Volejte Saulovi - Svědek (2017) (epizoda)

Celá část, kdy Mike sleduje neznámého muže, a během toho nepadne ani jedno slovo pouze slyšíme hudbu, je hodně povedená. A celá tahle část končí záběrem na Los Pollos Hermanos, DOKONALÝ! GUS FRING IS BACK! Čirá radost během sledování. :)

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

Za 500 dolarů hodně muziky. Opravdu klobouk dolů před Popovem, tenhle fan film je jeden z mých nejoblíbenějších, nádhera. Byl jsem přikován k židli a dokonce jsem měl v některých momentech otevřenou držku dokořán, WOW. Takový pocit jsem vůbec nezažil při filmových crossoverech. Takhle se má přistupovat k filmům, s láskou a hlavně snaha. Musím si to pustit ještě jednou, SUPER!

Volejte Saulovi - Mabel (2017) (epizoda)

Vždycky se nejvíce těším na úvod nové série, jelikož v první epizodě dostaneme pasáž, která se odehrává po Breaking Bad a sledujeme Saula co přesně dělá. No a při té pasáži mi málem ukápla slza. Ta část kdy řekne " sežeň si právníka", byla velmi silná. Saul má zkrátka po Breaking Bad těžký život, ale zato co dělal, se mu možná někteří nemůžou divit. Mě ho je ale líto. Vince Gilligan zreříroval úvodní epizodu, a strašně se mi líbili ty nápadité kamerové záběry. Jinak se ale díl nese v pomalejším tempu, který hlavně staví základy pro celou třetí sérii. Jsem zvědavý kam to povede. Bude to rozhodně zajímavé. :)

Volejte Saulovi - Série 2 (2016) (série)

Stejně jako u seriálu Breaking Bad, tak i tady je další série lepší a propracovanější. Líbila se vám první série? Tak u té druhé není o čem mluvit. Vince Gilligan a spol. jsou zkrátka frajeři, kteří moc dobře vědí, jak pracovat s dějem a hlavně s postavami. Nejvíc mě bavil Mike, který se zapletl s Hectorem Salamancem. Jimmy, Kim a Chuck velmi dobrý, jsem zvědavý kam to Kim dotáhne. S tímhle seriálem jsem velmi spokojen, a vlastně očekávám to stejný, jako v případě Breaking Bad. Každou další sérií lepší a lepší show. Jen tak dál :)

Volejte Saulovi - Klik (2016) (epizoda)

Poněkud slabé finále, ale i přesto povedené. Scéna kdy se Mike snaží zabít Hectora Salamancu, byla skvělá, až jsem měl hubu dokořán. Závěr nám pěkně připravilo základy pro další sérii. Chuck je velmi dobře napsaná postava a ještě lépe zahraná, ale po tomhle dílu, ho nejspíš budou všichni nenávidět.

Volejte Saulovi - Fifi (2016) (epizoda)

Úvodní sekvence bez střihu, je luxusní! Miluju scény bez střihu. Kamera v tomhle díle zaslouží pochvalu. PARÁDA!

Čelisti (1975)

Přiznám se, že jsem celý film viděl až v současnosti. Vždycky jsem viděl pár minutek z filmu, a hotovo. Konečně jsem se, ale k tomuhle filmu dostal. A jsem ohromen, jak skvěle zvládnutý tenhle snímek je. Steven Spielberg i na začátku své kariéry ukázal, jakým Velkým režisérem je. Po technické stránce je film na vysoké úrovni, a hrozně se mi líbili, ty plynulé scény, které kamera zabírala na jeden záběr, tohle se mi vždycky líbí, a je to lepí než používat častěji střih. Herecké výkony jsou perfektní, takřka dokonalé, a především Roy Sheider, Richard Dreyfuss, a Robert Shaw jsou tahouni tohohle snímku. Žralok je úžasně zpracovaný, a i v dnešní době to vypadá velmi dobře. Ale ta nejlepší a ta nejikoničtější věc na tomhle filmu, je bezesporu soundtrack legendárního Johna Williamse! Opravdu mazec! Co musím ještě zmínit, tak to jsou ty mrazivé scény, hlavně scéna, kdy jsou lidé ve vodě, a najednou začne panika kvůli tomu, že je tam žralok. Následně se ukáže, že to není žralok, ale děti si udělali srandu, a o pár sekund vidíme, že se skutečný žralok plavý na děti, kteří si šli hrát na jiné místo. Přiznám se, to jak vidíme jenom ploutev žraloka a nic víc, mi stačilo k tomu, abych měl husinu. Každopádně to není jediná scéna, kde jsem měl husinu, jsou tam i další scény, ale tohle jsem musel zmínit, jelikož mi přišla vskutku brilantní. Film Čelisti je dokonalým filmem, který jsem si hned při prvním zhlédnutí zamiloval. PARÁDA. Kdo neviděl, měl by hned napravit. P.S. Za nejlepší scénu filmu považuji scénu, kdy Quint vypráví příběh o tom, jak 1100 lidí včetně jeho, bylo obklopeno mnoha žraloky. Skvělá scéna, kterou jsem si musel pustit hned znova. LEGENDÁRNÍ FILM!

Kronika (2012)

Film pod kterým bych chtěl být podepsaný! Za mě lahoda. Skvělý herecký výkony hlavních protagonistů, v čele s Danem DeHaanem na kterém to celé stojí. Režisér Josh Trank si před fiaskem Fanstastické čtyřky z roku 2015 ( od které se režisér distancoval, jelikož mu studio mluvilo do práce, a celou jeho vizi překopali, a ve finále se na filmu již nepodílel ), se předvedl se svým celovečerním debutem, filmem - Kronika. Strašně se mi líbí, jak je to realisticky natočený snímek, který má skvěle budovanou atmosféru. Celý námět je bezva, hrozně z toho čiší ten klučina, který se skrývá v Trankovy. Jedinou věc, kterou bych vytknul, jsou klišé či nelogické momenty. Především mám na mysli, jak to, že se té díry nikdo nevšiml dřív, nebo jak to, že si nikdo nevšiml, co dovedou. Ale nad tím se dá zavřít oči, a nemyslet na to. Líbí se mi, jak film pracuje s hlavními charaktery. Chovají se přirozeně, a celá jejich proměna, je zcela logická, přirozená. Hlavně u DeHaana, ten je vskutku bravurní. Závěrečná třetina se promění na epickou, dechberoucí podívanou, u které jsem fakt nedýchal. Akorát bylo přehnané, že naráželi do budov, padali na zem, jako kdyby byli Supermani, kteří jsou o proti tomuhle odolní, ale ne, oni jsou lidé, a jediné co se s nimi stane, jsou škrábance. Jenže nad tím jsem také ohrnul nos, za mě to byla PECKA! Plus efekty jsou perfektní! Přiznám se, tenhle film jsem si neskutečně zamiloval, až tak, že bych moc rád pokračování. Na které podle mě asi nedojde. ŠKODA. Kronika je opravdu ambiciozní dílo, které si zaslouží uznání, a respekt, před - v té době sedmadvacetiletým Trankem - režisérem, který přišel s dalším HODNĚ povedeným využitím found footage kamery. DOPORUČUJI! P.S. Přiznám se, že jsem během sledování filmu záviděl těm klukům, že tohle dovedou. Ale když jsem viděl jaký následky to mělo.... no nevím nevím. :D

Pokrevní bratři (1999)

JEDEN Z NEJLEPŠÍCH AKČNÍCH FILMŮ VŠECH DOB! Úžasně stylový akčňák, se skvělým námětem. Perfektní hudba, která dokonale podkresluje dané scény, a především ty akční, kde se přiznám.... ve druhé polovině filmu, jsem měl z těch akčních pasáží dvojitý orgasmus! Až jsem si to během sledování filmu musel pouštět snad 5x. Dokonalý Willem Defoe, na kterém tenhle snímek dost stavý, to tahá neskutečně nahoru. Kdo neviděl, okamžitě napravit! LOVE IT!