Voda pro slony (2011)

Rozpočet to mělo asi veliký, páč to všechno vypadá moc hezky a barvičkami cirkus jen hýří. Ale to je tak všechno. Je to celé totiž naprosto o hovně a dramatická zápletka zoufale nefunguje. Přitom úplně vidím ten potenciál. Kdyby to točil Cameron a hlavní roli hrál mladý DiCaprio, šlo by o geniální film. Takhle bohužel musíme přetrpět nevýrazné postavy, jejichž osud mi byl super u prdele. A nešlo jen o ty hlavní postavy. Práce s vedlejšími byla ještě více tristní a ději naprosto nepomohly. Prostě červená knihovna s áčkovými ambicemi, ale veskrze béčkovým výsledkem.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Atmosféra opuštěného blázince uprostřed lesů byla pohlcující. Do toho skvělý Ben Kingsley a půvabná Kate Beckinsale. Fakt mě to bavilo a když se ve sklepení objevil Michael Caine, v duchu jsem tleskal. Bohužel to v průběhu malinko ztratilo dech a snahu opepřit to ještě finálním zvratem, za každou cenu, moc nechápu. Když to porovnám např. s malinko podobným Scorseseho Shutter Islandem, tak to je prostě vyšší level.

Rozbité zrcadlo (1980)

Zaprděné už v době vzniku. Má to světlé momenty, ale působí to hrozně důchodecky.

Triangle (2009)

To zase jednou chtěl být někdo chytrý a mysteriózní. Výsledek je iritující, nudný a nesmírně hloupý. Vystresovaná, nesympatická kráva, v hlavní roli, mě srala celej film, ale jakž takž bych vše prominul, kdyby to alespoň dávalo smysl. Ale nedává. Ta smyčka nefunguje, postavy se chovají hypernesmyslně a já v duchu bezmocně žasl, jak až moc je to debilní. Scéna s taxikářem je až komická.

Neutečeš (2014)

Dobrý nápad podpořen jistým zpracováním. I když se zrovna nic hororového neděje, tak je to sympatická nezávislárna o mladých lidech. Jenže rejža horor umí a když na to přijde, tak je to hodně fajn. Nejsou tam laciné lekačky, ani odpudivé gore, či snad nějaká akce. Prostě jen jistota, že to jde po vás, a i když nejste první v pořadí víte, že to tam prostě někde je. Mamutí podíl na působivosti celého filmu má hudba od Disasterpeace, jako kdyby vypadla ze synťáku Johna Carpentera. Vlastně celý film se nese v duchu těch temných Carpenterovek.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Byly tam výživné scény, (voda, motorky, opera) o tom žádná, ale stejně jsem tak nějak čekal víc a z předchozích dílů jsem odcházel ukojenější. Hodně zvratů už bylo k vidění jinde, takže mi spíše utkvěly takové ty momentky, jako Simon Pegg pařící Halo, nebo Cruise po komatu neohrabaně přeskakující auto. Upozaděný Jeremy Renner byl stejnak fajn, ale nejzajímavější je Rebecca Ferguson. Tvář z dob minulých, kdy kinematografii vládl šarm a naprosto jiný typ hereček. Fakt bych si jí dokázal představit v černobílých filmech z 30 - 50. let. Možná je to tím, že je opravdu podobná Katherine Hepburn. Btw (spoiler) likvidace hlavního záporáka obřím akvárkem byla fakt komická.

Životy těch druhých (2006)

Štve mě, že jsem nepostřehl moment, kdy začaly sympatie hlavního hrdiny ke sledovaným. Přišlo mi, že byl v jeden moment kompletně oddán státu a najednou jim pomáhal. Tato změna chování mi přišla hodně zkratkovitá. Jinak se mi to ale líbilo. Ulrich Mühe to zahrál skvěle a hnědé NDR je vykresleno jako skutečně odpudivá totalitní země. Nejlepší scéna byla rozhodně ta, jak si to profíci ze Stasi nakráčeli do bytu sledovaného a s německou precizností jej napíchli. S bonbónkem na konci v podobě výhrůžky všetečné sousedce.

Mea Culpa (2014)

Dobrej přímočarej akčňák, kterej si na nic nehraje. Jediné co mi vadilo byla okatá neschopnost kohokoliv dostihnout cca šestiletýho kluka, a to ani na motorce.

Mzda strachu (1953)

Samozřejmě nervák, ale mě se strašně líbila i dlouhá úvodní část v městečku. Bylo to natočeno hrozně živě a na hrdinech nám díky tomu fakt záleželo. Yves Montand je frajer a Véra Cluzot mě nadchla. Zahrát ve čtyřiceti letech naivní mladou kost a být u toho sexy si nemůže dovolit, jen tak někdo.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Vtipné nápadité, ale co je nejlepší je návaznost dílů. Tzn. ať se stane sebešílenější věc, postavy si jí pamatují i v dalších epizodách a je to stále relevantní. Sci-fi znělka je super.