Gejša (2005)

Gejšu zachraňuje pouze vydařená kamera - pěkné obrázky. Film je to naprosto prázdný, bez náboje. Hlavně už nikdy nechci slyšet ten zvláštní jazyk, kterým postavy v Gejše mluví! Ten anglicko-japonský paskvil se nedal skousnout, rvalo to uši.

Gympl (2007)

Kdybych neviděl Kouř, bylo by mé hodnocení určitě jiné. Ale Gympl mi připomněl právě tu příjemnou poetiku Vorlových starších filmů. Že by návrat ke kvalitě? Uvidíme.

Dexterova laboratoř (1996) (seriál)

Den, kdy nám doma zapojili kabelovku a s ní i Cartoon Network. Zapnu televizi a tam - malý ošlivý uřvaný génius a jeho protivná sestra. Prostě úžasné. Nápad obrovské laboratoře v normální rodinném domku si skutečně zaslouží ocenění.

Šťastné míle (2007)

Do tohoto snímku jsem se prostě nedokázal dostat. Obsahuje sice spoustu celkem vtipných momentů a zajímavých dialogů. Ty se však neustále perou s hluchými místy, kterých je zde bohužel docela dost. Celkový dojem z filmu určitě nebyl špatný...byl slabý.

Úplně osobní (2004)

Když jsem se snažil tento dokument popsat, vůbec se mi to nepodařilo. Je to možná tím, že neřeší žádné závažné téma...neřeší vlastně vůbec žádné téma. Přesto jsem se nedokázal odtrhnout od obrazovky. Režisér nás prostě pustí k sobě domů, do svého osobního života. A v tom je to kouzlo. Vidíme štěstí i strasti jedné obyčejné rodiny, ve které je hodně lásky a všeho co ke správné rodině patří. Je to film, který ve vás zanechá těžko identifikovatelný, ale nad míru příjemný pocit, který jen tak nevyprchá.

Björk - Pagan Poetry (2001) (hudební videoklip)

Klipy Bjork jsou vždycky lahůdka. A tahle je obzvláště vymazlená.

Lola běží o život (1998)

Podařený experiment, který funguje. Díky tomuto snímku jsem objevil kouzlo německé kinematografie. A kouzlo Franky Potente.

Nebezpečné známosti (1988)

Nechci se rouhat, ale Nebezpečné známosti se mi líbíly mnohem víc, než Valmont od Formana. Vynikající výběr herců.

Terminál (2004)

Dokáže vůbec tak dobrý režisér jako Spielberg, natočit průměrný a nezajímavý slaďák? Ano! Bohužel. Co se mu stalo? Nevím. Doufám jen, že bude brzy zase v pořádku.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Nedávno jsem si s hrůzou uvědomil, že tenhle snímek znám téměř z paměti! Znamenal pro mě první setkání s Lynchovou tvorbou, kterou jsem si velice oblíbil. Někomu může vadit, že je tento film relativně "pochopitelnější" než všechny ostatní. Nic to ale neubírá na jeho silné atmosfěře. A věcí, které zamotají hlavu, je tam přece jen dostatek.