Střelný prach (2017) (seriál)

Za to srdce "na tanieri" dávam 5* Ide tu v skutku o ne prvoplánové spracovania; plus musím uznať, to mučenie je žůžo.

Střelný prach - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Títo Briti skrátka vedia robiť seriáli, je to napínavé a kostýmovo dokonale prepracované.

Rivalové (2013)

Na film čo Vám nedobrovoľne pustia nahlas v buse ujde. Niki Lauda ist ein König F1, oder Niki Lauda über alles! Neviem ako inak tú onániu pojať.

Tygr a drak (2000)

No celkovo ma ázijské filmy zvyknú ohúriť masovými scénami a rozosmiať žalostným príbehom dotvoreným lacnými efektami. Tu nič z toho nieje, žiadna masovka, no super príbeh. Je to vskutku epopei, človeka to donúti zamyslieť sa nad tým čo je česť a povinnosť či láska v takom čírom nie gýčovom prevedení. Čankajšek by mal radosť že aspoň oni držia obraz starej Číny, onej veľkej civilizácie -ktorá je samozrejme horšia ako naša, ale má niečo do seba- to čo predvádzajú rudý mandaríny je len marxistická groteska, v podstate odraz ich chabého partizánstva zalezeného v horách čakajúc kým Čankajšek bojujúci proti Japoncom vykrváca, je to zbabelé a úbohé.

Brimstone (2016)

Všetko má určenú chvíľu a každá záležitosť pod nebom má vhodný čas: je čas narodiť sa a čas zomrieť, čas sadiť a čas vytŕhať zasadené, čas zabíjať a čas liečiť, čas rúcať a čas stavať, čas plakať a čas smiať sa, čas žialiť a čas tancovať, čas rozhadzovať kamene a čas zbierať kamene, čas objímať a čas zanechať objímanie, čas hľadať a čas strácať, čas uschovávať a čas odhadzovať, čas trhať a čas zošívať, čas mlčať a čas hovoriť, čas milovať a čas nenávidieť, čas vojny a čas mieru.

Kolonie (2015) odpad!

Komunistická propaganda, Chile by bolo v prdeli ako Kuba nebyť Pinocheta a každý čo to popiera je kretén. Nemcom to stále nedošlo, do kedy chcú podporovať Marxistické zhovädilosti a očividné klamstvá? Salvador Allende viedol Chile smer dnešná Venezuela a okradol obyvateľov o ich majetok a tých 2500 komančov čo dal do basy mali byť ako robotnícke masy? Každý hlupák čo to spochybňuje by sa mal pozrieť na porovnanie marxistických "rajov" a Chile dnes, to čo uvidí je jasné.

Equalizer (2014)

Čo je lepšie ako mlátiť rusákov? Zabíjať ich a Denzel vie ako na to.

Admirál (2008)

Výborný film, človeka napadá myšlienka ako by to bolo a východ od nás keby bielogvardejci uspeli? Nič furt by to bola zatratenia hodná heretická ríša zla, ale asi by sme si odpustili 70. rokov zverstiev.

Vlasy (1979) odpad!

Bože to je dementný príbeh, po tomto zostáve len ono Reaganove "Zip It Hippie!" To predsa ani náhodou nie je protest proti "systému" ale prach prostý vandalizmus a drzosť. Vyslovene je to óda na nezodpovedné rodičovstvo a porušovanie vlastníckych práv.