Šestý smysl (1999)

Pokud jste Šestý smysl ještě neviděli, tak si na něj udělejte pohodlí, takové, aby vás nic nerušilo a vychutnávejte. Konec určitě překvapí každého. Tohle byl jeden z posledních filmů, který jsem viděl ještě než jsem si začal psát komentáře k filmům, takže to už bylo hodně dávno. Co k tomu dodat? Shyamalan vytvořil precizní dílo, která odkrývá temné tajemství malého chlapce a jeho psycholog byl určitě taky překvapen. :D

Dům na konci ulice (2012)

Film, který má hodně dobrý zvrat a né jeden! To jsem byl celkem mile překvapen, ale jinak je to dost průměrný film, který by se ve skutečnosti takhle nikdy nestal. :D

Obr Dobr (2016)

Tak ani tentokrát mě Steven Spielberg nedokázal uspokojit. Bohužel si vzal asi velké sousto, ale nebyla to chyba pouze jeho, ale především příběhu, který vlastně nic zajimavýho nenabízí. Je trochu nedomyšlený, bez nějakého zvratu, zápletky a v konečném důsledku ztrácí smysl. Jinak se na to pěkně kouká. Všechny ty efekty a tak, to šlo... stejně tak hudba Williamse byla fajn. Jen tenhle film postrádá duši!

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Průměrné hororové příběhy, které příliš nevystraší, ale ani nenudí. Docela dobře se na to dívá. Hlavně na první dva příběhy. Indián udělal dobrou pomstu a pak tajemná skrvrna na jezeře taky byla zajimavá.

Vánoční zlo (1980)

Tak tohle mě vůbec nebavilo, strašně dlouhou dobu se tu čeká, než se něco stane a mezitím u toho usínáte nudou. Hlavní postava je dost nevýrazná a nudná a smysl ve vraždění taky žádný nevidím. Přeci když jako malý vidíte, jak si vaše matka užívá se Santa Clausem, tak z toho snad takhle nezmagoříte ne? :D

Černá kočka (1981)

Těžko si člověk představuje, jak může vraždit posedlá kočka, ale evidentně to jde. Přecijen to není úplně to pravé a chvílemi je to všechno na jedno brdo.

Zámecká zrůda (1995)

Průměrná podívaná, která v průběhu celého filmu odkrývá mozaiku, která na konci do sebe krásně zapadne. Není to nikterak oslnivé, ale pro mě i trochu nostalgické. Chvílema mi bylo ouzko, když vystrašení človíčci byli v bezvýchodné situaci.

Velký útok zombies (1980)

Zmutované zombies, kteří moc klasické zombies nepřipomínají. S nima by měl i Rick co dělat a myslím si, že by už byl konec po první sérii, protože s takovými nemrtvými by bylo těžké pořízení. :-) A blowmind na konci mě fakt dostalo. :D Takovejdle konec je opravdu brilantní. :D

Demolition Man (1993)

Docela překvapení. Rozhodně Stallone ani Snipes neztrácejí tempo, baví vás jejich vzájemné souboje, je to svižné a rychle vám film uteče. Navíc si myslím, že z některých zdejších věcí se inspirovali vizionáři, kteří si díky tomu namastili kapsu. Třeba zdejší tablet měl sice tlustý rámeček, ale dal bych za to ruku do ohně, že se Jobs tímhle dost inspiroval. :P

Krysy: Noc hrůzy (1984)

Ke krysám mám v poslední době zajimavý vztah, takže jsem se rád pustil do tohodle filmu, který jsem už kdysy dávno jednou zkouknul. Vraždící krysy jsou rozhodně zajimavým námětem. Jen škoda že tady vypadají dost mírumilovně a pak když od nich najede záběr na ječící ženskou, je to trochu úsměvné.