Soudce (2014)

Vzťahy medzi rodičmi a deťmi bývajú niekedy celkom komplikované. O to viac, ak je tatík hrdý a trocha despotický sudca a syn , ktorý si povedal, že mu dokáže, že je lepší (zhodou okolností úspešný právnik). No a život niekedy zamieša karty tak, že tatík zrazu potrebuje synovu pomoc, aj keď o ňu v zásade nestojí. Postupne máme možnosť pochopiť konania jednotlivých postáv, ich správanie, s ktorým samozrejme nie vždy súhlasíme. Ale to nie je ani cieľom. Fantasticky zahraté, s vynikajúcim obsahom z prostredia súdnej siene. Milovníci filmov z prostredia súdnictva si prídu na svoje, aj keď veľmi dôležitú časť filmu tvorí práve vzťah medzi otcom a synom.

Chicagský tribunál (2020)

Keď raz máte politickú objednávku na súdny proces, ten obžalovaný (resp. celá partička) sa môžu aj na hlavu postaviť a neurobia v zásade vôbec nič.Ukážkou toho bol aj ten absolútne zaujatý sudca, čo bolo až tak očividné, že vám to len spôsobovalo nervy. Teda minimálne mne. Vyzdvihnúť musím jednoznačne postavu advokáta obžalovaných. Bol to pán. Bojoval čo to dalo. Ale tu sa opäť vrátim k úvodu - keď raz máte politickú objednávku, ani celý zástup dobrých advokátov vám nepomôže. Celé dve hodiny boli naplnené, žiadna nuda, vtipné dialógy, realita zo súdnej siene. Takéto filmy jednoznačne môžem.

Pár správných chlapů (1992)

Wau wau wau..No a teraz po tomto výstižnom úvode zopár postrehov. Tom by si zaslúžil rozfláknuť bejzbalku po tvári za jeho prehnanú aroganciu,ego vystrelené do vesmíru a správanie. Možno by ho to vrátilo potom na zem. Ale buďme radi, že sa aspoň raz za kariéru oboznámil so súdnou sieňou. To pre právnika môže byť v ďalšom živote celkom užitočné. Zloduch Jack bol uveriteľný, extrémne, až tak že na druhú bejzbalku. No a potom tu máme chlapcov vojakov. Hrozne som im držala palce. Strašne veľmi. Až tak že by si ten happyend, ktorý im dopriaty nebol, jednoznačne zaslúžili. Nuž ale tvorcovia sa rozhodli inak. Veď však dobre, je to ich film, ale tak mohli trocha prižmúriť oko. No ale nevadí. Fantastická ukážka toho, čo všetko sa môže stať v armáde. A ja si skromne aj myslím, že sa deje. Smutné.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Och joj, no...Sme zvyknutí na iné chuťovečky z predchádzajúcich troch častí. Rozumiem, že sme sa v čase posunuli o hodne pár rokov, ale načo zísť z cesty niečoho čo fungovalo a spraviť z toho prekombinovanú ultramodernú záležitosť? O poznanie slabšie než predchádzajúce časti, ktoré nás rozmaznali, zhýčkali a teda pochopiteľne sme čakali rovnaký náklad. Nestalo sa, nevadí, ideme ďalej.

Smrtonosná past 3 (1995)

John sa vracia na výslnie a v tomto prípade aj so skvelým parťákom Jezusom :D Táto kombinácia sadla a zafungovala na 120%, teda minimálne u mňa. No a do tohto celého sa priplietol Hansov bráško, ktorý si asi myslel, že je lepší ako bráško, ale bol presvedčený o opaku. Skončil totiž rovnako. Smutné, ale je to fakt. Nestarajte sa Johna McClaina, nemusí sa vám to vyplatiť.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Ducharina č. 2. Je to iné ako Hill House, aj keď sa vo veľkej miere stretávame v zásade s rovnakými postavami, v iných situáciách. Bly je jednoducho poňaté inak. Asi by som ho nazvala, neviem, viac romantické? Viac love story než ducharina? Áno, zrejme sa vám v bežnom živote nedejú veci ako tam, ale je to o kus menej strašidelné než Hill House. Stále však príjemne pozerateľné, zrozumiteľné a séria vám ujde ani neviete ako...

Smrtonosná past 2 (1990)

Pre niekoho je obdobie Vianoc čarovné, pre niekoho akčné, kde zomierajú ľudia. John má rozhodne ten druhý typ Vianoc. Nuž tak vám poviem, nemali ho zase nasrať a všetko mohlo dopadnúť úplne inak a všetci by sa stretli šťastní pri krbe, čakali Santu a napchávali sa vianočným pečivom. Takto John zase musel zasiahnuť a zlikvidovať zopár zlých zlých zlých ujov a teda opäť mu to išlo bravúrne. A samozrejme, nemôžem nespomenúť, že ma hrozne na*ral ten zradcovský generál či major či čo bol ten černošský pán (ospravedlňujem sa za identifikáciu prostredníctvom farby pleti ale ja skutočne neviem ako sa volal...).

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

Ja veľmi nie som na takéto duchárske nadprirodzené srandy ale Hill House ma napodiv bavil. Postupné odkrývanie toho, čo sa vlastne stalo prostredníctvom jednotlivých postáv malo dynamiku, držalo v napätí a nebolo to tak prekombinované, že by ste na konci nevedeli o čo tam vlastne išlo. Samozrejme logické rozuzlenie nečakajte, sme predsa vo svete duchov.

Smrtonosná past (1988)

A máme tu moje prvé zoznámenie s Johnom McClainom. Nuž, kľudne ma ukameňujte ale v roku 2020 som pascu videla po prvýkrát. A teda skutočne niet čo ľutovať. Aj po veľa veľa rokoch od jej natočenia je to fantastický kúsok, ktorý ma bavil od začiatku po koniec. A hnusácky Hans Gruber s ešte hnusáckejším menom a kumpánmi Uwem a Udom to doviedli do dokonalosti. Akcia bola premakaná aj na dnešnú dobu, John vytrel všetky ventilačky (nemusia upratovať dlhšiu dobu) a s noblesou vybavil všetkých zloduchov v okolí. Niet čo dodať, je to legenda.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Neohúrilo. Ale, že vôbec. V polovici druhej série som to prestala pozerať. Jednoducho ma to vôbec nebavilo a radšej teda budem venovať voľný čas seriálom, ktoré za to stoja. Tento nie. Jedna hviezda výlučne pre Cilliana Murphyho. On bol skvelý. A to je asi tak všetko čo na tom seriály bolo skvelé, a to je dosť málo.