Řím - Série 2 (2007) (série)

V podstate to prekonalo prvú sériu, aj keď sa to prv nezdalo.

Stroj času (1993)

Fakt neintuitívne a pútavé, musím ale povedať že to bolo miestami až príliš explicitné. Znesiem veľa, ale oblizovať krv na wécku bolo, ako to povedať, ehm mierne za čiarou.

Who Is America? - Epizoda 6 (2018) (epizoda)

Tak toto bola najlepšia epizóda! Mám rád ten jeho divný humor a zvykol som si na hocičo, ale mäsom z disidenta ma úplne od rovnal.

Léto v Bavorsku (2012) (TV film)

Tu sa človek nevie rozhodnúť či dať odpad alebo 5. Videl som to 4x no až piate nahliadnutie v origináli ma presvedčilo. Hoc nie som cieľovka (vyhorený 45+) furt si to užijem, Bavorsko je proste paráda.

Kdo může za globální oteplování? (2007) (TV film)

Celkom slušná protiváha k Al Goreho filmu, niektorým jeho argumentom sa tam dokonca stručne venuje. "Sme presvedčení, že kanadská verejnosť a vláda potrebuje a zaslúži si počuť celý príbeh týkajúci sa tohto zložitého problému. Bolo to len pred tridsiatimi rokmi, keď nám mnohí dnešní panikári okolo globálneho otepľovania tvrdili, že sa svet nachádza uprostred katastrofy globálneho ochladzovania. ... Pozorované dôkazy nepodporujú výstupy dnešných počítačových klimatických modelov, takže je len malý dôvod veriť ich predpovediam. ... Veľká časť z miliárd dolárov vyhradených pre implementáciu Kjótskeho protokolu v Kanade, bude premrhaných bez náležitého odhadu súčasného vývoja v klimatickej vede." Keď v apríli roku 2006, v liste kanadskému predsedovi vlády Stephenovi Harperovi, adresovali tieto vety šesťdesiati renomovaní vedci v oblasti klimatológie a príbuzných vied, snažili sa týmto verejným vyhlásením poukázať na tú istú skutočnosť, na ktorú upozorňovali viaceré výzvy, deklarácie a petície vedcov z 90. rokov minulého storočia, ale napokon i najnovšia Oregonská petícia z tohto roku, ktorú podpísalo už 9 tisíc odborníkov s najvyšším vedeckým stupňom v prírodných vedách (PhD.). Reflektovali v ňom širokú bázu vedeckých poznatkov, ktoré spochybňujú pevnosť argumentov v tvrdení, že množstvo skleníkových plynov, ktoré produkujú ľudia, spôsobuje závažnú zmenu klímy. zdroj tu: http://www.konzervativizmus.sk/article.php?2039

Princ Egyptský (1998)

Za to že tam Ofra Haza spievala dávam pät.

Branky, body, kokoti (2018) (pořad) odpad!

No Ghoulman to vystihol presne https://www.csfd.cz/film/626677-branky-body-kokoti/komentare/?comment=10954959 Chcelo by to ale dodať, ako by vyzerala reakcia tejto vskutku pokrokovej "dámy" na reláciu z obdobným názvom Šminky Krámy Piče? No asi by sa jej to dotklo a utrúsila by niečo kŕčovité v štýle "pojebaný patriarchát, Duka je kokot a Ty sa pojeb", čo už. Je to kopa argumentačných faulov okorenená "oprávneným" rozhorčením, niečo ako truth speaker čo to proste nevydržal a všetkým nám povedal ako to je a my sa teraz máme z toho posrať.

Jeruzalémská ulice (1978)

Výborná hudba, skvelí rozprávač a pekný nemarxistický príbeh. Nečakal som že v tej dobe mohlo vzniknúť ničo také, asi je to dané žánrom.