u některých filmů :-) I když Iron Man jako film nenudí, každopádně mu ale, pregnantně řečeno, chybí koule. Jako divák jsem naprosto postrádal výraznější prožitek. A proto nepatří do skupiny nezapomenutelných, okouzlujících, dechberoucích a spol.

Strážci - Watchmen (2009)

Až na prakticky dokonalou úvodní předtitulkovou scénu by se celý zbytek filmu dal shrnout třemi slovy: hrůza, hrůza, hrůza. První hodinu nuda, po které následuje příšerná vědecko-fantasticko-akční slátanina. Jediné dva důvody, proč jsem to vydržel dokoukat do konce, jsou vysoká úroveň zpracování a Rorschach.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Potenciál tu tedy byl, i ta správná pohádková atmosféra. Proto velká škoda překombinovaného a dle mého názoru pro děti matoucího scénáře a několika i na pohádku dost výrazných logických kiksů.

Nový svět (2005)

Uondaný, rozvleklý a neskutečně nudný a unavující styl vyprávění, který se nedá ani vydržet. Fakt, nedá!

Láska rohatá (2009) (TV film)

I když výpravou je pohádka trochu chudší, nechybí jí jinak nic. Já se bavil, pohádka se líbíla a ještě teď si vybavuji spoustu pěkných momentů. Těším se na reprízu.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Střed filmu ve své verzi pro kina je tak na 4* a s Tolkienem to nemá takové dočinění jako úvod (Společenstvo Prstenu). Avšak rozšířená verze to o pořádný flák dohání a film tak pokračuje tím nejlepším způsobem... dalo by se o tom psát hodiny :) ale nechci se opakovat. AD: Dal jsem si tu práci a porejpal se ve filmu z rozšířeného DVD – vystřih' jsem všechny komediální výstupy Gimliho a přepísklé scény jako je surf Legolase na štítu. Výsledkem je dost ponurá a depresivní nálada a beznaděj čišící z celého filmu a příběhu, což se mi líbí, ale na druhou stranu zas chápu PJ, proč tam ty scény původně jsou – nikdo nechce zdrcené a pochmurné publikum odcházející z kina :-)

Avatar (2009)

Řeknu vám, ještě že je příběh tak přímočarý a jasný. Při těch audiovizuálních orgiích se totiž občas zapomenete a kocháte se jen brilantně provedenými obrazy. Byl jsem tam, na Pandoře, je to nádherná planeta a Avatar je Film, přímo stvořený pro velké plátno, který po celou dobu sledujete v němém úžasu a který vás ani na malou chvilinku nenechá vydechnout. Ještě teď vzpomínám na prožité dobrodružství.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Famózní. 100%. Už dlouho jsem neviděl tak brilantní mix humoru, nadsázky, akce a skvělého příběhu... ohromně jsem se bavil a užíval si každou vteřinu... Spielberg prostě válí, celou dobu mě překvapoval perfektním timingem pohybu kamery, kompozicí obrazu a hloubkou ostrosti s okolní akcí. Zkrátka vychytaný... a přesto z filmu sálá atmosféra předchozích dílů... No prostě ještě dlouho po shlédnutí jsem plný dojmů a už se těším, až se na novýho Indyho mrknu znova.

Jumper (2008)

Zajímavej nápad a efektní ale jinak bezduchá podívaná.

Resident Evil: Zánik (2007)

Scénář šílená slátanina. Jedna nelogičnost následuje druhou. Nepřehledný střih akčních scén. Všechno, co ve filmu je, bylo už natočeno stokrát a líp.