Nespoutaný Django (2012)

Toto je tak famózny film že dovidenia. Od prvej minúty fantasticky nakopnutý, uja zubára jednoducho zbožňujem (áno, aj napriek tomu, že je to ten hajzel z Nehanebných bastardov, och sladká nevedomosť:-)). Jediné slabé miesto filmu vnímam po príchode k Leovi na farmu, tam to tempo trocha stratilo, ale to určite preto, aby nám film predviedol famózny záver. Dialógy vo filme boli mega vtipné (samozrejme pre toho, kto má rád čierny humor), to ako si odstreľovali hlavy, končatiny, či iné údy, to je proste lahôdka. O hudbe ani nehovorím. Nespomínam si, že by ma nejaký film takto hudobne zaujal. Tarantino nesklamal. Ak sú všetky westerny takéto dobré tak sem s nimi....

Zmizelá (2014)

Ja ju NEZNÁŠAM....Tak hrozne sa nevyrovnať s neverou ako to dala ona, to sa len tak nevidí. Ja netvrdím, že on nespravil chyby. Spravil, a to obrovskú,, resp. obrovské. Ale to, čo z toho vyčarovala ona, to je proste neskutočné. Tu o jej dôstojnosti a zvládnutí situácie nemôže byť ani reči. Ona je jednoducho psychopat, ktorého treba do konca života zavrieť niekam, odkiaľ nemôže ujsť. Film ale fantasticky pracuje s názormi diváka, kde je od počiatku smerovaný k nenávisti k Benovi, lebo veď hajzel čo zabil svoju ženu. Ale veci nie sú vždy tak ako sa na prvý pohľad zdajú. A tu je to spracované ukážkovo.Ale na konci ma sklamal aj on. Nemal ostať. Za žiadnu cenu.

Díra (2019)

Fantastický pokračovateľ Kocky. Kocka ma brala, a aj berie doposiaľ a Diera dokázala to isté. Tak perfektne premakaný systém prideľovania základnej potreby akou je jedlo spolu s poukázaním na absolútny hyenizmus a nenažranosť tých nad vami.... Ani jeden čo išiel do Diery dobrovoľne nemohol vedieť čo ho čaká. A ak vedel, tak je to psychopat. Vezmi si toľko, koľko potrebuješ, a tak, aby si si zachoval to ľudské a nesprával sa ako posledné nevychované zviera - len toto sa očakávalo, nič viac, nič menej. A aj to im dosť dlho trvalo, kým na to prišli. Mohlo sa ušetriť mnoho životov, mnoho...

V měsíčním světle (2019)

Nábeh to malo veľmi slušný, a to aj napriek pre mňa trochu čudnému prvému záberu z roku 2024. Ale ok, povedala som si, že asi sa to nejako vykryštalizuje a pochopím ten záber. A ono sa to veru aj vykryštalizovalo... Nuž ale rozhodne nie tak, aby to potešilo moje divácke srdce. Tieto scifi prvky vo filmoch musia byť fakt zmáknuté, aby u mňa vyzneli pôsobivo. Toto ale nebol ten prípad. V momente, ako film začal naberať scifi smerovanie u mňa začal upadať na kvalite a zaujímavosti. Aj napriek tomu si však zachoval taký ten priemer, ktorý nenadchne ale ani neurazí.

Sejmi eso (2006)

Zmes skvelého akčného filmu s dávkou humoru, vhodne načasovaného a nadávkovaného. Jednotlivé skupinky nájomných vrahov boli ako vystrihnuté z katalógu najväčších magorov planéty. Ani neviem, kto z nich mi najviac prirástol k srdcu. Každá skupina, či jednotlivec mali niečo, čím ma absolútne očarili...Každý z nich by si zaslúžil nejakú cenu, alebo aspoň diplom, boli bezkonkurenční...Tak trocha som už ku koncu šípila, čo by mohlo byť vo veci, ale teda ani omylom som to nedomyslela do konca. Jednoznačne však môžem povedať, že ujo svojim konaním by rozhodne titul otec roka nezískal....Ale vlastne to je jedno....Rajen sa o nich postaral...o oboch...zimomriavkovo.

Inferno (2016)

Celkom nerozumiem tomu nespravodlivo nízkemu hodnoteniu. Na úvod, knihu som nečítala, čiže neviem porovnať s filmom, čo sa však vo všetkých prípadoch ukázalo ako najvhodnejšie. Moje hodnotenia boli potom zbytočne negatívne ovplyvnené. Mne sa to páčilo od začiatku po koniec, malo to nápad, dynamiku, akciu, proste všetko čo moje filmové ja potrebuje,a by bolo spokojné. A jednoznačne mojim favoritom je ujo s vypúlenými očami. Tomu by som dala samostatne 5 hviezd. Bol dokonalý.

Muž na laně (2015)

Akože klobúk dole, že toto dal. Je to magor. Ja som mala nakakané na pätách len z toho ako som videla tie zábery z výšok. Ono, všetko to hralo super, zapadalo to, len hlavný hrdina v podobe Doda mi bol extrémne nesympatický. On mi vizuálne neskutočne vadil. Ale nič to, dojem z filmu to v zásade neznechutilo. Muselo byť extrémne náročné naplánovať celý ten prechod pomedzi veže tak, aby vás nikto nenačapal a najmä keď ste museli nachystať milión vecí. Ujo to proste vychytal a opätovne, klobúk dole, že to všetko zvládol.

Trojí hranice (2019)

Neviem ani jedno meno ani jedného z hrdinov tohto filmu, proste absolútne nezapamätateľné. Nikto nič nespravil preto, aby som vedela ako sa volajú, ale v zásade to nevadí, viete si vymyslieť akékoľvek krycie mená ktoré sa vám proste na jednotlivé postavy budú hodiť. Ale k veci, keby Ben nebol tak strašne ozrutne chamtivý celé by to mohlo skončiť absolútnym happyendom, moje srdce by zaplesalo a žili by šťastne až kým nepomreli...Nuž ale nie, vidíš jednu stenu, nestačí ti, chceš viac. Nevadí. Možno by som sa sa v takom šoku z toho čo vidím zachovala rovnako, a možno aj nie. Asi skôr nie, ale dobre, tiež nie som profesionál so zbraňou v džungli ako boli chaloši. Veľmi dobré, pútavé, so zaujímavým nápadom.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Marky Mark je proste Marky Mark a bavil ma. Rovnako tak jeho čierny kamoš a aj dedulo. Príjemne vyskladaná akčná vecička, miestami aj so štipkou humoru, od ktorej som nemala absolútne žiadne očakávania a nebola som vôbec sklamaná. Skôr naopak, pre mňa príjemné prekvapenie. Kľudne si to pozriem hocikedy znova.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Celkom neviem čo mi ten film mal dať. Akože to čo spravili mladému je krutosť najhrubšieho zrna, ale tak asi nemôžeme čakať, že život vo svete drog je prechádzka ružovou záhradou. Zatiaľ som zvládla len prvú sériu Breaking Bad, ale úprimne, moc neuchvátila (chcem dať tomu ešte šancu...). Dala mi však aspoň nejaký základ k pozeraniu filmu - minimálne som vedela kto je Pinkman a ako začal variť piko. Za mňa také nemastné neslané.Pol na pol.