• Krátkometrážní

Zora Ulla Keslerová: česká královna exploatačního filmu (2018)

Nebýt vyprávění paní Ully, nebylo by o co stát. Dokument je amatérský po všech stránkách a po hodině už zcela nudný. Chybí absence filmové řeči, profesionální technika a záběrování, střihová skladba tu vůbec neexistuje a zvuk je jak z mobilního telefonu Nokia z roku 2000. Je to škoda, protože to podle mě paní Keslerovou může poškodit. Takoví herci by se neměli propůjčovat zcela amatérským projektům. Nevím, co si o tom myslet? Nejedná se o dokument, ale pouze o rozhovor.

Pokání (2007)

Velmi silné a psychologicky celkem náročné romanticko-válečné drama. Takové filmy mám ráda. Zajímavá hudba, čistá kamera i střih - herecké výkony nadprůměrné!

Narušitel (2019) odpad!

Je asi dost otřesné pro mladého člověka natočit tak špatný film. Nechci tady na něj nadávat, vím, jak ho to všechno poškodilo. Mrzí mě to zvlášť za pana Kostku a za pana Zindulku, snad to nebude jejich poslední film. Dvořák s Arichtevou se z toho jistě vyklube. Má ve FALCONU někdo vůbec rozum? Jak to mohli vůbec nasadit do distribuce. Jsem z toho dost zmatená, NECHÁPU ČESKOU KINEMATROGRAFII.

Na střeše (2019)

Konečně rozumný film se srdcem !

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

Nejhorší televizní pohádka poslední dekády. Zelenka je absolutně podprůměrný ve scénáři, v režii, v castingu i práci s hercem. Bez invence, bez nápadů - jen samé klišé za klišé, umělé syntetické. Divím se, jak to mohlo projít programovou radou. Je mi to celé fakt záhada. Tohle už je opravdu velmi nápadné.

Člověk kancelářský (2014) (TV film)

Proboha, co tohle vlastně bylo? Jak to mohlo projít přes programovou radu?

13. komnata - 13. komnata Josefa Cardy (2018) (epizoda)

No, na to že to točil Olmer, tak to ještě celkem ujde. Chápu, že už se mu nechce nic vymýšlet. Bylo tam pár kýčů (černobílá cesta autem apod.), nevhodná kompozice a ošklivé prostředí za tím doktorem a vůbec všechny rozhovory z ruky, které vypadaly jako z mobilu. Obsahově celkem pohromadě, formálně téměř amatérské. 30%

13. komnata - 13. komnata Zdeňka Maryšky (2018) (epizoda)

Kdyby tam nebyl Maryška a pár zajímavých osobností, myslím si, že by mě dokumentaristická práce tvůrců ničím nezaujala. Proč řekl Heřmánek jen pár vět? Absolutně nevytěžené! Reif už je asi taky unavený.

Lynč - Vítejte v Buchnově (2018) (epizoda)

Škoda, že Česká televize udělala opět krok do tmy. Seriál bude mít zřejmě skvělou kameru* i hudbu*, ale obsahově, režijně a herecky je to totálně nekoukatelné. Škoda, pondělní večery budu trávit jinak, rozhodně ne sledováním ČT1, která narozdíl od Artu velmi klesla. Je dobré, že dává příležitosti mladým tvůrcům a debutantům, to je skvělé, ale tým scenáristů měl být složen s profesionálů. Bohužel jsem se tomu prvního dílu smála, místo toho, abych byla v napětí, nebo v očekávání. Celé je to astronomické klišé!