Vampire in the Garden (2022) (seriál)

Lehká inspirace ruskou estetikou slibovala osvěžující zasazení. Bohůmžel kromě pár uniforem, aut a zbraní apod. se s ním nijak nepracovalo. Zbyl velmi nudný klišoidní příběh s naprosto stupidními postavami.  Animace od studia Wit je OK. Neurazí, nenadchne. Takže při sledování se člověk, který má rád akci nudit nebude, ale je to velmi mdlí zapomenutelný zážitek na jedno použití. Jedna drobnost co mě zaráží, je, že Netflix má čím dál tím větší potřebu 2h animovaného obsahu (nejen anime) místo toho, aby to vydal jako film rozstříhat na 4-6 epizod a říkat tomu seriál. Jako proč to v tabulkách vypadá lépe či co?

Platinum End (2021) (seriál)

Dobré jen jako nezáměrná komedie. Opravdu jsem se bavil nad tím jak je seriál stupidní.

The Pet (2006) odpad!

Prvně mě zaráží, že ten film nezapadl hned po tom co vyšel. Komentáře i z druhé poloviny  desátých let? Zajímavé. No nicméně není důvod proč se na tento film dívat. Skutečně se táhne. Navíc je po filmařské stránce ve všech myslitelných kategoriích tak špatný, že jsem se občas musel smát. V reprezentaci na tom film není o nic lépe. Jestli si z toho někdo vezme inspiraci do reálného života tak to potěš koště. Nic proti takovému kinku, ale takto ne. Určitě po pár minutách googlení najdete relevantnější zdroje. No a pokud bych měl brát film jen jako čistou fantazii nespojenou s realitou tak se dají najít explicitnější snímky... Jistě víte kam tím mířím.

Barák (2022)

Mám rád animaci a jsem rád, že občas vznikne i nějaké netradiční dílo, ke kterému se dá běžně dostat (ne nějaké festivalovky) . A stop motion animace se už dnes moc nenosí. Proti ní nemohu namítnout nic. Není revoluční, ale funguje téměř bez chybně. Problém je s příběhem tří povídek, které se všechny neskutečně táhnou. Forma funguje, ale nedokáže zvítězit nad obsahem. Takže bych to doporučil jen animačním nadšencům.

Matrix Resurrections (2021)

Jako bych se díval na 2,5 hodiny dlouho rekapitulaci originální trilogie. Takže myšlenka nulová. Těšil jsem se alespoň na akci. Ta byla v předchozích dílech derivátem toho nejlepšího z anime a kung fu filmů. Tohle co předvedli tentokrát bylo jen velmi průměrné (což je na tuto sérii fakt nízká laťka) plácání s jednou novou schopností, které místo toho, aby byla cool dělá souboje ještě nudnější a odfláknutější.

Karel, já a ty (2019)

Cením snaživou kameru i střih. Boková hraje dobře, ale jinak je to bída včetně hlavní role. Jen jsem se nenaladil na obsah. Na jednu stranu se dialogy snaží působit až nepříjemně realisticky a lidově ("Vy sem chodíte? No, jo no chodím."). Přesto se však snaží odhalovat hluboké pravdy o vztazích. Přitom jsou asi tak hluboké jako průměrná diskuze na FB nebo hospodské promluvy za, které se člověk i druhý den stydí. Hlavně, že si režisér i scenárista v jedné osobě vytvořil film kde hraje hlavní roli a podle jeho názoru velkého filosofa.

18if (2017) (seriál)

Mrzí mě, že seriál má tak málo hodnocení a ještě tak nízkých. Ano každou epizodu dělá jiný člověk. Poté je to jako Bertíkovi fazolky tisíckrát jinak. Některé jsou božské a chcete na ně narazit znovu jiné chutnají jako suché z nosu. O to už v antalogii jde. Avšak cílem dle mě není aby všechny epizody měli stejnou kvalitu. Od toho jsou klasické série. Zde se má experimentovat s formou a obsahem. Někteří tvůrci objeví něco nového, či inspirují jiné, ostatní budou pionýři slepých uliček. Oboje je potřeba a mrzí mě, že podobných projektů vzniká tak žalostně málo. Bojím se toho, že bez nich bude anime stagnovat.

Zaklínač - Kaer Morhen (2021) (epizoda)

Zbytečný side quest s čarodějkami a elfkami, kteří najdu elfí hrobku a narazí na něco co už tak pozměněný lore nakopne rovnou mezi oči. Zatímco Zaklínačů je na Kear Morhen 10x více než ve všech ostatních médiích dohromady a ještě si na svůj tajný hrad zvou houf prostitutek.

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda)

Už v první sérii jsem trpěl, že povídky byli zkráceny a lehce poupraveny tak, že postrádaly smysl. Tedy však z původní povídky nezůstala ani hrubá kostra.

Smečka (2020)

S českou formou jsem dlouhodobě nespokojen. Vzhledem k tomuhle, že tohle není žádné veledílo a ani nepřináší nic nového je to poctivý film o dospívání. Když to srovnám s "romantickými" "komediemi", kterých vzniká každý rok několik je to o několik tříd výše. Jsem rád, že mladí tvůrci jsou schopní vyprodukovat film u kterého se jako divák nemusím stydět za českou tvorbu. Snad bude tento trend pokračovat.