Ztraceni v poušti (2002) (TV film)

Po celou dobou je film slušným průměrem. Nechybí samozřejmě občasné nesmyslné chování postav, rádoby dramatizace děje či sténající scény. Všechno by to ušlo, až na ten konec, který nic nevysvětluje, nic neříká. Film tak nekončí a divák se nedozví, co za příběhem stojí, což je to nejhorší, co může filmař udělat. Kdyby to byl brak rovnou, je vše vyřešeno, takhle s jistým zájmem sledujete příběh, čekáte, co se stane, kdo za to může, co to vlastně je a nic se nedozvíte. Proto nakonec místo tří hvězdiček za dobrý snímek jen hvědička jedna.

Sladkých sedmnáct (2002)

Kdyby byl konec ustřižen jen o nějakou tu minutku dříve, bylo by to za výbornou (4*). Pro upřesnění, ten správný konec je v čase 1:22:22. Zbylé 3 min jsou jen velmi velmi špatným nastavením, jaká škoda :(

Underworld (2003)

Toto začínalo jako dobrý film. Ovšem scénárista se snažil diváka neustále překvapovat, což mu právě nevyšlo. Ty špatný jsou střídavě ty, pak zase ty druhý a pak zase ty první a pak zase ty druhý až je vám to nakonec úplně jedno a charaktery jsou v pdachu. Díváte se tedy už jen na obrázky a ani ty pak už nemají čím zaujmout - na jeden film až moc "efektních" scén a k tomu v průběhu filmu neustále se zhoršující scénář...

Umučení Krista (2004)

Bezúčelné násilí ve stále opakujících se záběrech... což mě akorát s*alo. Nulová myšlenka. Ve fimu se opravdu toho moc neděje, velmi jednoduchou střihovou skladbu: Ježíš, agresivní vojáci, plačící matka a tak stále dokola jen občas protne flashback. Nesmyslné chování lidí, kteří neví co chtějí, jednou řvou "na kříž", pak zase brečí a pak se zase radují, že je na kříži. K tomu bláboli jako "milujte nepřiítele, protože když budete milovat jen ty, kdo vás milují, co z toho budete mít" (nebo něco v tom smyslu), či: "synu nech mě zemřít s tebou" s odpovědí na to, kdo koho vidí: "hle ženo, tvůj syn, hle synu tvá matka"... měl jsem co dělat abych to vůbec dokoukal a už se nemohl dočkat závěrečného titulku: režie Gibson. Navíc co se filmu jako takového týče: několikero viditelných chyb ve střizích, žádný dramatický vývoj postav, žádný příběh. Šel by z toho udělat 5min sestřih a nevynechalo by se nic, co se ve filmu "stalo". Jediné, co bych mohl najít pěkného, je pár zajímavě provedených záběrů. (ad viz komentáře uživ. pjotr76, Tetsuo, Hogo Fogo, Davson)

Cela (2000)

Film po obrazové stránce opravdu zajímavě zpracovaný. Visuálně skutečně působivé. Shoreova hudba velmi vydařená. Film se bohužel tak od poloviny začne trochu ztrácet sám v sobě. Je to stále totéž. Přílišně vyumělkovaný závěr v duchu toho, že správný film musí mít nějakou akční bojovou scénu dvou hrdinů, mě vážně zklamal. Čekal jsem jestli se alespoň dozvím, jak to dopadlo s Edwardem, jehož příběh mě tedy zajímal více :) Některé scény ve filmu jsou opravdu brutální, což neříkám jako mínus - jde to v ruku v ruce s ústřední postavou. Na tento scénář by to chtělo mít tak poloviční stopáž, rozhodně by to tomu prospělo a snad bych hodnotil výše. Přesná ukázka toho, že visuálně působivá záležitost ještě nemusí být dobrý film. Třeba si to nakonec na ty 3* rozmyslím :)

Troja (2004)

Boje jsou tak špatně sestříhány, že není vůbec vidět, co se děje, jsou i špatně natočeny a celkově je film děsná nuda a OST je tak zmrvenej, že i kdyby vše ostatní bylo perfektní (jakože není ani ve snu), tak by to byl shit a proto je to ještě větší shit.

Tanec v temnotách (2000)

hrubě napsaný komentář, neuhlazenou formou: co se týče Björk, popravdě mi jeíi hudba nebyla nikdy moc sympatická, ale v tomhle filmu v ruku v ruce s obrazem je špičková a moc jsem si jí užil... ani náhodou to není muzikál, milné zařazení, je to drama jak "prase"... na konci emoce šílený... celý točený dokumentárním stylem s vyblitýma barvama, což dodává na skutečné realističnosti, která by nefungovala bez přesvědčivých hereckých výkonů... a "tance v temnotě" (slepotě) jsou točeny naopak barevně a co je hodně zajímavé, každý záběr je stabil... režisér prostě věděl co chce a v jakém stylu... muzikál by to byl, kdyby byl příběh vyprávěn prostřednictvím hudby, tady se hudba odehrává pouze v myšlenkách Selmy, v jejím světe... je to film jak vyšitý do filmového klubu pro náročnějšího diváka s opravdu silným příběhem.

Liga výjimečných (2003)

Je to dobrá komiksová patlanice, ve který neplatí ani základní fyzikální vlastnosti... řežba mezi všemi těmi legendárními postavami je ale vcelku zábavná. Je cítit snaha o monstróznost i za cenu úplných nesmyslů. Kdo si to nechá ujít, o nic nepřijde... film začíná, jak už to tak bývá, nadějně, ale v průběhu vše upadá. Celkově je to slabší než průměr, ale ještě pořád vcelku dobrý. (Nejblběji působí, když střelec mířící puškou na cíl s ní mává jak na pozdrav a přesto trefí malou tečku v dálce a postavy vyskakující z jedoucího vozidla přistávají na zemi a okamžitě po dopadu nehnutě stojí jak ocelové sloupy)

Diamanty z Jeru (2001) (TV film)

Jako všechny filmy za jednu hvězdu. Nuda střídá alespoň nějaký pokus o akci, velmi slabé herecké výkony a nelogičnost příběhu a dění - slabý scénář... jediný začátek má průměrnou úroveň.

Moonraker (1979)

Strašně vyumělkovaný a všechno opět přesně připravené a na svém místě... nelogické. Strašně blbě sestříhány všechny akční scény, člověk se uplně ztrácí a vůbec není napjatý... ale o kus lepší než předchozí bondovky s Moorem, dá se na to koukat! Je vidět že scénáristům určitě neunikl film Blízká setkání třetího druhu a Hvězdné války. Vesmírná přestřelka mezi paňáčky na konci filmu je vskutku komická :)