Match Point - Hra osudu (2005)

Všetci scenaristi by mali mat v spalni Woodyho portret a kazdy vecer sa k nemu modlit.

Za plotem (2006)

Film ma naozaj nádhernú animáciu a celkovo príjemné výtvarné pojatie. Našlo sa niekoľko dobrých vtipov a narážok, ale ani tie nespasili skutočne veľmi úbohý príbeh skladajúci sa zo samého otrepaného klišé.

Rocky (1976) odpad!

Ťažká sračka.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál) odpad!

nuda, nuda, stupídny dej, trápne dialógy. I keď je treba priznať, že oproti tej "po 20 letech" je to veľdielo.

Duna (1984)

Absolútne geniálna adaptácia. Lynch vytvoril film s úžasnou atmosférou. Zhliadnutie tohto filmu ma kedysi priviedlo ku knihám Franka Herberta. Nesúhlasím s tvrdením o nezrozumiteľnosti filmu pre nečitateľov knihy, myslím, že príbeh bol dostaočne zjednodušený pre účely zrozumiteľnosti scenára. K tej gýčovitosti a barokovému vizuálnemu štýlu, by som chcel dodať, že práve to obohatilo knižný príbeh o originálny pohľad a vynikajúco doplnilo atmosféru knižného diela. Samotná myšlienka ovládania vesmíru vrstvou intergalaktickej šľachty si vyžadovala aj vizuálne retro a s tým možno súvisia tiež úmyselne archaické triky.

Satan přichází (2006)

Nezauhímavé, biedne, pointa každej scény je jasná už na jej začiatku, jednoducho slabota. Zbytočný film. Omylom bol tiež výber hlavných predstaviteľov neviem, kde sa vzala Julia Stiles, ale dúfam , že sa tam vráti a nikdy viac sa nepokúsi účinkovať vo filme, v duchu známeho cimrmanovskeho citatu z listu Stroupežníckého: "Nepište mi, a pokud mozno nepiste vubec"

Šifra mistra Leonarda (2006) odpad!

Nuda, nuda, nuda. Nevadili ani tie pseudohistorické výklady, ale absolútne nezáživná réžia bez štipky dramtickosti a premrhaný potenciál výborných hercov. Škoda času v kine.