Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Po dvou sériích spokojenost. Má to skvělou výpravu a herecké výkony. Cillian Murphy jako hlavní hvězda nezklame a věřil jsem mu i, že po něm jely všechny ty buchty. Hodně se mi líbil i polozapomenutý Sam Neill, ukázal že na to stále má. V první sérii mě navíc hodně překvapilo, až jak moc to Samu Neillovi, jako vlastně záporné postavě vycházelo. I druhá série je fajn, ale stejně víte, že i když je Tommy v sebevětších sračkách, tak to nakonec nějak vykoumá. Moc jsem ale nepochopil, proč např. Sabiniové nezopakovali postup z dílu S02E01 a prostě ho neoddělali. Každopádně úvodní znělka a vůbec hudba je super.

Počítání mrtvých (1999)

Záchranářský výjezdy jsou super. Hlavně ty s Tomem Sizemorem. Marty režíruje živelně a má to fakt šťávu. Ulice New Yorku jsou tu špinavější, než kdy před tím. Moc mě ale nebavily Cageovi pseudofilosofický voiceovery a scény s Patricií Arquette.

71 (2014)

Parádní intenzivní podívaná. Nesoustředí se to jen na zdrhání vojáka, před pronásledovateli, ale je tam dobře vylíčena i chaotická atmosféra ve městě, kde nelze nikomu věřit. IRA, protestanti i armáda / policie mají uvnitř soupeřící frakce. Akční scény jsou dobré, ale co mě nadchlo byly všechny ty sledovačky. Napětí se při nich dalo krájet.

Přežít! (2008) (seriál)

Kvalitní seriál, který kazí nesmyslné přesvědčení hrdinů, že zbraně v postapokalyptickém světě jsou špatné. Přitom to tam díky tomu docela kupujou.

Maratónec (1976)

Má to fakt skvělou atmosféru. Hlavní hrdina vůbec neví co se děje a proč po něm jdou nacisti vedení démonickým zubařem z Osvětimi. Laurence Olivier je v záporné roli bezchybný. Cítíte, že je pořád zosobněné zlo, ale zároveň krásně zahrál nejistotu důchodce, který ví, že doba jeho moci už dávno pominula. Jsou tam opravdu silné scény. Nejvíc mi utkvěla Olivierova nervózní chůze po židovské čtvrti, kdy ho poznávají kolemjdoucí. Ale třeba i dobývání do koupelny, nebo Roy Scheider v boji na život a na smrt, kterému přihlíží vozíčkář z protějšího balkonu. Bravo.

Iracionální muž (2015)

Bál jsem se, že to bude jen o rozedraném filosovi, kterého budou chtít mrdat dvě pěkné ženské a on chudák ne že by nevěděl kterou, ale že díky erektivní disfunkci způsobené zkaženým světem ani nebude moci a uchlastá se nebo tak něco. Naštěstí úvodní pasáž sloužila jen k vykreslení Phoenixovi zkrachovalosti a zápletka, která znenadání přišla potom byla o dost výživnější. Za mě rozhodně palec nahoru.

Sexuální rekonstrukce (2003)

Už jsem myslel, že si z toho zapamatuju pouze Paula Rudda, jak s homosexuálním výrazem rajtuje na houpacím koni v parku. Má to ale dost nečekané eso v rukávu.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Jednička byla lepší, protože tam bylo více psychopatických šéfů :) Chris Pine se sice snaží, ale já se těšil hlavně na zloducha Waltze, který je pochříchu nevyužitý. Samotné ústřední trio funguje dost podobně jak v prvním díle. Občas se jim povede dobrej vtip, ale nějaká extra komediální chemie mi tam chybí. Navíc mě docela otravoval ten koncept, že fousatej skrček a Jason Sudeikis jsou dementi a Jason Bateman je furt uklidňuje. Ale jako nenudil jsem se.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Určitě nejhorší Max, ale před vysokorozpočtovou výpravou musí člověk stejnak smeknout. Bartertown se hemží propracovanými postapo kreaturami ve vynalézavým kostýmech a má to šťávu. Souboj s Blasterem je skvělý a je škoda, že přišel tak brzo. Hodně se mi líbilo, jak Maxe vyhnali do pouště a dali mu na hlavu tu znepokojivou masku. Pak ho bohužel najde banda retardovaných dětí a začne to být dost nuda. Najednou se tam moc nemluví a je to celé tak divně urychleně sestříhané. Optimistickej hudební doprovod tomu taky nepomáhá. Finální honička není špatná, ale kam se hrabe na intenzivní náser s tahačem z dvojky. Je to prostě nevyvážený film se skvělým začátkem a podprůměrným koncem.