Občan Kane (1941)

Objektívne fascinujúci film s nadčasovými nápadmi, pri ktorých som si niekedy povedal wau, dokonca aj po zvukovej stránke, ale subjektívne mi Občan Kane nepriniesol až tak výrazne emócie, ktoré by vo mne zarezonovali, som však otvorený idei, že časom sa moje pocity k tomuto filmu zmenia.

Kung Fu Panda 4 (2024)

Čo sa to stalo? Veď trojka bola úžasná, tuto to nejako proste nefunguje. Animácia ušla, ale dejovo mám z toho pocit takej rýchlokvašky. Nemá to build up, chýba tomu hlbšie predstavenie deja, postáv, celkovo to proste nedýcha. Dokonca aj ten zvuk bol miestami hluchý a ostal bez využitia svojho potenciálu. Slovenský dabing tiež trochu mdlý...Ach, aspoň, že tam bola na konci tá veľká pospájaná jašterica.

To se mi snad zdá (2023)

Vtipné, nápadité, nádherný obraz, skvelý sound design, super Nicolas Cage, len keby sa to obišlo bez tej potreby dať tam niečo trendy [Febiofest 2024]

Přišla v noci (2023)

Docela otravný film. Nič špeciálne mi tu nevyniká, dokonca som sa v určitom momente pristihol povedať si, že angličtina by sa tomu hodila viac. Nefunguje tu dokonca ani frustrácia mladého páru zbaviť sa nechceného hosťa, skôr nastáva frustrácia na neschopnosť mladého páru zbaviť sa nechceného hosťa. Nemôžem zase krivdiť, občas som sa zasmial, ale humor bol prevažne suchý bez nejakých lepšie zakomponovaných nápadov. Hudobné prvky fungovali celkom skvelo a darilo sa im vytvoriť takú psycho atmosféru. Stále som bohužiaľ ale toho názoru, že plagát je lepší než samotný film [Febiofest 2024]

Ruža pre nevestu (2023) (pořad) odpad!

Zhmotnenie slovného spojenia totálna hromopičovina

Aquaman a ztracené království (2023)

Z traileru som očakával typický humor pre Jasona Momoa(u?), veľa cgi príšer, bitiek atď. - proste typický popcorňák. A to som aj dostal. Viem si predstaviť, že keby som to videl v IMAX tak by to bol omnoho väčší zážitok ako na obyčajnej telke. Prekážala mi tam asi len jedna vec, a to prejav niektorých postáv/dialógy. Prisahám, že keby niekto na mňa hentak v realite rozprával, tak sa ho spýtam, že či mu neprdí na hlavu. In the end, James Wan je aj tak frajer typu "aj z hovna sa dá urobiť bič". Jooj a ten Topo si ukradol moje srdce.

Barbie (2023)

"Dala som ti na výber, iba aby si mala možnosť voľby." Za mňa osobne veľmi príjemný počin, na ktorý sa ľahko pozeralo, a ktorý bol plný skvelých vizuálov, originálnych nápadov, dobrých piesní (až na tú Nicki Minaj na konci, zedlas), hereckej akcie a hlavne myšlienok. Určite sa nájdu ľudia, ktorí sa v tomto filme nenájdu, ale pokiaľ sa prenesiete cez tú dávku recesie, ktorej tam bolo hodně, tak dokážete v tom nájsť hlbší význam. Nie je to dokonalé, ale myslím si, že si to zaslúži byť v červených číslach, preto 5. Michael Cera na hrad.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Herecky a trikovo to celkom aj ušlo, ale najmä asi po príbehovej stránke to trochu trpelo. Aj keď sa tvorcovia snažili o nejaké lepšie emočné nadviazanie s postavami, tak v konečnom dôsledku to moc nezabralo, skôr to tak plávalo na povrchu a nedokázalo sa to dostať pod kožu. O tých dvoch "zlých" pajácoch sa ani nebavím, to bol totálny random bullshit go moment :D

Bob Marley: One Love (2024)

Úprimne som sklamaný, možno som nemal očakávať druhý Bohemian Rhapsody ale do piči očakával som, lebo to na to malo ten potenciál. Prvá tretina filmu príde pocitovo veľmi neosobná, nedokážem sa vžiť do deja, všade nepríjemné strihy, proste hrúza. Neskôr po príchode do UK to naberie na grádoch, ale začne sa to striedať s wannabe umeleckymi prestrihmi horiaceho lesa, ktoré keby tvorcovia vynechali tak by sa ABSOLUTNE nič nestalo. Overall nemôžem dať horšie ako 3* minimálne kvôli hudbe, aj keď mi tam chýbali niektoré pesničky. Oveľa viac by som ocenil keby to malo dlhšiu minutáž, ale išlo sa od začiatku chronologicky, alebo aspoň ako vznikal album Catch A Fire, ktorý tam kurva ani nespomenuli. Sakra práce...pôjdem na to ešte raz abych tam našiel viac dobrého.