Příchozí (2016)

Nekompromisních 100% ode mne dává filmu ten pocit příjemného mrazení v zádech, to tajemství, to netlačení na pilu, ten dobrý nápad, ta skvělá kamera, ta úžasná muzika (mimochodem nahráno s Pražským symfonickým orchestrem ve Studiu Ve smečkách) to nenucené tempo, ta atmosféra, ta nepředvídatelnost, ten jen jemný náznak tvaru mimozemských bytostí, ty obyčejně přirozené herecké výkony, ta zajímavá hra se světlem a obrazem a architektura lodí a............. No prostě jsem nadšen a tento film všem vřele doporučuji, já se k němu jistě časem vrátím.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Dočkat se 27.prosince největšího filmového překvapení je docela příjemné. Obrazový, zvukový a dějový kaleidiskop. Scénáristická exhibice, kamera na úrovni geniality a úžasné herecké výkony. Legrace s velkou mírou zamyšlení. Tento film vám vřele doporučuji, bavte se.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Prima reklamní klip z něhož je mi zase jednou špatně. Zkratkovité trapné dialogy, mizerná kamera bez nápadu, film, jenž mohl natočit Troška jako pokračování "Trapeňáků" a nic by se nestalo. Jen jediné pozitivum tenhle film má, teda spíš dvě, teda spíš čtyři, Štěpána se synem a jejich sousedky. Rybová svojí přirozeností jakoby spadla z oblakov a svojí krásou doladila Křížovu snahu si konečně zahrát ve vážnější romantice, kterou mu pan Klein svojí zatvrzelostí filmaře reklamních spotů stále nechce dovolit. Za oba dva a jejich děti dohromady dvě hvězdy. Tento film doporučuji pouze v případě, že: potřebujete zajít do lékárny a nevíte do které nebo si potřebujete koupit auto nebo si plánujete koupit fotoaparát nebo nevíte, který obvaz bude na Vaši bolístku nejlepší, nebo nevíte v kterém obchodním centru si můžete pěkně nakoupit.

Pustina (2016) (seriál)

Stivínová, Dušek, Křenková, Špalková, Noha, Zachariáš, Nellis, pokud se ještě někdy sejde tahle parta, tak slibuju, že budu koukat a nebudu ani dutat. Geniální, dopředu neznámý vrah, neskutečně hluboko vyprávěné lidské osudy, perfektní atmosféra, skvělá muzika, obrazový podkres pod titulky z něhož běhá mráz po zádech, kamera jako z jiné planety, osvětlovači musej dostat Oskara. Nevím co dodat, snad jen vřele DOPORUČUJI P.S. není vidět jediný skrytý podělaný PP, děkuji pane režisére.

Nemilosrdní (2015)

Mimořádně povedená detektivka, které k dokonalosti scházelo tak málo. Kdyby měl režisér více času, mohl postavy více rozvinout. Dalším problémem je až neuvěřitelně vychýlená muška při přestřelkách. I přesto všechno byl film sympatický atmosférou, hereckými výkony i vtipnými hláškami. Vřele vám jej doporučuji, pro mne příjemné překvapení.

Za každou cenu (2016)

Konečně moderní western jako vystřiženej ze starejch časů. Úžasné herecké výkony, příjemné napětí, dobrá atmosféra, odměřená dávka humoru, skvělá muzika. Nic nepřebývá, nic nechybí, prostě dobrej biják. Vřele vám tento film doporučuji

Perfektní den (2015)

Dlouho, ale opravdu dlouho jsem neviděl trapnější film než tento. Festival trapnosti a nudy. Vřele nedoporučuji.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Všechno tady funguje, režie, herci, atmosféra, dokumentární stránka, napětí, úžas, krása, profesionalita, chytře odměřená stopáž, nic není přehnané, nic není americké klišé, žádné zbytečné salutování, prostě bomba k dojetí. Já měl mokrý voko od půlky filmu. Opět jsem si uvědomil, že takhle to ve státech opravdu je, já tam byl, já to viděl, já je miluju. Tom Hanks perfektní a velice pečlivě se zaměřte na Aarona Eckharta, který podle mne za Hanksem vůbec nezůstal pozadu i když je jen na vedlejšce. Děkuji pane Eastwoode, opět dokonalá práce. Tento film vřele doporučuji, taková je Amerika, užijte si to.

Učitelka (2016)

Břitké drama plné pravdy a smutku. Panu režiséru Hřebejkovi se zase jednou podařilo tnout do živého a trefit do brňavky. Ano, ano takhle to bylo, je a bude. Hlavním těmatem filmu není soudružka učitelka, ale osobní odvaha, vzdor, spravedlnost a hrůza komunistického režimu. Povedlo se obsazení, většina slovenských herců působí velice důvěryhodně až dokumentárně, Csongor Kassai je skvělý herec a paní Mauréry je úžasná. Bravo pánové Jarchovský a Hřebejku, donutili jste mne se zamyslet, ne jen tupě odejít z kina s pocitem promarněného času. Škoda jen krátké stopáže filmu, některé osudy bych ještě rozvinul. Tento film vám všem vřele DOPORUČUJI