Duna (2021)

Dostal jsem snad vše, co jsem chtěl. Možná i víc. Kdy naposled jsem měl takovou husinu v kině, nepamatuju. Zimmerova epická hudba to celý skvělý vizuálno jen podtrhuje a já mám na film chuť jít znova. The spice must flow! Těšing na dvojku. Bude! Musí!

Icarus (2017)

Trochu mi to smrdělo vykonstruovaností. Úplně se mi nechtělo věřit všemu, co jsem tam viděl a slyšel. A dalo se to určitě zkrátit.

Brave New World (2020) (seriál)

Z knihy si to bere základní myšlenku a postavy, i když je trochu (víc) přehází. První 3-4 díly jsou celkem vlažný, chvílema i trochu cheesy ... ale ten vizuál nebo co mě prostě bavilo a od poloviny série, když už se děj odehrává jen v Novým Londýně a ne i v tom vidlákově, to začalo být fakt zajímavý. Navíc scény z orgií v doprovodu hudby od Maps a dalších byly super! Atmosférou mi to celý připomínalo trochu Westworld a Leftovers ... i ten závěr. Do druhý série ovšem moc velký naděje nevkládám.

Vykopávky (2021)

Asi (určitě) stárnu. Na nedělní odpolední film to sedlo super.

Tenki no ko (2019)

Animace opět skvělá. Některý scény jsem měl chuť dát i na repeat. Příběh a hlavně i hudební doprovod tentokrát už ale moc přeslazený ... hlavní hrdina navíc hrozně ukřičenej. Ostatní postavy se objevovaly a mizely, jak se to hodilo.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Slibnej začátek, postupně se to ale opakuje a ztrácí dech ... u konce jsem už dával oči v sloup. Stala se z toho plytká klišoidní Amerika a hraní na city. Další z věcí, jejichž vyhajpování vůbec nechápu. (předlohu neznám)

Lví král (2019)

Hate při porovnávání s originálem se dal čekat. I tak mi ale přijde zcestnej. Je nová generace dětí, která originál nezná a holt dneska jsou standardy pro animovaný filmy asi někde jinde než před 25 lety. Co ale vůbec nechápu, jsou výčitky, že film vlastně vypadá moc reálně a mluvící zvířata jsou divný. Jako jo, vypadá to vlastně mega reálně. Občas i těžký rozeznat od skutečnosti. A to je snad chyba? Beru to že to byl záměr a ten se prostě povedl na jedničku. Pokud má člověk radši klasický 2D disneyovky s "karikaturníma" zvířatkama tak v pořádku ... nemusí přeci chodit na novýho reálně vypadajícího Lvího krále a pak remcat.

Love, Death & Robots - Svědectví (2019) (epizoda)

Příběh stranou. Jen ta animace zaslouží 10/10. Ještě nikdy jsem nic takovýho neviděl. Bral bych celovečerák v tomhle stylu.

Bright (2017)

Hrozně hloupej film ... ale ... překvapivě ... celkem jsem se bavil.