Žít (1952)

Děj je místy příliš zdlouhavý, to je zde myslím největší zápor. Delší záběry obličejů, vyjadřující pocity herců mohou být doménou filmu (viz. Leoneho filmy), tady se mně to nezdálo kuprospěchu filmu. Film ukazuje neochotou a byrokracií prošpikovaný japonský úřad, ve kterém se rozhodne smrtelně nemocný úředník jít proti úřednickému proudu a pokusit se schválit výstavbu dětského parku.

Led Zeppelin: The Song Remains the Same (1976)

Podle mě je hodnocení hudebních filmů či dokumentů celkem ošemetné. Každý má jiný vkus a hodnocení je potom zavádějící. Některé songy od Zeppelinů mám rád, ale tento filmodokument mě příliš nenadchnul.

Kesslers Knigge (2009) (seriál)

Slušný nápad. Počáteční nadšení povolilo, když jsem videa viděl v překladu a zjistil, že zas tak vtipné to vlastně není. Pokud si ale pustíte 10 drog, které nebrat pří řízení, bude se vám to líbit.

Ed Wood (1994)

Ať už byl Ed Wood pro někoho jakousi ikonou mezi filmaři, já na něm neshledávám celkem nic zajímavého. Svým způsobem byl jistě ojedinělý, ale to ještě neznamená, že bych ho měl vyzvedávat do výšin.

Magnolia (1999)

Nic až tak závratného jsem na filmu nenašel. Čekal jsem větší propojení os příběhů. Jistě, herecké výkony byly výborné, ovšem příběh se mi zdál celkem průměrný.

Biliárový král (1961)

Příběhy o frajerech, kteří na začátku neumějí svoji hrdost (a alkohol) udržet na uzdě a na konci se z nich jako zázrakem stane naprosto vyrovnaný člověk, který ví, co chce, nemám zrovna v oblibě. Aneb jak se z barového ochlasty stane ctnost sama.

Roundhay Garden Scene (1888)

Na filmu projde muž. Nic víc, nic míň. Z dnešního pohledu nehodnotitelné, z pohledu začátku filmu... Vlastně začátek filmu:)

Kajínek (2010)

Poměrně zajímavá podobizna toho, co se to tehdy pravděpodobně událo. Filmařsky však film není žádný zázrak. Horkým želízkem v ohni byla scéna s Bendovou, která však taky za nic nestála:D. Původně ji prý měla na sexuální scénu zastupovat dablérka, ale byla hrozné poleno. Tak to už teda musela být, když i Bendová v vypadala komicky.

Modrý samet (1986)

MacLachlan jako vyvalenej skoroteenager, Hooper hraje výbornýho magora (fakt excelentního) a zoufalá matka v podání Rossellini. Určitě to není špatný film, ale z nějakého důvodu to pro mě byla jen suchá příloha. Ten flák masa mně na talíři prostě nepřistál.

Podezření (1990)

Zprvu vcelku zajímavá detektivka, přecházející svým koncem do slušného patosu. Vraha v oné osobě by zřejmě nikdo nehledal a na tom samozřejmě detektivní zápletky staví. Avšak v tomto případě se mi vysvětlení příčiny motivu vraždy zdálo až příliš ubohé. Nejvíce mě znechutila neumytá vražedná zbraň, kterou by v tomto stavu nechal jen idiot nebo někdo, toužící po vězení a následném trestu smrti.