Apostle (2018)

No všude samá chvála, ale mně to nijak zvlášť nezaujalo. Dan Stevens se mi sem moc nehodil, měl jsem s ním nějaký problém v tomto filmu a příběh se docela dost táhne. Stopáž mohla být o půl hodiny kratší, ale říkat tomu horor, to v žádném případě.

A.X.L. (2018)

Na takové nízké hodnocení film dopadl víc než dobře. Pár malých mušek se tu našlo, jako když si zrovna v danou chvíli nevěděli tvůrci rady, jak správně natočit danou scénu, aby to vypadalo dobře a věrohodně, ale jinak mě to hodně bavilo a chvíli jsem měl nutkání i na plný počet.

BlacKkKlansman (2018)

Čekal jsem kapku něco jiného a více komediálního, hlavně by bylo zajimavé, kdyby samotný afroboy se nějak propletl mezi KKK v hábitu, ale i v tomhle případě to celkem šlo.

Blood Fest (2018)

Moje krevní skupina, postupné vyvražďování, navíc s odkazy na všechny subžánry hororu, ale největší průšvih byl ten, že film působí poněkud amatérským dojmem a to ho dost sráží k zemi, takže čtyři hvězdy ode mne dostal z milosti. Závěr byl taky docela zajímavý.

Bumblebee (2018)

Akce jako od Baye opadla, ale za to jsme dostali "rodinnější" film, který má sbližovat. Jinak je to další pokračování, které nevyčnívá a ani neurazí sérii.

Byl jsem Youtuber (2018)

Nikdy jsem neviděl žádné video od Jirky Krále, protože mě nikdy jeho tvorba netáhla a už od začátku jsem si k němu vytvořil určitý odpor. Tudíž jeho poslední video se stalo mým prvním a musím říct, že si opravdu speciálně na tomhle dali záležet. Pěkné barvičky, smysluplné vyprávění o životě za kamerou a chlebodárcem zvaný Youtube. Šest let určitě není tak dlouhá doba, ale je jasné, že se chtěl posunout někam dál a nebýt otrokem malých dětí, které jsou v dnešní době Youtubem hodně ovlivněné.

Den co den (2018)

Přeci jen to není první film o probouzení v jiném těle. No amíci dokážou přetavit cokoliv, co stojí za zmínku, ale tohle se jim fakt povedlo. Mě tyhle filmy, ať už jsou s časovou smyčkou, nebo s výměnou těl, hodně baví, takže jsem byl ve svém živlu. Jen mě vrtalo hlavou, že ač "A" neuměl ovládat, do koho se převtělí, tak se objevoval poblíž jednoho místa, místo toho, aby se náhodně objevoval po celé planetě, ale to je jen taková drobnost.

Děsivé dědictví (2018)

Tak je tu zase jedna slušná, atmosferická věc, která svou stylizací a hlavně hudebním doprovodem dokonale rozproudí nepříjemné pocity. Za to by si mohli dát tvůrci jedničku. Diváka drží v napětí hodně dlouho a pak se všechno začne dávat dohromady a tam je takový malinký zádrhel a není to úplně ono, ale jinak výběr dětské herečky byl dokonalý a maminka v podání Toni Collette je taky dost crazy, ale chvílema už toho taky na mě bylo moc, jakoby trochu přehrávála, ale přesto dobrý herecký výkon. :-)

Dokonalé repliky (2018)

Keanu Reeves ve svém sci-fi živlu, ale některé momenty byly až moc mimo realitu a to trochu sráží celkový dojem. Jako ještě bych chápal přenesení myšlení do jiného tvora, ať už uměle vytvořeného, ale za tak krátkou dobu vytvořil člověka - přesně vypadajícího jako předloha, to už bylo trochu moc. :D

Future World (2018)

Jako určitě to není špatný film, ale na dnešní poměry nenabízí nic nového. Je to jen další ukázka možného postapokalyptického světa, který ale přeci jen nabízí něco navíc a to dokonalého robota, který je k nerozeznání od lidí a ještě k tomu umí poslouchat rozkazy, ale také se vzbouřit.